Nekilnojamas turtas

Paaiškėjo, už kiek parduota gydykla Antakalnyje

Tikras nervų karas užvirė šiandien besibaigiant prestižiniame Sostinės Antakalnio rajone esančio gydyklos pastatų komplekso aukciono laikui. Pirmasis statymas padarytas likus vos penkioms minutėms iki aukciono pabaigos. P. Širvio g. 5, Vilniuje esantis gydyklos kompleksas ir daugiau nei hektaro žemės sklypas sulaukė didelio nekilnojamojo turto rinkos dalyvių susidomėjimo, o aukcione varžėsi trys dalyviai.

Objektu domėjosi didžiausi šalies nekilnojamojo turto projektų vystytojai ir investuotojai, planuojantys šioje vietoje gyvenamosios paskirties objektą. Tai vienas brangiausių šiais metais Turto banko rinkai pasiūlytų objektų. 

„Dideli išskirtiniai objektai Vilniuje, turintys daug potencialo, vystytojams visada yra įdomūs. Šis aukcionas Turto banko komandai buvo itin svarbus – ne tik dėl nemažos pradinės kainos, bet ir dėl didesnio tikslo – gautos lėšos bus skirtos Santariškių ligoninės pediatrijos (vaikų gydymo) skyriaus statybai“, – sako Turto banko Pardavimų departamento direktorė Guoda Gurauskaitė.

 

Parduotą kompleksą sudaro beveik 2 tūkst. kv. m bendro ploto gydyklos, 307 kv. m ploto administracinis ir beveik 290 kv. m bendro ploto ūkinis pastatas, kiti ūkinės–techninės paskirties statiniai ir 1,03 ha ploto žemės sklypas. Sklypas ribojasi su Šveicarijos mišku, taigi idealiai tiktų prestižinio gyvenamojo būsto projekto vystymui. Gydyklos pastatas yra po kosmetinio remonto, kiti pastatai – nusidėvėję, jiems reikalingas remontas. Pradinė komplekso kaina buvo 5,2 mln. eurų.

Tai antrasis šio objekto aukcionas. Pirmasis buvo sustabdytas gegužę, gavus šiuo metu gydykloje laikinai įsikūrusio Respublikinio priklausomybės ligų centro prašymą, pratęsti galimybę naudotis patalpomis. Atsižvelgus į šį prašymą, objektas parduotas su gydyklos panauda iki 2022 metų gruodžio 31 dienos bei nuomos sutartimi, kuri galios nuo 2023 m sausio 1 d. iki 2023 m. gruodžio 31 d. Turtą pardavus aukcione, tiek panaudos, tiek nuomos sutartys lieka galioti naujam savininkui.

Turto bankas  yra valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik tikrai valstybės veiklai reikalingus pastatus.  Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
67 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Andrius
Andrius
20 dienas (-ų)

Greičiau tegul krausto tuos narkomanus lauk

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button