Nekilnojamas turtas

Per pirmą šių metų pusmetį sostinėje nupirkta 70 proc. daugiau naujų būstų

2019 metų I pusmetį nekilnojamojo turto (NT) rinka Lietuvoje buvo labai aktyvi. Didžiuosiuose miestuose „Inreal“ skaičiavimu pardavimai pirminėje rinkoje augo 60-70 proc. Čia šiandien esamą pasiūlą galima parduoti per 11-18 mėnesių – vidutiniškai 30 proc. greičiau nei buvo prognozuota metų pradžioje.

2019 metų pirmąjį pusmetį ir pirminė sostinės rinka pasižymėjo ypač dideliu aktyvumu. Tam įtakos turėjo didėjantis gyventojų skaičius Vilniuje, augančios jų pajamos, teigiami lūkesčiai, vis dar palankus būsto kreditavimas – „pigių pinigų“ politika. Per pirmą šių metų pusmetį Vilniaus pirminėje rinkoje parduota apie 2855 nauji butai – 70,4 proc. daugiau lyginant su 2018 metų tuo pačiu laikotarpiu.

Didelis pirkėjų aktyvumas paskatino ir aktyvesnius statytojų veiksmus. NT plėtotojai didino statybų apimtis ir per 2019 pirmą pusmetį pirkėjams naujai buvo pasiūlyta apie 2490 butų – 63,4 proc. daugiau lyginant su 2018 metų pirmu pusmečiu.

 

Didelis statytojų aktyvumas lėmė, jog 2019 metų viduryje neparduotų (laisvų ir rezervuotų) butų kiekis sostinėje išliko panašiame lygyje ir siekė apie 4930 vnt. Iš jų tik ketvirtadalis buvo pastatytuose namuose. Kita dalis – projektuose, kurie šiuo metu yra statomi arba dar tik planuojami pradėti, tačiau jau siūlomi viešai.

„Sostinės pirminė būsto rinka šiuo metu demonstruoja ypač gerą likvidumą. Nekintant sąlygoms visą šiuo metu esančią naujo būsto pasiūlą galima parduoti per nepilnus metus – tai skatina vystytojus nemažinti plėtros tempo“, – teigia „Inreal“ grupės NT analitikė Kotryna Griško.

Vystytojai ir toliau aktyviai pasiūlą pildo prestižinės klasės būstu, todėl ir šio segmento pardavimų dalis auga. Pirmą šių metų pusmetį apie 23 proc. pirminės rinkos pardavimų sudarė prestižinės klasės būstas.

 

2019 metų pirmą pusmetį Vilniuje naujos statybos butų pasiūlos nuosaikus kainų augimas buvo fiksuojamas visuose segmentuose. Nuo metų pradžios ekonominio segmento būsto kainos paaugo apie 6 proc. ir šiuo metu siekia apie 1515 EUR/kv. m. Vidutinės klasės butų pasiūlos kaina nuo metų pradžios išaugo apie 3 proc. ir siekia apie 1968 EUR/kv. m, prestižinės klasės – 2 proc. ir siekia apie 3037 EUR/kv. m.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button