Metų pradžioje pirmųjų nuomininkų įkurtuvėms duris atvėręs „Technopolio“ biurų pastatas „Nova“ kovo mėnesį atsidarė ir visų vilniečių reikmėms. Pirmajame aukšte pradėjo dirbti pirmoji Lietuvoje biurų pastate įrengta gastronomijos erdvė „MIN Food Market“, kavinė „MIN Coffee“ ir konferencijų centras. Ozo biurų mieste, Gerulaičio gatvėje, įsikūrusio pastato valdytojai sako, kad pandemija procesus koregavo, tačiau planuotus rezultatus pavyko pasiekti.

„Pandemija keitė statybų procesus, bet ne galutinius terminus – „Nova“ buvo pabaigta laiku. Karantino ribojimai natūraliai šiek tiek nukėlė tik maitinimo įstaigų įrengimą – nebeliko skubos atsidaryti nuo metų pradžios, o dabar restoranai jau pamažu pradeda gaminti maistą išsinešti. Naujajame pastate laisvos vietos biurams dar šiek tiek turime, tačiau didesnių įmonių užklausas jau nukreipiame į mūsų „Beta“ pastatą, kurio rekonstrukciją pradėsime jau netrukus ir kuriame nuguls dalis „Novos“ įrengimo metu gimusių idėjų,“ – pasakoja „Technopolio“ paslaugų vadovė Karolina Čubrinskė.

„Nova“ pastate įdiegti sprendimai buvo projektuojami dar nenumanant apie būsimas realijas, tad statybų ir įrengimo eigoje daugelis jų buvo peržiūrėti iš naujo. „Kai kurie planuoti sprendimai užklupus pandemijai ypatingai aktualizavosi. Pavyzdžiui, mūsų koncepcija pastatą skirstyti nedideliais 2,7 m ilgio moduliais didina lankstumą, kuris šiuo metu verslui tapo dar reikalingesnis – prireikus, biurai gali būti nesunkiai transformuojami, didinami arba mažinami. Itin pasiteisino ir nuo pat pradžių konferencijų ir susitikimų salėse planuota pažangi vaizdo ir garso transliacijų įranga. Dar vis mažai tikėtina, kad salėse greitai vyks masiškesni renginiai, tačiau hibridiniai susitikimai derinant kelių žmonių fizinį dalyvavimą su virtualiu dalyvių prijungimu pamažu jau gali vykti,“ – sako „Technopolio“ paslaugų vadovė.

Daugiau nei 26 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatą pagal suomių architekto Jari Lonka koncepciją projektavo Tumas Mazūras ir Eglė Olišauskytė, bendrojo naudojimo erdvių koncepcija taip pat buvo padiktuota bendro „Technopolio“ grupės dizaino. Pabrėžiant verslo ir darbo be sienų tendencijas, buvo siekiama, kad įžengus į naujuosius pastatus bet kuriame mieste – Helsinkyje, Tamperėje, Taline ar Vilniuje, darbuotojai ir svečiai atsidurtų jiems jau pažįstamoje aplinkoje.

„Svarbiausias projekto uždavinys buvo bendrąsias erdves „apgyvendinti“ žmonėmis – kad jos būtų pilnos judesio, bendravimo, šurmulio, kad visko būtų daug. Todėl pirmojo aukšto erdvės yra atviros ne tik „Novoje“ dirbantiems žmonėms, bet ir visiems miesto gyventojams ir svečiams. Interjere atsispindi skandinaviškam stiliui būdingos išgrynintos, gamtinius elementus primenančios formos ir spalvos, medžio tekstūros ir racionalus paprastumas. Bendrąsias erdves projektavome taip, kad jose norėtųsi stabtelti ir bendrauti – su daugybe jaukių salelių,“ – pasakoja K. Čubrinskė.

Pirmajame aukšte įsikūrė kavinė, „MIN Food Market“ gastronomijos erdvė, po vienu stogu talpinanti kelias maitinimo įstaigas, konferencijų centras, kurio didžiausia salė talpina iki 250 žmonių, pagalvota ir apie jaukų kambarį atsipalaiduoti ir pamedituoti norintiems darbuotojams ir pastato svečiams ar vaikus norintiems pervystyti tėvams. Miestui atsivers ir pastato terasos – 6–ajame aukšte bus galima nuomotis išskirtinį VIP konferencijų kambarį su atskiru įėjimu į bendrą terasą, joje ateityje bus laukiami ir dieniniai, ir vakariniai renginiai.

Antrasis pastato aukštas skirtas mažesniems biurams su bendra infrastruktūra – šio aukšto nuomininkai dalinsis jaukia virtuve, moderniomis susitikimų salėmis ir susikaupimui ar pasitarimams įrengtomis erdvėmis. „Nova“ pastato darbuotojams taip pat bus įrengta erdvė sportui, kurioje nuolat vyks grupiniai užsiėmimai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

14 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris Vilniaus projektas nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist