Registrų centras toliau aktyviai įgyvendina įsipareigojimą visuomenei atverti kuo daugiau registruose ir informacinėse sistemose sukauptos informacijos – nuo šiol įmonės sukurtame ir vystomame regionų geoinformacinės aplinkos žemėlapyje REGIA galima rasti dar daugiau aktualių duomenų apie gyventojus ir šalies verslą.

Šalia skelbiamos aktualios nekilnojamojo turto, Adresų registro objektų ar įvairių inžinerinių tinklų informacijos, REGIA žemėlapyje pradėti skelbti ir statistiniai Registrų centre esantys duomenys: kiekvienos savivaldybės didžiausių pagal pardavimo pajamas ir grynąjį pelną juridinių asmenų duomenys bei Gyventojų registro informacija apie gyvenamąją vietą savivaldybėse deklaravusius asmenis.

„Mūsų tikslas – kad REGIA žemėlapis pamažu taptų su geografine vietove sietinų atvirų duomenų platforma, kurioje savivaldybių pagrindu būtų skelbiame net tik Registrų centro tvarkomuose registruose ar informacinėse sistemose esantys duomenys, bet ir kitų valstybės ar savivaldybių institucijų aktuali informacija. Šįkart žemėlapį papildėme Juridinių asmenų registre esančiais juridinių asmenų finansiniais rodikliais ir Gyventojų registro informacija apie gyventojų skaičių pagal gyvenamosios vietos deklaravimą atskirose savivaldybėse. Ateityje ketiname REGIA žemėlapį papildyti ir kitais visuomenei aktualiais duomenimis ir juos pateikti patogia forma“, – sako Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė.

REGIA žemėlapyje pasirinkus sluoksnį „Statistiniai Registrų centro duomenys“ ir pažymėjus varnele „TOP10 įmonių savivaldybėje pagal pardavimo pajamas“ žemėlapyje bus pažymėta po 10 didžiausių pagal paskutinio finansinio laikotarpio pardavimo pajamas juridinių asmenų kiekvienoje savivaldybėje. Analogiška informacija pateikiama ir pagal per metus uždirbtą grynąjį pelną. Šiuo metu naudojami įmonių pateikti finansiniai rodikliai už 2019 metus, kadangi finansinių ataskaitų teikimas už 2020-uosius dar tik įsibėgėja. Vėliau informacija žemėlapyje bus atnaujinta pagal 2020 metų finansines ataskaitas.

Žemėlapyje juridiniai asmenys pažymėti pagal jų buveinės adresus, o paspaudus ant atskiros bendrovės galima matyti jos informaciją: pavadinimą, juridinio asmens kodą, buveinės adresą, pardavimo pajamų ar grynojo pelno rodiklį, vidutinį laikotarpio darbuotojų skaičių.

Pasirinkus sluoksnį „Gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų skaičius“, REGIA žemėlapyje savivaldybės nuspalvinamos pagal jose savo gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų skaičių. Paspaudus ant konkrečios savivaldybės galima matyti tikslų toje savivaldybėje savo gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų skaičių, gyventojų pasiskirstymą pagal lytį ir amžiaus grupes.

Siekiant palengvinti šių duomenų pakartotinio panaudojimo galimybę, visą šią pateiktą informaciją galima atsisiųsti vienoje „Excel“ lentelėje.

REGIA – patogi informacijos mainų platforma

Registrų centro sukurtas REGIA žemėlapis yra patogus įrankis, sukurtas specialiai savivaldybėms – jų gyventojams, tarnautojams bei jose veikiančiam verslui. REGIA tikslas – sudaryti patogias sąlygas geografine padėtimi grindžiamų sprendimų priėmimui ir palengvinti informacijos mainus.

Klientams aktualiausia REGIA skelbiama informacija siejama su nekilnojamuoju turtu ir čia pateikiamais tiksliais Registrų centro duomenimis: žemės sklypų ribos, NT verčių zonos, vidutinės ir mokestinės rinkos vertės, Adresų registro objektų informacija. Be minėtų duomenų, REGIA vartotojams taip pat aktualūs žemėlapyje publikuojami kitų institucijų inžinerinių tinklų duomenys, Nacionalinės žemės tarnybos skelbiama informacija ir kt.

„REGIA žemėlapyje pateikiamos informacijos panaudojimo būdai yra itin platūs. Pavyzdžiui, ieškant įsigyti nekilnojamąjį turtą galima įvertinti, ar iki dominančio žemės sklypo yra inžinerinių tinklų prievadai, ar suformuoti aplink esantys žemės sklypai, ar dominantis sklypas nėra laikomas apleistu, ar sklype nėra miško paskirties žemės. – kalba D. Vilytė. – Be to, REGIA yra puiki pagalbinė priemonė matininkams, geodezininkams, kadangi leidžia vienoje vietoje analizuoti įvairių institucijų duomenis, reikalingus sprendimų priėmimui. REGIA  skelbiami duomenys yra aktualūs ir NT vystytojams, projektuotojams, ūkininkams ir bet kam, turinčiam nekilnojamojo turto.“

Praėjusiais metais REGIA žemėlapį papildė projektuotojams, matininkams ir investuotojams bei gyventojams aktuali informacija apie gamtinių dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ valdomą magistralinių dujotiekių tinklą. Be šių duomenų REGIA žemėlapyje vartotojai gali matyti ir bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ valdomus dujų ir elektros skirstomuosius tinklus bei bendrovės „Litgrid“ valdomą elektros perdavimo tinklą.

Atsižvelgiant į vartotojų poreikius, siekiama REGIA žemėlapį papildyti kitų institucijų, pavyzdžiui, vandentiekio, nuotekų, šilumos ar telekomunikacijų tinklus valdančių įmonių, duomenimis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist