Nekilnojamas turtas

NT ekspertai: Gedimino prospekto galinė atkarpa rodo atsigavimo ženklus

Gedimino prospekto potencialas dar nėra išnaudotas, ypač vakarinės pusės, kurioje stovi Seimo rūmai. Urbanistų teigimu, nors pastaraisiais metais kylantys nauji objektai ir atnaujinta Lukiškių aikštė rodo žymesnius galinės prospekto atkarpos atsigavimo ženklus, tačiau didesniam pokyčiui ir aktyvesniam žmonių srautui dar reikia laiko. 

„Katedros pusėje vyksta įvairūs renginiai, mugės, veikia daug lauko kavinių, kuriose vakarais netrūksta žmonių. Atkarpoje nuo Katedros iki Vilniaus gatvės ypač daug gyvybės, ko ypač trūksta vakarinėje Gedimino prospekto dalyje, kur nėra populiarių traukos objektų ir daugiau gyvenamojo būsto“, –sako urbanistas Tadas Jonauskas, biuro „PUPA –strateginė urbanistika“ įkūrėjas.

Trūksta viešų lankytinų objektų

 

Nekilnojamojo turto ekspertai sako, kad Gedimino prospektą galima būtų suskirstyti į keturias atkarpas: Katedra – Vilniaus gatvė –Jakšto gatvė – Lukiškių aikštė – Seimo rūmai ir bene mažiausiai žmonių srauto sulaukia paskutinė atkarpa nuo Lukiškių aikštės iki Seimo rūmų.

„Gedimino prospektas – savotiškas Vilniaus stuburas, kuris, deja, turi keletą „išvaržų“– viešų lankytinų objektų trūkumą. Prospekto sėkmė ir žmonių srautai priklauso nuo erdvių išdėstymo, jų prieinamumo bei funkcionalumo. Tokių erdvių kaip rugpjūčio paskutinę savaitę atidaroma „Live Square“. Ji bus atvira miestiečiams ir tikimės, kad suteiks daugiau impulso ir energijos pagrindinei miesto gatvei“, – sako Domas Dargis, bendrovės „Eika“ generalinis  direktorius.

NT eksperto teigimu, nuo pat projektavimo pradžios buvo siekiama, kad „Live Square“ taptų sudėtine miesto dalimi ir traukos tašku – nuo pirmame aukšte veikiančios prekybos galerijos, gyvybingo skvero iki 5 aukšte bet kuriam miestiečiui atviros terasos su nuolat judančio miesto ir Lukiškių aikštės panorama.

 

Atviros „Live Square“ ir Lukiškių aikštės sinergija

Per beveik dvejus metus iškilusi „Live Square“ jungia prekybos galeriją, biuro bei bendradarbystės erdves, gyvenamuosius apartamentus ir pirmąjį Lietuvoje keturių žvaigždučių viešbutį „Hilton Garden Inn“.

„Be abejo, viešbutis užtikrins nuolatinį turistų srautą, kurie čia pradės pažintį su miestu. Tikėtina, kad aplankys ir šalia veikiančias kavines, parduotuves, kitus objektus. Pagrindinei miesto gatvei būtų naudinga, kad „Live Square“ ir Lukiškių aikštė taptų vienas su kitu besijungiančiais traukos taškais ir taip kurtųsi nauja miestiečių lankoma vieta“, –ateities prognozėmis dalijasi D. Dargis. 

 

Daugiau pėsčiųjų zonų

Urbanistų teigimu, norint, kad vakarinė Gedimino prospekto pusė būtų judresnė, reikia laiko. „Į M. Mažvydo biblioteką nuolat keliauja žmonės, dabar atsidaro „Live Square“. Taip žingsnis po žingsnio bus postūmis atsirasti naujiems traukos taškams ir keistis pačiam prospektui“, – sako T. Jonauskas.

Pasak urbanisto, Gedimino prospektas unikalus tuo, kad nėra tranzitinio eismo – gatvė dažnai uždaroma šventėms, mugėms, renginiams. 

 

„Kai kurios atkarpos net ir visam laikui galėtų tapti pėsčiųjų zonomis. Galbūt pėsčiųjų zona pavertus dalį nuo Lukiškių aikštės iki Žvėryno ar Vingio parko, žmonių srautas vakarinėje Gedimino prospekto dalyje taptų dar intensyvesnis“, – svarsto T. Jonauskas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
16 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Mindaugas
Mindaugas
2 metus

Jau geriau būtų buvęs jaukus skveras vietoj to pastato tikru lietuvišku pavadinimu “live square”. Pastatais prikaišiotas ir taip visas Vilniaus centras, net Lukiškių aikštė žymiai labiau įbetonuota nei ankščiau. Dabar tikrai būtų naudingiau koks tikras jaukus, žalias ir ramus skverelis suteikiantis erdvės ir laisvės pojūtį ant šio intensyvios sankryžos kampo, kuri dabar atrodo labai apkrauta, užspauta ir užgožianti senuosius gražius pastatus.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button