Išskirtinių būsto projektų ir lanksčių sprendimų verslui vystytojo CITUS projektas „Neries ardai“ Baltijos nekilnojamojo turto investicijų forume pripažintas geriausiu būsto projektu Baltijos šalyse. Dėl laurų skirtingose kategorijose varžėsi 17 atrinktų projektų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

„Labai džiaugiamės tokiu „Neries ardų“ įvertinimu ir dėkojame už jį organizatoriams. Tai yra projektas, kurį kūrėme lyg sau, ir jis viršijo mūsų lūkesčius. Puiku, kad tai įvertino ir konkurso komisija“, – sakė CITUS įkūrėjas ir vadovas Mindaugas Vanagas.

Sėkmės ingredientai – idėja, vieta, kokybė

M. Vanago teigimu, projekto išskirtinumai – konkrečiam segmentui skirta projekto koncepcija, unikali lokacija ir aukšta statybų, medžiagų bei sprendimų kokybė.

„Projekto idėją kūrėme netradicinėje vietoje: tai – nei Lazdynai, nei Karoliniškės. Tačiau projektas stovi prie pat Karoliniškių kraštovaizdžio draustinio, o iki Neries – tik 40 m. Už kurios plyti Vingio parkas. Taigi „Neries ardų“ gyventojai – gamtos pasiilgę, tačiau miesto palikti nenorintys žmonės“, – pasakojo jis.

Trijų mažaaukščių namų kompleksas pasižymi į aplinką įsiliejančia architektūra. CITUS vadovo teigimu, didesnis projektas, paprasčiausiai, nebūtų tilpęs numatytame sklype, nebūtų derėjęs prie aplinkos. Jo privatumas ir tvarūs sprendimai leido neprestižinėje vietoje sukurti „premium“ segmento būstus.

Kiekvieno „Neries ardų“ buto išdėstymas – unikalus. Kiekvienas butas turi kiemelius arba didžiulius 15 – 30 kv. m ploto balkonus, atveriančius vaizdą į miško arba upės pusę. Projekto „vinis“ – pontoninė valčių prieplauka Neryje, kuria galės naudotis „Neries ardų“ gyventojai ir jų kaimynai.

Susidūrė su iššūkiais

Projekto koncepciją ir jos išpildymą įvertino ir klientai – per pirmą mėnesį buvo rezervuota beveik trečdalis, per keturis – du trečdaliai, o per devynis – beveik 90 proc. butų. Tačiau tuomet įmonė susidūrė su iššūkiais – po tendencingų kaimynystėje gyvenančių žmonių skundų ir bandymų paveikti per žiniasklaidą Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija net norėjo naikinti neva neteisėtai Vilniaus savivaldybės išduotą statybos leidimą.

„Sklypo su projektu ir statybų jam leidimu įsigijimas negarantuoja sklandaus projekto vystymo. Skirtingas leidimus statyboms išduodančių ir jas prižiūrinčių institucijų teisės aktų traktavimas bei skirtingų metodikų taikymas sudaro galimybes teisiniam šantažui. Būtent į tokią situaciją, pusei metų „užšaldžiusiai“ projektą, kainavusiai mums net tik beveik 400 000 Eur tiesioginių nuostolių, bet ir sukėlusias reputacijos rizikų, buvome patekę mes“, – apie iššūkius, su kuriais teko susidurti CITUS „Neries ardų“ projekte, pasakojo įmonės vadovas.

Vanagas pasakojo, kad dažniausias sprendimas tokiomis aplinkybėmis būna teisminiai ginčai, tačiau CITUS pasirinko kitą būdą. Užmezgus dialogą su visomis suinteresuotomis institucijomis, atlikus jų reikalaujamas projekto korekcijas bei ištaisius neatitikimus, atsiradusius dėl skirtingų metodikų taikymo, situacija buvo išspręsta.

„Teismas gal ir būtų apgynęs mūsų tiesą, tačiau po ilgo, varginančio ir labai brangaus maratono liktume basi ir tuščiomis rankomis. Turėjome suktis diplomatiniais būdais. Džiaugiamės, kad pavyko visas institucijas susodinti prie vieno stalo, emocijas palikti nuošalyje, o remtis racionaliais argumentais. Padėjo ir projekto sėkmė – institucijos įvertino, kad daugybė žmonių jau buvo rezervavę butus, o dar ilgesnis projekto „užšaldymas“ jiems būtų sukėlęs milžiniškų rūpesčių. Daug jėgų skyrėme bendravimui su šiais klientais – jie juk pusę metų laukė“, – sakė Mindaugas Vanagas.

Šiuo metu įmonė vykdo galutines visiško projekto statybų užbaigimo registravimo procedūras. Projekte liko 11 laisvų butų.

Vertina tvarumą

Vienas konkurso komisijos narių Lietuvos nekilnojamojo turto asociacijos direktorius Mindaugas Statulevičius sako, kad tokie konkursai skatina vystytojus ieškoti naujų sprendimų, kurti ilgalaikę vertę ir vystyti vis geresnius projektus.

„Dalyvauju ne vienoje komisijoje ir vertindamas projektus visada žiūriu iš dviejų perspektyvų. Pirmiausia, ieškau projektų, kurie kurtų emociją, kuriuos vystant pagalvota apie ten gyvensiančius ar dirbsiančius žmones. Stengiuosi vertinti projektus iš šių žmonių pozicijos. Taip pat svarstau, kaip projektas atrodys po penkerių ar dešimties metų – ar tai tvarūs sprendimai“, – savo kriterijus atskleidė M. Statulevičius.

Neries ardai

Jo įsitikinimu, labai daug lemia vystytojo strategija ir požiūris į savo projektus: tie, kurie yra pasiryžę nueiti „papildomą mylią“ investuodami į ilgalaikius, tvarią vertę užtikrinančius sprendimus, o ne kuo didesnį plotą, užtikrina ir visos nekilnojamojo turto rinkos vystymąsi ir patrauklumą bei nubrėžia tobulėjimo gaires ateičiai.

Apie konkursą

Kasmetiniams dienraščio „Verslo žinios“ organizuojamo Baltijos nekilnojamojo turto investicijų forumo apdovanojimams atrinkti projektai buvo suskirstyti į biurų ir verslo pastatų, gyvenamojo būsto projektų, prekybos centrų ir viešbučių kategorijas. Jie vertinti pagal naujoviškumo ir dizaino, vietos ir pasiekiamumo, kokybės ir punktualumo kriterijus.

Konkurso komisiją sudarė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius Mindaugas Statulevičius, „Verslo žinių“ Statybos ir NT rubrikos redaktorė Liucija Zubrutė, architektas, įmonės „Formatas A1“ direktorius, Lietuvos architektūros sąjungos tarybos narys Linas Naujokaitis, „National Alliance of Real Estate Developers of Latvia“ generalinis direktorius Mārtiņš Vanags, įmonės „Uus Maa Property Advisors“ pirmininkas ir savininkas, Estijos nekilnojamojo turto įmonių asociacijos valdybos narys Ardi Roosimaa, Estijos verslo dienraščio „Aripaev“ korespondentė ir nekilnojamojo turto rubrikos redaktorė Anne Oja, architektas ir bendrovės „Allianss Arhitektid“ įkūrėjas, Estijos architektų sąjungos narys Indrek Tiigi.

Skaičiai ir faktai

  • Projekto adresas – K. Jelskio g. 65 Vilnius;
  • Pastatai – trys triaukščiai namai;
  • Butų skaičius – 65, plotas – nuo 35 iki 107 kv. m;
  • Parkavimo vietų skaičius – 66 (požeminėje stovėjimo aikštelėje);
  • Bendras plotas – 7 580 kv. m, naudingas plotas – 4 747 kv. m;
  • Pastatų energinio efektyvumo klasė – „A“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar reikalingas greičio matuoklis Gedimino prospekte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.