Nekilnojamas turtas

„Ober-Haus“: metinis butų kainų augimas jau dviženklis

„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2021 metų gegužės mėnesio reikšmė išaugo 2,7% (2021 metų balandį buvo fiksuojamas 1,4% augimas). Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per pastaruosius 12 mėnesių augo 11,6% (2021 metų balandį metinis augimas sudarė 8,6%).

2021 metų gegužės mėnesį butų pardavimo kainos šalies sostinėje augo 2,3% ir vidutinė kvadratinio metro kaina pasiekė 1.832 Eur (+42 Eur/m²). Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje gegužės mėnesį atitinkamai užfiksuotas 3,4%, 3,4%, 2,6% ir 2,9% butų kainų augimas ir vidutinė kvadratinio metro kaina atitinkamai pakilo iki 1.286 Eur (+42 Eur/m²), 1.270 Eur (+42 Eur/m²), 859 Eur (+22 Eur/m²) ir 851 Eur (+24 Eur/m²).

Per metus (2021 metų gegužės mėnesį, palyginti su 2020 metų gegužės mėnesiu) butų kainos didmiesčiuose augo dviženkliu tempu: Vilniuje – 11,6%, Kaune – 10,2%, Klaipėdoje – 11,5%, Šiauliuose – 13,8% ir Panevėžyje – 15,3%.

 

„Šių metų gegužės mėnuo tapo simboliniu, kuomet po spartesnio mėnesinio butų pardavimo kainų augimo jau fiksuojame dviženklį metinį kainų kilimą visuose šalies didmiesčiuose. Taip pat gegužės mėnesį užfiksuotas metinis 11,6% butų kainų augimas šalies didmiesčiuose yra didžiausias nuo 2008 metų kovo mėnesio. Per mėnesį 2,7% augusios butų kainos šalies didmiesčiuose tikrai išsiskiria žvelgiant į pastarąjį dešimtmetį. Didesnius mėnesinius kainų šuolius stebėjome tik iki 2008 metų (iki pasaulinės finansų krizės), kuomet mėnesinis kainų augimas kartais siekdavo net 5–6%.

Nors pastaruoju metu kainų augimas stebimas visuose butų segmentuose – tiek senos, tiek naujos statybos, tačiau naujos statybos butų kainų augimas yra spartesnis. Pavyzdžiui, šalies sostinėje per metus senos statybos butų kainos paaugo 9,5%, o naujos – 14,3%. Itin aukšta naujos statybos būsto paklausa bei mažėjanti pasiūla didžiausiuose šalies miestuose leidžia plėtotojams parduoti būstą pastebimai aukštesnėmis kainomis nei anksčiau bei bent iš dalies kompensuoti sparčiai augančius statybų kaštus.

O parduodamo būsto kainų augimą toliau stimuliuoja neslopstanti būsto paklausa, kuri šių metų gegužės mėnesį šalyje pavirto rekordinėmis pardavimo apimtimis. VĮ Registrų centro duomenimis, 2021 metų gegužės mėnesį Lietuvoje parduota apie 3.900 butų ir tai yra geriausias rezultatas per visą istoriją. Todėl artimiausiu metu itin aktyvią būsto rinką kažkiek gali atvėsinti nebent atostogų sezonas, kuomet pandemijos įkalinti žmonės nukreips savo laiką ir finansus poilsio planavimui“, – sako Raimondas Reginis, „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Darius
Darius
11 mėnesius

Idomu kaip tas augimas skaiciuojamas. Tarkim vilkaviskyje pernai pardave 5 butus po 20k, siemet 4 po 15k ir viena uz 50k. Tai kilo kainos ar ne?
Kvadrato kaina skaiciuoja? Bet vel kuo maziau kv name tuo kv brangesnis. O kas yra metinis kainu augimas? Sausis-geguze? Pernai kovas geguze buvo duomenys iskraipantys menesiai, tai tokia analitika nieko nesako.
Siaip su tais procentais galima manipuliuoti kaip nori. Panevezy tarkim pernai birzeli buvo nupirkta 5 butai, siemet 6. 20% daugiau, bet realiai nieko

Vilnius
Vilnius
11 mėnesius

Matomai kazkas labai nori iskelti butu kainas. O tie kurie perka tai jiems atsiprasant truksta biski varztu. Niekad nepirk kai keliamos kainos tycia. Kai nukris tada ir pirk.

Mindaugas
Mindaugas
11 mėnesius

Dar, dar daugiau info apie kainų augimą, come on, dar daugiau, dar daugiau dviženklių, triženklių, važiuojam!!!

Europa
Europa
11 mėnesius

Visi į Didžiasali

Vasia@gmail.com
11 mėnesius
Atsakinėti į  Europa

Tikrai prisipirks butų, o po to bankai į Didžiasalį iškraustys

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button