Nekilnojamas turtas

Respublikinis priklausomybės ligų centras atsinaujins: skelbia pastato rekonstrukcijos darbų konkursą

Respublikinis priklausomybės ligų centras (RPLC) imasi naujo rekonstrukcijos projekto – Vilniaus filialo patalpų, esančių Gerosios Vilties g. 3, atnaujinimo. Šiuo metu RPLC skelbia atvirą konkursą rekonstrukcijos rangos darbams. Esamos patalpos jau seniai reikalavo rekonstrukcijos – jos jau 50 metų iš esmės nebuvo atnaujintos.

Naujasis projektas, kaip rašoma RPLC pranešime, labiau atitiks tiek darbuotojų, tiek pacientų poreikius. „Šiuo projektu siekiama gerinti sąlygas priklausomybės ligomis sergantiems pacientams ir suteikti aukštesnės kokybės paslaugas“, – cituojamas RPLC direktorius Emilis Subata.

Nauji standartai – skaitmeninė statyba

Pastato rekonstrukcija bus atliekama inovatyvia skaitmenine statyba – pasitelkus BIM (Building Information Modeling – Informacinį Statinio Modeliavimą). Tai leis efektyviau vykdyti patį statybos procesą, nes jo metu bus kuriama ir valdoma visa statinio informacija visais jo gyvavimo ciklais, nuo pirminės projekto koncepcijos iki jo eksploatacijos pabaigos.

 

„3 mln. vertės projektas parengtas su BIM, nors šiuo metu dar tokie reikalavimai net nėra taikomi viešiesiems pastatams. Tik nuo 2022 m. Vyriausybės nutarimu nustatytas privalomas statinio informacinio modeliavimo (BIM) taikymas viešiesiems pastatams. Tad Centras žengia žingsnį į ateities technologijas ir tai, be jokios abejonės, yra naujovė šioje sferoje. Taigi dirbame pirmųjų bandymų keliu, nes sektorius dar mažai pasiruošęs tokiems pokyčiams. Ir 2022 metams RPLC ieško statybos rangovo, kuris vykdytų šį skaitmenizuotą projektą“, – cituojama RPLC Projektų valdymo skyriaus vadovė Kristina Bernotaitė.

Be to, pasitelkus šį modelį atnaujinamas ne tik Vilniaus filialo pastatas, tačiau ir Klaipėdos bei Panevėžio filialai.

Geresnės gydymo sąlygos

Naujoje ligoninėje patalpos bus talpesnė, pritaikytos priimti daugiau pacientų bei bus sudarytos geresnės sąlygos gydymui – bendras plotas po rekonstrukcijos padidės nuo 2843 kv. m iki 2870 kv. m, o lovų skaičius sieks 80. Tad žmonės, sergantys priklausomybės ligomis ir norintis gydytis stacionare, lengviau ir greičiau galės sulaukti pagalbos.

 

Teritorija ir visas pastatas bus pritaikytas žmonėms, turintiems ribotą judumą. Tam bus įrengtas liftas, neįgaliųjų išlaipinimo vietos. Be to, palengvės privažiavimas ir krovininiam transportui, nes bus įrengtos krovinių pristatymo bei išvežimo vietos. O į darbą atvykstantys dviračiu, galės juos saugiai palikti uždaroje stoginėje.

Pagal naujausius reikalavimus bus atliekamas pastato apšiltinimas, pakeisti langai bei durys, modernizuotos vandens, nuotekų, elektros, ryšių, šildymo ir vėdinimo sistemos. Rekonstruojamo pastato energinio efektyvumo klasė po rekonstrukcijos iš E lygio pakils iki B.

Kol vyks rekonstrukcijos darbai, Vilniaus filialas persikels į Antakalnį.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
12 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Noshit
Noshit
4 mėnesius

Sveikinu, bus panasu i sandeli su langiukais

k1g
k1g
4 mėnesius

o dieve kaip baisu

Edgaras
Edgaras
4 mėnesius

Manau projektas, puikiai atspindi Lietuvos požiūrį į žmones, kurie gyvena visuomenės paraštėje. Gėda. Trinkelizacija pasisavinti pinigus ir tiek, kai tokių pastatų esminė funkcija – padėti žmonėms susigrąžinti gyvenimą.

Žmonęs norintys reabilituotis, tokį pastatą pamatę tik dar labiau pradės vartoti narkotikus, raminamuosius, alkoholį.

Tomas
Tomas
4 mėnesius

architektūra …. tiesiog liūdna , kad toliau bjaurojame miestą …nesuprantu ka i tai miesto architektas ? visokie architektūros rūmai , jei pagrindinėje miesto gatvėje leidžiama vizualinė tarša ! Gal galėtų paaiškinti vilniečiams kokia čia architektūrinė. idėja ?

hmmm
hmmm
4 mėnesius

ne, ne, kodėl toks siaubingai dryžuotas ir pigiai atrodantis…. viskas gerai su patogumais ir tecnologijomis viduje, bet mes tai tik išorę matom….

Kaimas gonna kaim
Kaimas gonna kaim
4 mėnesius
Atsakinėti į  hmmm

Pilnai pritariu.
Gaila, bet tiek tokių pastatų, tiek daugiabučių renovacija yra ne kas kita kaip architektūrinė tarša.
Kad didžioji dalis miesto po 20 metų neatrodytų kaip koks tipinis baltarusiškas miegamasis rajonas, renovacijai taip pat turėtų būti skelbiami architektūriniai konkursai. Bent keli tipiniai projektai.
Kitaip, bijau kad, ateities kartoms bus gėda, ką mes čia prirenovavom.

Vaclovas
Vaclovas
4 mėnesius
Atsakinėti į  hmmm

Reikšlas. Neįsivaizduoju, ar tas atgrasumas gali būti užkardančiai pamokantis, regint šios įstaigos pastatą, nudažytą senovės kalinio-mirtininko drabužių spalvomis. Man tai dar ta spalvų skleistė sukelia užuominą apie siaubingąsias sutelktas stovyklas.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button