Nekilnojamas turtas

Naujosios Vilnios istorinis restoranas virsta griuvėsiais – bus statomas „Lidl“

Penktadienį daugelis Naujosios Vilnios gyventojų su liūdesiu žiūrėjo, kaip šio rajono istorinis restoranas virsta griuvėsiais. Centrinėje sankryžoje, tarp Pergalės ir Skydo gatvių, turėtų iškilti nauja parduotuvė „Lidl“.

„Naujosios Vilnios miesto bendruomenės“ pirmininkas Maksimas Zacharovas kreipėsi į MadeinVilnius.lt redakciją, jog griaunamas istorinis restoranas: „Vilniaus miesto savivaldybė 2017-12-22 išdavė leidimą maitinimo paskirties pastato rekonstrukcijai, tačiau ar tai, ką matome, tikrai rekonstrukcija? „Naujosios Vilnios miesto bendruomenė“ aiškinasi situaciją. Pastatas nėra kultūros paveldo saugomų objektų sąraše. Naujajai Vilniai, kaip buvusiam istoriniui miestui ypatingai svarbu išsaugoti savo istorinį identitetą. Istorinių pastatų nėra gausu, todėl kiekvienas įdomesnis pastatas suteikia šiai vietai savotišką žavesį ir išskirtinumą“.

Anksčiau MadeinVilnius.lt rašė, jog Pramonės g. 17A, Skydo g. 40 esančiame 0,34 ha ploto sklype norima pastatyti prekybinės paskirties pastatą su sunkiasvorio transporto privažiavimu šiaurinėje pastato dalyje ir įrengti 81 vietos automobilių stovėjimo aikštelę. Šiuo metu šis sklypas yra užstatytas, todėl esamus statinius numatoma nugriauti, nurodoma projektavimo bendrovės „CITY projects“ parengtuose projektiniuose pasiūlymuose, pateiktuose Vilniaus savivaldybei. 

 

Pastato istorija

Priešais buvusį “Draugystės” kino teatrą stalininiu laikotarpiu 1958 m. iškilo Naujosios Vilnios restoranas, kuris stilistiškai papildo centrinės N. Vilnios sankryžos aplinką. Restoranas priklausė kooperatyvų sąjungai ir išsiskyrė patiekalų įvairove bei kokybe. Tų laikų reklamos viliojo lankytojus dideliu šaltųjų patiekalų, kulinarijos ir konditerijos gaminių asortimentu. Sales puošė neoklasikiniai interjerai, kasdien grojo estradinis orkestras. Antrame aukšte buvo įrengta lauko terasa.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
42 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Jurgis
Jurgis
2 metus

Kas čia per neapykanta ir nepagatva mūsų istorijai? Per visus galus verčiamės, kad tik ištrinti ir perrašyti tą trumpą okupacijos laikotarpį tarsi jo net nebuvo. Istorijos užmarštis ir naikinimas niekada neveda į gerus rezultatus, tuomet žmonės nepasimoko ir daro tas pačias klaidas. Man nesuvokiama kaip dar vis po 30 metų atsiranda žmonių, kuriems viskas kas iš sovietmečio, net ir materialūs nieko bendro su ideologija neturintys gražūs daiktai ar pastatai yra automatiškai baisūs ir visiški blogio įsikūnijimai, kurie tarsi vien dėl savo sukūrimo laikotarpio be jokių diskusijų tampa menkesniais už tai kas nauja ar statyta už sovietmečio ar sovietų sąjungos ribų.… Skaityti daugiau

hrrr
hrrr
2 metus
Atsakinėti į  Jurgis

prie ko čia neapykanta? kam tos ašaros ne vietoj ir ne laiku?? pastatas sukurtas vienintelei veiklai, būti restoranu, per du aukštus… nei čia istorija, nei paveldas.. valstybė j tikrai pinigų nekiš ir jo neišlaikys.. ką ten galima būtų įkurti? policijos nuovadą, savivaldybę, muziejų restorano valgiams? tai bent pasiūlyk ką nors čia, ką?? išskyrus, aišku, žliumbimą:/ patys pastoviai verkiat, kad trūksta pinigų pensijoms ir darželiams:/ kas iš to, kad gražus, jei visiškai nepritaikytas jokiai veiklai.. tai vat ir stovi daug metų nenaudojamas ir griūva po truputį.. ir sugrius per artimiausius 10-15 taip niekieno neprižiūrimas:/ verslas varo savo traktorių ir tai iš… Skaityti daugiau

Nuomonė
Nuomonė
2 metus

Ir taip jau tragiškai atrodantis sovietinių laikų pastatas. Tegu griauna, reikia apsivalyti, nėra čia ko saugoti tokių pastatų.

Jonas
Jonas
2 metus
Atsakinėti į  Nuomonė

Apsivalyt nuo ko?? Čia yra modernistinės architekturos pavyzdys. Architekturos stilius, kuris Lietuvoj yra beatodariškai lyginamas su žeme. Ir kam?? Tam kad būtų statomas dar vienas Lidl’as? Ne ačiū. Vilniaus taryba padarė didžiule klaidą, patvirtindama šį projektą.

Mindaugas
Mindaugas
2 metus
Atsakinėti į  Nuomonė

Beviltiška, kai bandoma pasirodyti moderniais ir inovatyviais griaunant tai kas sena, išlikę iš praeities. Praeities naikinimas siekiant paviršutiniškai pasiekti modernaus miesto ambicijas labai primena praeities diktatorių planus, kai be jokios pagarbos istorijai, traiškant ilgalaikes vertybes kuriamas “šviesesnis rytojus”. Visa kas nauja labai greitai pasensta ir nuolatinis naujų pastatų statymas vietoj senų ne tik, kad yra nepagarba miesto kultūrai ir raidai, bet ir paprasčiausiai ilgalaikėje perspektyvoje tai visiškai netvarus vystymosi planas. Tai, kad pastatas statytas sovietmečiu neturi jokio neigiamo poveikio jo išskirtinei vertei nes sovietmečiu statyti tokių pačių populiariausių ir madingiausių architektūros stilių pastatai kaip ir likusiame vakarų pasaulyje. Jei šiame… Skaityti daugiau

Nuomonė
Nuomonė
2 metus
Atsakinėti į  Mindaugas

Sutinku, kad praeities naikinimas nėra tinkamas sprendimas, taip, šis pastatas yra modernistinės architektūros pavyzdys, bet vien tai nesuteikia jam neliečiamybės. Pastato buklė yra prasta, miesto jis tikrai nepuošia ir panašu,kad labiau apsimoka jį nugriauti, negu, kad bandyti išsaugoti.

Gidas
Gidas
2 metus
Atsakinėti į  Nuomonė

Nuomonei.

Prastą būklę galima ir tyčia palaikyti, o statyti pirma ieškant laisvų plotų ar išpirkus paprastesnius, nepasižymėjusius pastatus. Ir jei būtų tiesa, kad ankstesni šeimininkai tyčia vilkino atnaujinimą, kodėl nėra būdų tai pažaboti? Kodėl leidžiama laikyti nekilnojamąjį turtą, negalintiems jo valdyti, juo labiau iškiliose vietose?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button