Vilniaus miesto savivaldybė perspėja statytojus atidžiai laikytis suderintų ir patvirtintų projektų. Nesilaikant jų gresia baudos, įpareigojimai nugriauti statinį ar atstatyti jį pagal projektą. 

Savivaldybė, sulaukusi signalų, kad naujas daugiabutis Senamiestyje, Polocko g. 25, buvo statomas galimai nesilaikant suderinto projekto kreipėsi į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją prie Aplinkos ministerijos.

Projektiniuose pasiūlymuose buvo numatytas trijų aukštų daugiabutis su mansarda. Tokie projektiniai pasiūlymai 2018 m. gruodį buvo pristatyti visuomenei, po ne kartą išsakytų pastabų ir diskusijų Lietuvos architektų sąjungos urbanistikos ir architektūros ekspertų taryboje jiems pritarė Vilniaus miesto savivaldybė. Statybos leidimas išduotas 2020 m. gegužę ir pradėti statybos darbai. Tačiau statytojas „Diamona Baltic Development Polocko“ nesilaikė suderinto projekto – padidino pastato mansardą ir joje papildomai įrengė butų. Tai patvirtino ir patikrinimą atlikusi ir Valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija. Jų išvadoje sakoma, kad pakeistos laikančiosios pastato konstrukcijos, dėl to keitėsi ir pastato vieta sklype, pakeistas stogas, vietoj 3 aukštų su mansarda pastatytas 5 aukštų pastatas. Taigi – suderintas vienas projektas, o realybėje realizuotas – visai kitoks. Įteisinti tokio pastato Vilniaus miesto savivaldybė nesutiks. Bus reikalaujama koreguoti pastatą pagal pirminius sprendinius. 

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija statytojui „Diamona Baltic Development Polocko“ surašė nurodymą ne vėliau kaip iki 2023 m. birželio 20 d. savo lėšomis pašalinti savavališkos statybos padarinius. Numatyta ir administracinė atsakomybė už naujo neypatingojo statinio savavališką statybą. Jiems gresia ir nuo 3 000 iki 15 000 eurų bauda. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

47 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, jog nemokamas parkavimas prekybos centruose būtų tik juose apsiperkantiems?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.