Nekilnojamojo turto produktus vystanti įmonė CITUS, bendradarbiaudama su Lietuvos architektų sąjunga, skelbia atvirą architektūrinio projekto konkursą planuojamam ypač moderniam biurų pastatui Žvėryne, Vilniuje, kuris, įmonės teigimu, taps šio vystytojo vizitine kortele. Solidų CITUS įsteigtą konkurso prizinį fondą sudarys 20 tūkst. eurų: nugalėtojams atiteks 10 tūkst., antrosios ir trečiosios vietos laimėtojams – atitinkamai 5 tūkst. ir 3 tūkst. eurų piniginiai prizai, taip pat bus skirtas specialus 2 tūkst. eurų prizas už tvarumą ir „Žaliųjų pastatų“ idėjas.

Konkurso sąlygos ir kita informacija vakar, lapkričio 28 d., paskelbta architektų sąjungos svetainėje. Dalyviai registruotis dalyvavimui konkurse galės iki gruodžio 15 d., konkursinius projektus pateikti reikės iki kitų metų sausio 31 d., o nugalėtojas paaiškės 2018 m. kovo 3 d.

Projektas bus vystomas Žvėryno mikrorajone, 0,1253 ha ploto komercinės paskirties sklype, adresu Sėlių g. 48, prie „vartų“ į Žvėryną – Sėlių ir Kęstučio gatvių sankryžos, greta svarbių miesto „arterijų“: Narbuto, Ukmergės, Geležinio vilko gatvių, Konstitucijos prospekto. Planuojamos investicijos į projektą sieks daugiau nei 4 mln. eurų, preliminari statybos darbų pradžia numatyta kitų metų ketvirtą ketv., o projektą baigti CITUS ketina iki 2019 m. galo.

Planuojama, kad verslo centras užims apie 2,5 tūkst. kvadratinių metrų, bus iki 4 aukštų, ketvirtadalį sklypo ploto užims želdiniai. Projekte turi būti numatytos požeminė ir antžeminė automobilių parkavimo aikštelės. Didžiąją dalį patalpų ketinama nuomoti, likusioje dalyje įsikurs pagrindinis CITUS biuras.

Projektas, atspindintis vystytojo strategiją ir veiklos filosofiją

Konkursą inicijuojančios įmonės CITUS direktorius Mindaugas Vanagas akcentavo, kad tikslas yra sukurti tokį projektą, kuris taptų įmonės „vizitine kortele“ ir atspindėtų vertybes, kuriomis CITUS vadovaujasi savo veikloje bei projektuose.

„Kurdami kiekvieną projektą vadovaujamės tvarumo principais, siekiame, kad pastatas ar pastatai būtų ilgaamžiai, energetiškai efektyvūs, likvidūs ilgalaikėje perspektyvoje ir tenkintų savo būsimų šeimininkų poreikius. Todėl vystomuose projektuose diegiame inovacijas, naudojame geriausių gamintojų medžiagas bei sprendimus. Šiame projekte patikrinsime, ar įmanoma pastatyti pastatą, kuris ne tik būtų aukščiausios A++ energinio efektyvumo klasės, bet ir visiškai nenaudotų papildomos energijos, o ją visą pasigamintų savarankiškai. Bus sudėtinga suderinti skirtingus sprendimus, kad to pasiektume, tačiau tai būtų vienas iš nedaugelio tokių objektų Lietuvoje, todėl išsikėlėme sau tokią ambiciją“, – kalbėjo M. Vanagas.

Pirmiausia, tai turi būti išskirtinės architektūros ir ergonomiškas statinys, ryškus aplinkos, kurioje bus komponuojamas, akcentas, galintis varžytis su geriausiais šios srities pavyzdžiai Lietuvoje ir pasaulyje. Projektas turi tenkinti tokių standartų, kaip LEED, WELL Building Standard (WELL) ar panašių, reikalavimus, racionalumo principus. Taip siekiama stiprinti CITUS, kaip tvarius projektus vystančios įmonės poziciją.

Su šiuo projektu įmonė nori eiti dar toliau ir užtikrinti, kad projektas atitiktų įmonės deklaruojamas vertybes: drąsą, profesionalumą, inovatyvumą ir draugiškumą. Konkurso dalyviams keliamas reikalavimas šias vertybes atspindėti ir pasiūlymuose: projektuojant erdves, numatant pastato dalių funkcijas ir išnaudojimą, parenkant medžiagas ir technologijas.

Taip pat įmonė iškėlė tikslą, kad projektas būtų ne tik tvarus savo sprendiniais, bet ir darniai įsilietų į supančią architektūrinę, socialinę ir gamtinę aplinką, būtų atviras, taptų kompromiso su Žvėryno bendruomene rezultatu. Kad būtų atspindėta ir Žvėryno bendruomenės nuomonė, į komisiją CITUS pakvietė ir jos atstovę.

Pasiūlymus vertins septynių narių komisija

Konkurso pasiūlymus vertins 7 narių komisija: trys iš jų skirti užsakovo, CITUS, likę keturi – architektų sąjungos. Komisijai pirmininkaus CITUS direktorius Mindaugas Vanagas, o jam padės Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius Mindaugas Statulevičius, Žvėryno bendruomenės atstovė Jūratė Markevičienė, taip pat Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis, ICOMOS Lietuvos Nacionalinio Komiteto vadovė, architektė Marija Nemunienė bei architektai Leonardas Vaitys ir Gintaras Prikockis. Konkurso tvarumo kriterijų vertins UAB „Vesta Consulting“ ekspertas Eugenijus Šapel.

Lapkričio viduryje CITUS pristatė kitą ambicingą projektą – pirmąjį Lietuvoje ir visose Baltijos šalyse nekomercinį atvirą NT inovacijų projektą „Aeronamai“ Kaune, šalia S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo. Projekte pristatomos technologinės ir socialinės inovacijos yra orientuotos į ateities tendencijų formavimą ir edukaciją apie jas: „Aeronamai“ bus atviri visuomenei, NT rinkos specialistams, žiniasklaidai.

Vos pristatytas projektas tapo Aplinkos ministerijos ir Lietuvos žaliųjų pastatų tarybos pirmą kartą organizuoto konkurso „Žalieji pastatai 2017“ vienu iš nugalėtojų – buvo paskelbtas žaliausiu Lietuvoje gyvenamuoju pastatu.

 Skaičiai ir faktai

  • Adresas – Sėlių g. 48, Vilnius;
  • Pastato paskirtis – administracinės paskirties pastatas;
  • Planuojamas bendras plotas – apie 2 500 kv. m;
  • Pastato aukštų skaičius – iki 4 aukštų;
  • Energinio efektyvumo klasė – A++;
  • Planuojami sertifikatai – LEED, WELL Building Standard ar kiti;
  • Statybų terminai – 2018 m. 4 ketv. – 2019 m. pab.;
  • Investicijos – daugiau nei 4 mln. Eur.

Parengta pagal pranešimą spaudai

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist