Nekilnojamas turtas

Pavilnio gyventojai protestuoja prieš norimą statyti „Rimi“ parduotuvę

Šią savaitę jau rašėme, kad Džiaugsmo gatvėje planuojamos naujos „Rimi“ parduotuvės statybos. Objekte numatoma įrengti restoraną, vaistinę, 3 komercines patalpas ir 1306m2 ploto prekybinę salę, kuri bus skirta mažmeninės prekybos tinklo parduotuvei „Rimi“.

Tačiau Pavilnių gyventojai pradėjo protesto akciją prieš šias prekybos centro statybas. Gyventojų teigimu, toks prekybos centras yra net keturis kartus didesnis nei nurodoma Bendrajame miesto plane.

„Šiemet Kalėdų laikotarpis bus kitoks. Rūpinsimės ne dovanomis, o GIGANTIŠKO prekybos centro interesų ir apetito mažinimu. Mes kaip aplinkinės bendruomenės esame prieš 2300 m2 parduotuvę, bes esame už 500 m2 parduotuvę, unikaliai ir gražiai integruotą, derančią su aplinka, atitinkančią bendruomenės poreikius“, – rašoma Justino Gavėno kreipimąsi į visuomenę.

Daugiau kaip 70 namų gyventojų vienijančios Vilniaus Džiaugsmo ir Svajos gatvių bendruomenė kreipėsi ir į „RIMI“ vadovybę Švedijoje.

Gyventojai taip pat kreipėsi ir į miesto savivaldybę, kuri teigia, kad ši teritorija yra greta pagrindinės gatvės, komercijai ir prekybai tinkama, todėl toks pakeitimas, savivaldybės ekspertų vertinimu, yra logiškas ir teisingas.


„Pagal teisės aktus, mes, gavę kreipimąsi, tiesiog privalome pakeisti paskirtį į kitą galimą (pagal galiojantį teritorijų planavimo dokumentą – šiuo atveju pagal Bendrąjį planą) per 5 darbo dienas. Žinoma, jei teritorija tam netinkama, pavyzdžiui tarp vienbučių namų norima pastatyti daugiabutį ar panašiai, mes imamės prieštaraujančių veiksmų, kartais pasiekiame ir teismus. Šiuo atveju siekis ginčyti statytojo norą statyti komercinį objektą, juo labiau savo sklypo naudojimo rodikliais (užstatymo tankumas, intensyvumas, aukštingumas) artimą kontekstui, nebūtų argumentuotas – teritorija, kaip minėta anksčiau, tam yra tinkama. Patį paskirties keitimą vykdo savivaldybės Žemės tvarkymo ir administravimo skyrius, apsvarsčius bendrame pasitarime su Vyriausiojo miesto architekto skyriumi“, – rašoma oficialiame Vilniaus miesto savivaldybės atsakyme bendruomenei.

NT projektų žemėlapis

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

17 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Tadas
Tadas
1 mėnesį

Kokie žmonės nesveiki 😀 nors ir dirbu konkurentų prekybos tinkle, nesuprantu kas jum negerai. Gal tikrai Maxima užsakė protestą? Tik džiaugčiaus jei mano kieme parduotuvę pastatytų. Atsikvošėkit, juk ne visą Vilnių sutrauksiantį Akropolį kieme stato, o tik eilinę Rimi, kuri bus aktuali tik artimiausių namų gyventojam. O ir šiaip Rimi nėra labai populiari parduotuvė 🙂 Sunkvežimiai atvažiuos kartą per parą, nenumirsit. Yra šiais laikais įvairių garsą slopinančių sprendimų.
Sutvarkys aplinką, atneš gyvybės į gatvę. Mažiau verkit, gyvenime rimtų problemų yra 🙂

Karolis
Karolis
1 mėnesį

O tai kam reikalinga 500m2 parduotuve jei visi važiuos vis tiek į didesnes apsipirkti? Geriau tada jokios parduotuvės nei kažkoks mažas kioskelis kuriame tik alus ir Karolis

Vilnius
Vilnius
1 mėnesį

Tikrai zmones nezino ko nori tegul dziaugesi kad prie namu parduotuve bus..

Ašai
Ašai
1 mėnesį
Atsakinėti į  Vilnius

Tikrai žmonės nežino, ko nori. Išvažiavo gyventi užmiestin ir nesidžiaugia, kad miestas pas juos atėjo, su visais didžiuliais prekybos centrais po pat langais. Aš irgi nesuprantu, taigi savivaldybė organizuoja tokį patogumą miesto gyventojams, kurie pabėgo iš miesto, o užuot pasidžiaugę, jie, matai, rypauja. Fejerverkais ir gėlėmis tokį investuotoją, kuris po langais nori pastatyti 2300 kv. m. pastatą, reikėtų pasitikti, kaip kadaise Lietuva pasitiko Stalino saulę. Vis arčiau rytų būtumėme gyvenamųjų namų kvartale didžiulius prekybos centrus turėdami, nes ta bendruomenė nepadoriai vakarų kultūros reikalauja. URA Vilniau! Toks turėtų būti naujasis modernėjoančio Vilniaus šūkis.

esu
esu
1 mėnesį
Atsakinėti į  Ašai

buna gi neadekvaciu zmoniu…

linas
linas
1 mėnesį

Bet pinigėlio tentui nepagailėta, ar ne kokia maxima už nugarų stovi?

Ašai
Ašai
1 mėnesį
Atsakinėti į  linas

Aha. Iš kur pas žmones, dirbančius ir uždirbančius, ne iš pašalpų gyvenančius, pinigai tentui? Man irgi toks netasakytas klausimas liko. Turbūt Maxima pašelpė. Arba iki, mėtydamas pėdas (nes turėjo būti geltonos ir žalios spalvos) 🙂

linas
linas
1 mėnesį

Pats gyvenu šalimais ir nesuprantu kuo čia ta parduotuvė jums trukdo? tvarkingas ir gražus projektas.
Viskas jums negerai. Pasidžiaugtumėte, kad tvarkysis aplinka o ir apsipirkti bus lengviau, nereikės važiuoti į Užupį. Gana juokinga, kai žmonės savo aktyvumą ne į tą pusę nukreipia. Aš esu Pavilnio gyventojas, ir esu už šį projektą. Ir taip gyvenu visiškai šalia.

Ašai
Ašai
1 mėnesį
Atsakinėti į  linas

Perfrazavus jus: džiaugiuosi, kad kaimynui blogai, kad jam už tvoros atsistos 8 metrų siena, kad palei langus nuolat tranzuos furos, kad paryčiais pradės vežti maistą, atvežiuos išvežti šiukšlių, kad iki vėlaus vakaro nuolat girdėsis mašinų burzgesys. Čia iš serijos, kaip gerai, kad kaimyno stogas dega. Džiaugiuosi už jųs, kad tai daro jus laimingu. Sėkmės.

is pavilnio
is pavilnio
1 mėnesį
Atsakinėti į  Ašai

tai jei tau blogai, tai nereik prekybcentrio, kad visiem blogai butu, teisingai perfrazuoju tamsta?

Rokas
Rokas
1 mėnesį
Atsakinėti į  Ašai

neperdekit….nes dabar tik juoda juoda. Ne miške juk gyvenam o mieste. Pykčio pilnas žmogus ir tiek esat. Rūpinkitės kad gatvės neapšviestos geriau.

Pavilnietis
Pavilnietis
1 mėnesį
Atsakinėti į  Ašai

O tai dabar masinos/furos/siuskliavezes salia einancia Dziaugsmo gatve nevazineja?

Back to top button