Nekilnojamas turtas

Naujos Šv. Jokūbo ligoninės komplekso perspektyvos paaiškės spalį

Kultūros paveldo specialistams ir projektą vystančios bendrovės vadovams sutarus dėl svarbiausių Šv. Jokūbo ligoninės komplekso vertingųjų savybių apsaugos principų, Lietuvos architektų sąjunga atnaujino atviro tarptautinio architektūrinio konkurso sąlygas, kviesdama šalies ir užsienio architektus toliau dalyvauti licėjaus ir viešbučio projektavimo konkurse.

Antradienį, liepos 2 d., skelbiamos atnaujintos Vilniuje, Vasario g. 16-osios g. 1, esančio buvusios Šv. Jokūbo ligoninės pastatų komplekso atviro tarptautinio architektūrinio konkurso sąlygos.

Konkursą organizuojanti Lietuvos architektų sąjunga, remdamasi Kultūros paveldo departamento (KPD) registruotu individualiu apsaugos reglamentu, praėjusių metų gruodį paskelbtas sąlygas papildė naujais reikalavimais.

 

Lietuvos architektų sąjungos (LAS) pirmininkė Rūta Leitanaitė teigė, kad paveldosaugininkų konstruktyvus indėlis ir projekto vystytojų supratingumas suteikė galimybę tęsti konkursą.

„Be individualaus apsaugos reglamento, vertingosios savybės galėjo būti interpretuojamos įvairiai, todėl konkrečių architektūrinių projektų pasiūlymų teikimas ir vertinimas būtų buvęs labai sudėtingas. Dabar tiek  saugotini objektai, tiek jų vystymo perspektyvos yra geriau suprantamos ir šalies, ir užsienio architektų bendruomenei“, – teigė R. Leitanaitė.

Pasak LAS pirmininkės, pakoregavus konkurso sąlygas, licėjaus ir viešbučio su konferencijų centru projektų sprendinių paieškai skirti dar trys mėnesiai. Tai reiškia, kad konkurso nugalėtojas paaiškės 2019 m. spalį, o trijų geriausių projektų autoriai pasidalins prizinį fondą.

 

KPD direktorius Vidmantas Bezaras pažymėjo, kad nuoseklios diskusijos su paveldosaugos specialistais, vystytojais ir visuomeninėmis organizacijomis dėl teritorijos vystymo vyko nuo 2018 metų gruodžio mėnesio.

„Pasiekėme susitarimą, kad komplekse esantys keturi pastatai bus ne tik išsaugoti, tačiau ir neužstatyti jokiais stikliniais antstatais. Taip pat gerokai sumažės ir statinių aukštingumas, kuris buvo nustatytas detaliajame plane ir leido statyti pastatus iki 7 aukštų. Pagal individualų reglamentą nustatytas maksimalus aukštingumas derinamas su komplekse esančių pastatų  altitudėmis, o iš atitinkamų miesto taškų bus užtikrinta galimybė apžvelgti  saugomą bažnyčios kompleksą“, – sakė KPD direktorius.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button