MiestasNekilnojamas turtas

Pristatyta, kaip atrodys Koncertų ir sporto rūmų prieigos

Villniaus miesto taryba šiandien pritarė savivaldybės administracijos ir valstybės įmonės Turto banko jungtinės veiklos sutarčiai, o tuo pačiu – savivaldybės dalyvavimui įgyvendinant Vilniaus žydų Šnipiškių senųjų kapinių teritorijos Rinktinės gatvėje sutvarkymo projektą. Planuojama, kad šioje vietoje stovintys Vilniaus koncertų ir sporto rūmai bus pritaikyti tarptautinius standartus atitinkančio Vilniaus kongresų centro veiklai. 

Turto bankas rengiasi iki 2023 m. rekonstruoti bei išplėsti 1971-aisiais pastatytus Vilniaus koncertų ir sporto rūmus, o savivaldybė tuo metu pasirengusi apsaugoti ir įamžinti šio pastato prieigose esantį objektą – valstybės saugomą Vilniaus žydų Šnipiškių senųjų kapinių vietą. 

Tvarkant kapinių teritoriją numatyta įrengti pėsčiųjų takus, žydinčias vejas, atnaujinti dangas, mažosios architektūros elementus, teritorijos apšvietimą, įrengti teritorijos laistymą, taip pat atlikti kitus būtinus teritorijos sutvarkymo darbus – atnaujinti esamas atramines sienas, laiptus, įrengti informacinius ženklus apie vietos istoriją. Visi suplanuoti darbai buvusių kapinių vietos teritorijoje ir apsaugos zonoje yra suderinti su Lietuvos žydų bendruomene ir Europos žydų kapinių išsaugojimo komitetu. Sutarta, kad ši rekonstrukcija padėtų ir apsaugoti, ir pritaikyti pažinimui bei naudojimui Vilniaus kongresų centro prieigas. 

 

„Kapinių teritorija bus tvarkoma laikantis pagarbumo ir ramybės principo bei itin griežto apsaugos režimo. Žydų kapinių teritorijoje negalimi kasimo darbai, tad naujos takų dangos, pieva ir gėlynai bus įrengti ant esamų betoninių plokščių užpylus grunto“, – aiškino projektą Tarybai pristačiusi Vyriausiojo miesto architekto skyriaus vyresnioji patarėja Rūta Matonienė. 

Dėl tų pačių priežasčių šioje teritorijoje nebus sodinami nauji medžiai – bus išsaugomi esami. Pėsčiųjų takai ir pandusai bus irgi įrengiami ant esamų betoninių plokščių.

Naujieji partneriai, kartu sudėjus, tvarkys beveik 4 ha ploto teritoriją, kurioje stovi ir senieji Vilniaus koncertų ir sporto rūmai. Preliminari visos buvusių kapinių teritorijos aplinkos tvarkymo darbų kaina yra 3,4 mln. eurų. Vilniaus miesto savivaldybės dalis preliminarioje projekto vertėje yra apie 2,35 mln. eurų, Turto banko – apie 1 mln. eurų.

 

Vilniaus koncertų ir sporto rūmų pastatas pagal Sigito Kuncevičiaus projektavimo firmos projektą bus išplėstas nuo 15,6 tūkst. iki 18 tūkst. kv. m ir pritaikytas Vilniaus kongresų centro veiklai. Bus perplanuojamos patalpos, pritaikant jas konferencijoms, kongresams ir kitiems kultūriniams renginiams. Čia bus įrengta iki 10 įvairaus dydžio konferencijų salių, didžiausia kongresų salė – 2400 vietų, kultūriniuose renginiuose bus galima užtikrinti iki 4000 vietų.

Preliminarus viso projekto įgyvendinimo terminas – 32 mėnesiai nuo sutarties pasirašymo dienos. 

S. Kuncevičiaus projektavimo firmos vizual.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
68 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Tomas
Tomas
1 metus

Padaryti dar vakarini grazu neonini apsvietima ir butu labai grazu

Ignas
Ignas
1 metus

Labai nykiai… Na gal taip ir turi būti.. lakoniškai. Tie architektai diplomuoti gal geriau žino. Bet man nepanašu į šiuolaikinį miestą.

hmm
hmm
1 metus
Atsakinėti į  Ignas

bet tai straipsnelį perskaityk bent, rašo, kad nieko net kasti negalima, nes kapinės žydų, tiesiog žemė bus užpilama tiesiai ant betono

Ema
Ema
1 metus

Džiugu kad neprilipdys dar vieno daugiabucio.

...
...
1 metus

Čia net nelabai rekonstrukcija, labiau paprastasis remontas.

Patriotas
Patriotas
1 metus

Europa,nu negu tu tokia durna,kad ant savo pieciu,tos ubogus laikai,kiek be tu nepadetum,jie kaip ziurkes,viska,isgrobs,sunaikins,sulauzys,numeska tu tos ubogus nuo savo pieciu,ir viskas iskart zimbabve,na tas neilgai liko laukti,dziaugiuosiu visa sirdim,su europos parama nėsugeba ka nors dornaus padarytipaimti Vilniu,centre keliai kaip kaimuose,na baisu,senamiestis toks grazus dvi gatves😃😃😃😃😃😃 visa kita baisu,siukslinas,VIENU ZODZIU EUROPA JEIGU TAU REIKIA KAZKA SUNAIKINTI,ISGROBTI,PAVOGTI,SUNEKINTI LITHUANIAN READY FOR YOU😃😃😃😃😃😃😃😃

Kestis
Kestis
1 metus
Atsakinėti į  Patriotas

Who da ** is ** guy!? Nepatinka Lietuvoj tai mink iš čia!

Paskutinį kartą redaguota 1 metus (Kestis)
hmm
hmm
1 metus
Atsakinėti į  Patriotas

koks čia dar pusgaidis užklydo?:D pasiklydai, marazmatine vata?:)

Patriotas
Patriotas
1 metus
Atsakinėti į  hmm

Atsimėni ta baneri,kaip lenku aistroliai pavare))) lietuviskas hame,klaupkis,esi pazemintas amziams ,amziams Polska go go go

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button