MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Naujamiestis
Nekilnojamas turtas

Patraukliausio būsto paieškos Vilniuje: į kokius rajonus taikosi jaunos šeimos?

Rajono prestižas bei būsto likvidumas – kertiniai kriterijai, į kuriuos daugiausiai atsižvelgiama, perkant nekilnojamąjį turtą. Visgi, nuosavas būstas turi būti ne patrauklia investicija, bet ir patogia vieta gyvenimui. Tokie kriterijai, kaip atstumas iki artimiausių ugdymo įstaigų ir netgi laisvų vietų skaičius darželyje šiandien tampa svertais, nulemiančiais jaunų šeimų pasirinkimą, atkreipia dėmesį „Tokarija“ nekilnojamojo turto brokerė Karolina Lukaševičiūtė. 

Trys populiariausi rajonai 

NT ekspertės teigimu, jaunos šeimos paprastai dairosi į būstus, įsikūrusius Naujamiestyje, Šnipiškėse ar Žvėryne.

„Tie, kas turi bent vieną, darželį lankantį vaiką, nori būti arčiau, kada nereiktų dirbti vaikų vairuotoju, kai prasidės mokykla ir būreliai“, – pasakoja K. Lukaševičiūtė.

Labiausiai vertinami yra naujos statybos, trijų kambarių butai, kurių vidutinė kaina, priklausomai nuo rajono, nežymiai svyruoja.

„Vidutinės klasės būstų su daline apdaila kainos Naujamiestyje siekia nuo 1900 iki 2300 eurų už kv.m., Žvėryne ir Šnipiškėse – per 2000 eurų“, – nurodo NT ekspertė.

Svarbiausia – geras susisiekimas 

K. Lukaševičiūtės pastebėjimu, didžiausi butų pardavimai šiuo metu yra vykdomi Naujamiestyje ir Šnipiškėse. Šiuose rajonuose vyksta intensyvios statybos, yra daugiausiai neparduotų naujų butų. Tuo tarpu, Žvėryne būstų pasiūla yra kur kas mažesnė.

„Būsto perkamumo požiūriu, likvidžiausi butai yra Naujamiestyje ir Šnipiškėse, Žvėrynas nėra toks likvidus. Tačiau reikia turėti omenyje, kad Žvėryne šiuo metu nėra gausiai vystomi nauji projektai“, – komentuoja pašnekovė.

Kartu ji pabrėžia, jog kiekvienas iš šių rajonų turi savų pliusų ir minusių, kuriuos pirkėjai turi įsivertinti, atsižvelgdami į savo prioritetus.

„Norintys gyventi šalia centro, arčiau senamiesčio, ieško būstų Naujamiestyje, kur yra puikiai išvystyta infrastruktūra. Vertinantys žalumą ir ramybę – Žvėryne, o norintys gyventi prie pat verslo centrų – Šnipiškėse“, – pasakoja NT ekspertė.

„Ir visgi, Naujamiestyje būstų kainos yra aukštesnės. Kita vertus, Žvėrynas, kaip ir Šnipiškės, dėl mašinų gausos yra laikomi ganėtinai užterštais rajonais. Į visus šiuos aspektus reikia atsižvelgti“, – papildo K. Lukaševičiūtė.

Jaunoms šeimoms, šiuo metu svarstančioms apie nuosavą būstą, ji pataria rinktis pernelyg nuo sostinės centro nenutolusius rajonus, turinčius gerą susisiekimą su miesto centru.

Ir, atvirkščiai – nerekomenduoja tokių rajonų, kaip Pilaitė, kurie ne tik atitolę nuo centro, bet ir yra perpildyti, o jų mokyklų ir darželių infrastruktūra kol kas nėra išvystyta pakankamai.

Remiantis Vilniaus savivaldybės duomenimis, daugiausiai laisvų vietų darželiuose šiuo metu yra Lazdynuose ir Naujamiestyje (mažiausiai – Žvėryne). „Įsivertinę tai, kad darželiai greit „nedygsta“, galime teigti, jog jaunoms šeimoms su mažais vaikais pravartu atsižvelgti į tokią statistiką ir svarstyti apie mažiau apkrautus rajonus“, – reziumuoja pašnekovė.

Autorė: Laura Kešytė

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Sostinės savivaldybė perka vieno ir dviejų kambarių butus visose Vilniaus miesto seniūnijose

Donatas Andrijauskas

Naujos statybos būstai per metus pabrango 8,2 proc.

ELTA

„Netfundus“ ir „Vilnius property investment“ prašo leidimo įsigyti „Verslo investicijas“

BNS

„Park Town“ verslo centras sparčiai pildosi: persikels dar viena IT bendrovė

Evaldas Činga

Architektų rūmų taryba „k18b“ išduotą statybos leidimą laiko neteisėtu

Donatas Andrijauskas

Aukcione parduodamas senamiesčio širdyje esantis pastatas

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika