MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Nuotr.: Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos
Nekilnojamas turtas

Nuostabiame gamtos kampelyje – savavališkai pastatytas rūmus primenantis gyvenamasis namas

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) Melkio kaime Vilniaus rajone nustatė itin šiurkščių statybos pažeidimų, patikrinusi gautą pranešimą apie galimai savavališkai miško ūkio žemėje pastatytus statinius UAB „Greenvesta“ ir fizinio asmens nuosavybės teise valdomuose žemės sklypuose.

Paaiškėjo, kad nuostabiame gamtos kampelyje savavališkai statomas rūmus primenantis – daugiau kaip 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto – gyvenamasis namas ir apie 450 kv. metrų ploto sporto aikštynas, kurio dalis galimai patenka ir į valstybinę žemę.

Kaip informavo VTPSI, surašyti trys savavališkos statybos aktai. Dėl dar dviejų galimai savavališkos statybos atvejų sprendimai bus priimti, gavus reikiamos papildomos informacijos. UAB „Greenvesta“ teks per 6 mėnesius pašalinti nustatytos savavališkos statybos padarinius ir sumokėti apie 9 tūkst. eurų galinčią siekti baudą.

Ir tai dar ne visi užfiksuoti pažeidimai. Tyrimo išvadose taip pat nurodyta, kad UAB „Greenvesta“ valdomuose žemės sklypuose vienas neypatingasis statinys – stoginė – pastatytas be statybą leidžiančio dokumento, o gyvenamasis namas – esmingai nukrypstant nuo statinio projekto sprendinių. VTPSI surašė privalomuosius nurodymus nevykdyti jokių statinio ar jo dalies statybos darbų ir iki š. m. rugpjūčio 25 d. pašalinti nustatytos savavališkos statybos padarinius.

Tyrimas nėra baigtas dėl dar vieno gyvenamojo namo statybos teisėtumo. Patikrinimo išvadoje skelbiama, kad šis namas galimai 3 metrais yra ilgesnis, nei nurodyta projekte, pagal kurį išduotas statybą leidžiantis dokumentas. Pažeidėjams artimiausiu metu taip pat bus surašyti administracinių nusižengimų protokolai.

Nors savavališkų statybų kasmet mažėja, bet jų skaičius tebėra didelis. Antai pernai VTPSI nustatė 42 ypatingųjų statinių, 228 – neypatingųjų, 153 – nesudėtingų statinių savavališkos statybos atvejus.

1
PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Vos Recent comment authors
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
naujausius seniausius labiausi vertinti
Pranešti apie
Vos
Skaitytojas
Vos

ne vijuneles dvaras…., da dejo ta zaliavesta ant visu, dideli gyslota BYBI…., TEISESAUGA, saldziu sapnu…., grybauskaite…aūūūū…., skvernai…., aūūūūūū…..

Panašūs pranešimai

„Netfundus“ ir „Vilnius property investment“ prašo leidimo įsigyti „Verslo investicijas“

BNS

„Park Town“ verslo centras sparčiai pildosi: persikels dar viena IT bendrovė

Evaldas Činga

Architektų rūmų taryba „k18b“ išduotą statybos leidimą laiko neteisėtu

Donatas Andrijauskas

Aukcione parduodamas senamiesčio širdyje esantis pastatas

Donatas Andrijauskas

„Swedbank“: Vilniuje būsto įperkamumas ir butų sandorių skaičius muša rekordus

ELTA

Vasarį sostinėje butų kainos augo 0,5%

Made in Vilnius

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika