Sostinės Savanorių prospekte esančiame sklype simboliniu kapsulės įkasimu pradedamos pirmųjų socialinių dirbtuvių ir dienos užimtumo centro statybos. Juose intelekto ar psichosocialinę negalią turintys žmonės vykdys socialinį verslą: daigins augalus, gamins biohumusą, lies žvakes, megs šviesą atspindinčius šalikus. Pardavus gaminius gautas lėšas naudos centro veiklai. 

„Pertvarkoma visa institucinė globos sistema siekiant žmonėms su specialiais poreikiais suteikti daugiau savarankiškumo ir užtikrinti visavertį gyvenimą visuomenėje. Mieste gerės sąlygos žmonėms su negalia įgyti darbinių įgūdžių ir prasmingai dalyvauti miesto gyvenime“, – kalbėjo Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.  

Savanorių prospekte netoli Neries esančiame 2,6 tūkst. kv. metrų sklype netrukus bus pradėtas statyti vieno aukšto dienos centras ir pagalbinis ūkinis pastatas (šiltnamis). Bendras pastato, plotas – daugiau kaip 700 kv. metrų.

„Žmonėms su negalia neretai trūksta ne paramos, o galimybių dirbti ir pritaikytos aplinkos, kad jie jaustųsi visaverčiais visuomenės nariais. Šios dirbtuvės ir dienos užimtumo centras neabejotinai tai suteiks – taip augs ne tik žmonių gebėjimai, bet ir pasitikėjimas savimi bei savarankiškumas“, – dienos centro statybų pradžios renginyje sakė Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė.   

Planuojama, kad nuo 2025 m. pavasario socialinėse dirbtuvėse ir dienos užimtumo centre laiką leisti ir dirbti galės 40 intelekto ar psichinę negalią turinčių asmenų. Jiems padės 19 specialistų.

„Esminė visaverčio žmogaus gyvenimo sąlyga – jaustis reikalingam. Kartu su mokslo pasiekimais ir technologijų pažanga turi augti ir žmogiškumo kultūra. Imdamiesi įgyvendinti tokius prasmingus projektus tikime, kad tai taps savotišku proveržiu keičiant visuomenės požiūrį į žmones su negalia“, – sako Vilniaus vystymo kompanijos vadovė Laura Joffė.

Socialinėse dirbtuvėse negalią turintys vilniečiai galės ugdytis darbinius gebėjimus, užsiimti įvairia, jiems įdomia veikla. Čia bus auginami Kalifornijos sliekai bei gaminamos organinės trąšos – biohumusas, kuris bus pakuojamas, parduodamas arba naudojamas šalia dienos centro esančiame apie 200 kv. metrų ploto šiltnamyje. Jame socialinių dirbtuvių dalyviai pardavimui daigins augalus bei juos augins. Vienu metu šiltnamyje galės mokytis ir dirbti iki 20 žmonių. Sunkesnę negalią turintys vilniečiai turės galimybę megzti šviesą atspindinčius šalikus ar lieti žvakes.

Centras priskirtas BĮ Valakampių socialinių paslaugų namams.  

Skaičiuojama, kad vien Vilniuje gyvena daugiau kaip 4 tūkst. darbingo amžiaus žmonių su psichikos ar intelekto negalia. Kol kas sąlygos plėtoti socialinius ar darbinius įgūdžius sudarytos vos šimtui žmonių.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist