Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), išnagrinėjusi Seimo narių pranešimą, pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kotedžų Vilniuje statybų leidimo išdavimo ir statybos užbaigimo aplinkybių, vadinamajame Signatarų kvartale.

Ikiteisminio tyrimo metu bus tiriamos aplinkybės dėl galimai netinkamo buvusių Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) tarnautojų tarnybos pareigų atlikimo, 2015 metais tvirtinant deklaracijas apie statybų užbaigimą pagal galimai suklastotus statybų leidimus.

Bus aiškinamasi, ar buvo padaryta nusikalstama veika, kuri lėmė situacijas, kai dėl VTPSI darbuotojų galimai netinkamai atliktų veiksmų buvo patvirtintos deklaracijos apie statybų užbaigimą, statiniai įregistruoti Nekilnojamojo turto registre ir juos įsigijo asmenys, tačiau po to paaiškėjo, kad su deklaracijomis pateiktas statybos leidimas, kurio pagrindu buvo patvirtintos deklaracijos, neatitiko statybos leidimo, esančio IS „Infostatyba“. Dėl to asmenys, įsigiję gyvenamuosius kotedžus Vilniuje, sužinojo, kad jie yra pastatyti neteisėtai, gali būti nugriauti ir dėl to turi aiškintis teisme VTPSI iniciatyva, kuri prieš kelerius metus pati ir patvirtino statybų teisėtumą.

Tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 229 str. „Tarnybinių pareigų neatlikimas“. Tyrimą atlieka STT Centrinė tyrimų valdyba, tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

27 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar reikalingas greičio matuoklis Gedimino prospekte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.