Nekilnojamas turtas

Pasaulio architektų pasiūlymai – naujam Vilniaus stoties teritorijos įvaizdžiui sukurti

„Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) kartu su Vilniaus miesto savivaldybe praneša, kad žengtas dar vienas svarbus žingsnis Vilniaus stoties rajono atgimimo link – 2021 m. kovo mėnesį paskelbtame tarptautiniame architektūros konkurse gauti net 33 pasiūlymai.

Geriausias architektų pateiktas vizijas atrinks tarptautinė vertinimo komisija, dalyvių darbai bus paskelbti birželio antroje pusėje, o laimėtojas paaiškės rugpjūčio mėnesį.

„Tikiuosi, kad komisijai bus sunku išrinkti geriausią konkursinį darbą, nes jų bus tiesiog daug gerų, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. – Svarbiausia, kad įgyvendinus geriausią darbą stoties teritorija būtų ne tik atpažįstama iš savitų ženklų, bet ir patogi bei gyvybinga.“

 

Pasak LTG generalinio direktoriaus Manto Bartuškos, vizija Vilniaus geležinkelio stoties teritoriją transformuoti į šiuolaikišką mobilumo, verslo ir laisvalaikio centrą virsta realybe.

„Nuo pirminės vizijos iki etapo, kuriame dabar esame, atliktas titaniškas pasiruošimo ir planavimo darbas, dedantis pamatą visai teritorijos transformacijai. Laukia istorinis pokytis, į kurį jau dabar įsitraukė gausi architektų bendruomenė. Didelis dėmesys šiam konkursui patvirtina, jog Vilniaus geležinkelio stotis turi visas galimybes tapti ne tik nauju traukos centru Vilniuje, bet ir patogia jungtimi su Europos sostinėmis“, – teigia M. Bartuška.

Konkursu bus siekiama išrinkti tinkamiausią Vilniui architektūrinį pasiūlymą, atsakantį į klausimą, kaip turėtų atrodyti šiuolaikiška geležinkelio stotis ir jos prieigos. Šios teritorijos atnaujinimas yra vienas svarbiausių pokyčių Vilniaus mieste, turintis reikšmę visos valstybės įvaizdžiui ir sostinės identitetui. Impulsą Vilniui tapti reikšminga europinio geležinkelio tinklo dalimi duos ir būsima europinė vėžė „Rail Baltica“.

 

2021 m. kovo mėn. paskelbto konkurso dalyviams keltas reikalavimas sukurti ikonišką ir pasaulyje atpažįstamą tarptautinės geležinkelio stoties projektą, pasiūlyti Lietuvą ir Vilnių reprezentuojančią bei aukščiausius kokybės standartus atitinkančią viešojo susisiekimo paslaugų infrastruktūrą, suformuoti patrauklią stoties aikštę bei pasiūlyti gyvybingo ir jungiančio Stoties rajono urbanistinio centro idėją.

Konkurso dalyvių darbus vertins tarptautinė 11 narių vertinimo komisija, kurią sudaro Lietuvos ir užsienio architektai, LTG, „LTG Infra“, „LTG Link“ ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovai. Komisijai pirmininkaus vyriausiasis Vilniaus architektas Mindaugas Pakalnis.

Galutinius konkurso rezultatus numatoma paskelbti 2021 m. rugpjūčio mėn. Laimėtojams skiriamas 120 tūkst. eurų prizinis fondas: I vietos laimėtojui bus skiriama 50 tūkst. eurų, II-os – 30 tūkst. eurų, III-ios – 20 tūkst. eurų dydžio premijos. IV ir V vietas užėmę konkurso dalyviai gaus 10 tūkst. eurų siekiančias premijas.

 

Konkurso dalyvių darbai bus paviešinti birželio antroje pusėje internetiniame puslapyje www.vilniusconnect.lt.

Architektūrinio konkurso organizatoriai – LTG, geležinkelio tinklą Lietuvoje valdanti „LTG Infra“ ir Vilniaus miesto savivaldybė. Konkurso organizatoriams atstovauja konsultacijų bendrovė „Civitta“ bei Lietuvos architektų sąjunga.

Nuotr. Irmanto Gelūno

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
32 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vilnietė
Vilnietė
5 mėnesius

Kada bus įteisinti mero rinkimai ir merų bus išrinktas vilnietis,mylintis miestą,kaip savo namą,tada ir bus pastatyti stadijonai ir baseinai. Kolkas turime Lukiškių aikštę už 4mln€-taip pat atrodys ir stoties aikštė-užasfaltuota,kaip Lidlo aikštelė ir aptverta stulpais,kaip prie Ikejos. Turim pavyzdį,nerėikia daug svajoti.

Ewas
Ewas
5 mėnesius

Viską išpjauti, išardyti, prikloti pilkų ir bordo trinkelių, pasodinti keletą medžių ir porą suoliukų ant saulės pastatyti, be atlošo. Bus tikra lietuviška architektūra

Kvailas piaras
Kvailas piaras
5 mėnesius

Baby face as tikrai gali, tik pradžiai pabaikit bent jau Lazdynų baseiną ir bye bey bey kokiu darželio prižiūrėtoju ar, medelių sodintoju

Hmm
Hmm
5 mėnesius
Atsakinėti į  Kvailas piaras

Nenusibodo lėkštų šablonų štampuot apie tą baseiną? Kažkiek informuoti ir šiek tiek apsiskaitę jau priš metus to nedarė, liko visokie primityvai

Kvailas piaras
Kvailas piaras
5 mėnesius
Atsakinėti į  Hmm

Neatsibodo naiviai svajot nuo neįgyvendinamu vms šabloniniu projektų? Ar tamsta šventai įsitikinęs kad šita nevykėliu vms gali kažką rimto igyvendint? Svajok toliau

Paskutinį kartą redaguota 5 mėnesius (Kvailas piaras)
Rita
Rita
5 mėnesius

As taip pat netikiu tais visais konkursais,nes po ju gaunasi snypstas ir teismai.Dar klausimas ar dabartinis stoties pastatas neitrauktas i nacionaliniu vertybiu sarasa.

matosi
matosi
5 mėnesius

Straipsnis apie nieką… Titaniškas darbas, jooo tikrai. Laimės vėl pigiausias projektas, kaip ir ant Tauro kalno…

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button