Nekilnojamas turtas

Rugpjūčio mėnesį butų pardavimai Vilniuje mažėjo

Remiantis „CityNow“ NT analitikos platformos surinktais duomenimis, šių metų rugpjūčio mėnesį Vilniuje buvo fiksuota 460 susitarimų dėl naujos statybos butų pardavimų.

Per paskutinį mėnesį rinkai buvo pasiūlyta beveik tiek pat naujų butų (434), daugiausiai iš jų – šiaurinėje Žirmūnų mikrorajono dalyje.

Plėtotojų akiratyje – miegamieji rajonai

Karantino pradžioje sustabdyti plėtros planai įsibėgėja. „CityNow“ išanalizavimo skelbiamus projektinius pasiūlymus ir, remiantis Vilniaus seniūnijų ribomis,  išskyrė rajonus, kuriuose suplanuota didžiausia naujų butų pasiūla. 

 

Pastebime, kad iki šiol įprastai lyderiavusių rajonų – Naujamiesčio, Šnipiškių – tarp lyderių nematome ir išsiskiria šiek tiek toliau nuo miesto centro nutolę rajonai, turintys augimo potencialą. 

Viena vertus, didesnių, tinkamų plėtoti teritorijų lieka vis mažiau. Kita vertus, plėtotojai ieško sklypų vystymui, kuriuose gautųsi masto ekonomika ir tvarus verslo planas, atsižvelgiant į sparčiai augančias statybų ir patraukliausių sklypų kainas.

Trūkstant pasiūlos, būsto pirkėjai nebebijo rinktis būstą ir šiuo metu mažiau išplėtotose teritorioje, jeigu tikima rajono potencialu. Paupio teritorijos konversija įrodė, kad tokiose teritorijose galima sukurti pridėtine vertę ir atgaivinti rajoną. 

 

Tad viena iš populiariausių ir perspektyviausių alternatyvių plėtrai teritorijų yra Naujininkai. Šiam rajonui impulsą vystytis suteikė miesto plėtros planai stoties teritorijoje (Vilnius Connect projektas). Neseniai paviešinti architektūriniam konkursui pateikti darbai, nors ir itin ankstyvoje teritorijos planavimo fazėje, suteikia apčiuopiamumo ir stiprina tiek plėtotojų, tiek pirkėjų tikėjimą ateities konversija pietinėje Vilniaus miesto dalyje. 

Antroje vietoje rikiuojasi Lazdynų seniūnija. Viena vertus, Neries pakrantėje numatytas naujas Darnu Group kvartalas, kuriame suplanuota pastatyti 900 butų, kita vertus Lazdynėlių plėtra pastaraisiais metais įrodė, kad pirkėjai įvertino ir drąsiai renkasi šią vietą, tad greičiausiai rajono plėtra įvyks ir toliau.  

Visgi didžiausios ambicijos yra vienoje didžiausių pagal plotą Verkių seniūnijoje. Plėtotojai vis drąsiau paišo didelių gyvenamųjų kvartalų vizijas Gulbinuose, taip pat vien šiemet paskelbti keturių skirtingų plėtotojų kvartalų planai Visoriuose. Kaimyniniame Baltupių rajone sėkmingai vykę naujų projektų pardavimai įrodė,  kad nemaža dalis gyventojų linkę būsto ieškoti savo kaimynystėje bei tose miesto vietose, kur daugiau žaliųjų erdvių ir arti socialinė infrastruktūra. 

 

„CityNow“ duomenimis, iš šiuo metu indeksuotų objektų, vertiname, kad be esamu metu Vilniuje laisvų 3100 butų, iš viso yra potencialo pasiūlyti papildomai apie 14 000 butų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
11 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button