2023 m. balandžio 4 d. įvyko Švč. Mergelės Ramintojos atviro projekto konkurso komisijos posėdis, skirtas išrinkti geriausią pasiūlymą. Konkurso tikslas – rasti šiuolaikiškus, lanksčius interjero sprendinius, kuriuose derėtų nauja ir sena, o pastatas būtų transformuotas taip, kad jame vienu metu viena kitai netrukdydamos galėtų vykti skirtingos veiklos, per erdvių manipuliacijas atsirastų pilietinių ir sakralinių funkcijų sinergija. Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios pastatą planuojama rekonstruoti ir jame sukurti unikalų objektą, kuriame nebūtų apsiribojama religine veikla ir per Policijos vykdomas veiklas būtų skatinamas visuomenės pasitikėjimas vidaus tarnybos įstaigų veikla, didinamas visuomenės įsitraukimas į viešojo saugumo sritį, taip pat vystoma dvasinėmis vertybėmis, etikos ir moralės normomis pagrįsta švietėjiška veikla. Po užsitęsusių viešųjų pirkimų procedūrų nugalėtoju buvo pripažintas pasiūlymas devizu “Šviesu”.

Komisija pažymėjo, kad konkurso pasiūlymas “Šviesu”, yra funkciškai išvystytas, lankstus ir šiuolaikiškai integralus – darbas padarytas pažangių projektuotojų, turinčių gerų idėjų ir vizijų, prikaupusių patirties ir gerųjų pavyzdžių. Šio darbo autoriai yra MB Fragment architektai: Berta Meironaitė, Edita Radėnaitė, Ignas Kundreckas, Mindaugas Šutėnas, Povilas Čepaitis bei kultūros paveldo specialistė Nijolė Ščiogolevienė.

Komisija taip pat negailėjo pagyrų ir į antrąją vietą užėmusiam darbui “777777”, kurio autoriai sėkmingai pabrėžė esminius istorinius fragmentus, gilinosi į istoriją. Kadangi esminė rekonstrukcijos dalis – atodangos atvėrimas, šis darbas parodo pranašumą sėkmingai atverdamas barokinius skliautus didinant šviesos patekimą. Šio darbo autoriai yra UAB Projektavimo ir restauravimo institutas: Vilda Bagurskienė ir Marija Nemunienė.

Vertinimo komisijos nariai taip pat turėjo pastabų, pasiūlymų ir rekomendacijų, komisija nusprendė, kad tolimesniam projekto įgyvendinimui privalu detaliai apsvarstyti šių rekomendacijų įgyvendinimą bei būti pasiruošus tikslinti pasiūlymus pagal tyrimų rezultatus ir užsakovo reikalavimus. 

Policijos kapelionas Algirdas Toliatas džiaugėsi, kad pagaliau yra žengtas pirmas žingsnis ilgame šio unikalaus objekto atnaujinimo kelyje ir tikisi produktyvaus bendradarbiavimo su šio konkurso nugalėtojais.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

24 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist