Situacija Vilniaus pagrindinėse prekybinėse gatvėse išlieka įtempta: jei 2020 metų viduryje laisvų patalpų lygis šiose gatvėse sudarė 11 proc., tai 2021 metų viduryje jis ūgtelėjo iki 11,9 proc., rodo nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ atliktas sostinės Gedimino prospekto, Pilies, Didžiosios ir Vokiečių gatvių tyrimas.

“Pasibaigus pirmajam karantinui pramogų išsiilgę žmonės nusėdo lauke įrengtose vietose bei pagerino tokių įmonių veiklos rodiklius. Statistikos departamento duomenimis, maitinimo ir gėrimų teikimo veiklos įmonių apyvarta Lietuvoje 2020 metų antrąjį pusmetį, palyginti su 2020 metų pirmuoju pusmečiu, paaugo 27 proc. Таčiau bendri 2020 metų antrojo pusmečio šio verslo sektoriaus veiklos rodikliai vis tiek išliko 19 proc. prastesni, palyginti su rekordiniais 2019 metų antrojo pusmečio rodikliais”, – pranešime žiniasklaidai sakė „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims Raimondas Reginis.

Pasak jo, antroji viruso banga dar kartą iš esmės uždarė šio verslo duris ir 2020 metų pabaigoje veiklos rodikliai vėl pastebimai suprastėjo.

“2021 metų pirmojo pusmečio maitinimo ir gėrimų teikimo veiklos rodikliai taip pat išliko kuklūs ir buvo 9 proc. prastesni nei tuo pačiu laikotarpiu pernai ir net 32 proc. mažesni nei 2019 metų pirmąjį pusmetį“, – tvirtino R. Reginis.

„Ober-Haus“ skaičiavimais, šių metų viduryje didžiausias laisvų patalpų lygis fiksuojamas Pilies gatvėje (18,5 proc.), o mažiausias – Didžiojoje gatvėje (9,1 proc.), Gedimino prospekte laisvų patalpų lygis sudarė 11 proc., o Vokiečių gatvėje – 10,2 procento.

Per metus laisvų patalpų lygis labiausiai ūgtelėjo Pilies gatvėje – nuo 11,3 proc. iki 18,5 procento.

Anot „Ober-Haus“, nuomininkų struktūra pagal veiklos sritį pagrindinėse sostinės gatvėse per metus iš esmės nepakito. 2021 metų viduryje didžioje dalyje patalpų veiklą vykdė restoranai, kavinės, barai ir greito maisto užkandinės ir jų dalis per metus sumažėjo nežymiai – nuo 38,6 proc. iki 37,9 procento.

Drabužiais ir avalyne prekiaujančių nuomininkų dalis šiose gatvėse sudarė 19,2 proc., papuošalai, aksesuarai, suvenyrai ir kosmetika – 14,9 proc., maisto prekių ir gėrimų prekybos taškų dalis sudarė 3,1 proc., o likusius 24,9 proc. užėmė grožio salonai, biurai, vaistinės, bankai, knygynai ir kiti įvairias prekybos ir kitas paslaugas teikiantys taškai.

Anot R. Reginio, atsižvelgiant į tai, kad pandemijos situacija šalyje tai gerėja, tai prastėja, patalpų savininkų lūkesčiai dėl nuomos kainų taip pat išlieka neapibrėžti.

„Jeigu vieni patalpų savininkai linkę pasiūlyti potencialiems nuomininkams mažesnę nuomos kainą nei anksčiau, tai dalis jų dar tikisi pasirašyti ilgalaikes nuomos sutartis su iki pandemijos buvusiomis nuomos kainomis“, – sakė R. Reginis.

„Ober-Haus“ skaičiavimais, sostinės pagrindinėse prekybinėse gatvėse (Gedimino pr., Pilies g., Didžioji g., Vokiečių g.) 2021 metų viduryje vidutinio dydžio (apie 100–300 kv. metrų) prekybinių patalpų nuomos kainos sudarė 15–40 eurų už kv. metrą ir vidutiniškai yra 12 proc. mažesnės nei 2019 metų pabaigoje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist