VIPA pasirašė paskolos sutartį iš skatinamosios finansinės priemonės „Tipinės gamybos paskirties pastatų laisvosiose ekonominėse zonose, pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose įrengimas“ lėšų. Paskola suteikta VšĮ „Northtown Vilnius“ – Vilniaus miesto inovacijų pramonės parko operatoriui, vystančiam unikalią ir inovatyvią mokslinių tyrimų bei eksperimentinės plėtros investicinę erdvę.

VšĮ „Northtown Vilnius“ vystomo projekto vertė siekia daugiau nei 10 mln. Eur, iš kurių 9 500 000 Eur sudaro VIPA paskola. Planuojamas įgyvendinti projektas – naujo 4400 kv.m. mokslo paskirties pastato statybos ir sklypo tvarkymo darbai. Ne mažiau nei 90 proc. pastato ploto užims laboratorijos, kita pastato dalis – biuro patalpos. 

„Skiriame ypatingą dėmesį aukštą pridėtinę vertę kuriantiems verslams ir biotechnologijos yra vienas iš mūsų prioritetinių sektorių. Dabar Lietuvoje galime iš anksto įrengti tipinius universalius pastatus, pritaikytus gamybai ir moksliniams tyrimams, kuriuose patogu greitai įsikurti naujiems investuotojams. Tai leidžia mūsų šaliai dar aktyviau konkuruoti pritraukiant tarptautinius investuotojus ir plėtojant vietinius verslus“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pastatas bus pritaikytas mokslo ir tyrimų bei taikomajai veiklai. Investuotojas gaus visapusiškai įrengtą pastato infrastruktūrą ir su savo įranga galės pradėti įgyvendinti veiklas nuo pirmos investicijos dienos.

„Naujasis projektas prisidedės prie Lietuvos inovacijų ekosistemos plėtros bei suteiks biotechnologijos srityje veikiančiam verslui kurtis ir augti reikalingą modernią infrastruktūrą. Tai pirmas VIPA finansuojamas biotechnologijos mokslinių  tyrimų ir taikomosios veiklos paskirties pastatas“, – sako Asta Gladkauskienė, VIPA Klientų aptarnavimo departamento vadovė.

Jau yra parengtas techninis projektas, kuriam išduotas statybos leidimas statyti mokslo paskirties pastatą Vismaliukų g. 34, Vilniuje. Šiuo metu rengiamas darbo projektas, pagal kurį bus perkami statybos rangos darbai. Planuojama pastato statybos darbų pradžia – 2023 m. kovo mėn., o pabaiga – 2024 m. IV ketvirtį.

Vystyti naujo mokslo paskirties pastato statybos projektą buvo nuspręsta atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu rinkoje yra nemažas mokslo paskirties pastatų, o ypač didelio ploto su aukštos švaros klasės laboratorijomis, nuomos ir įsigijimo poreikis. Taip pat Išplėtota Inovacijų pramonės parko infrastruktūra, jame jau įsikūrusių mokslo ir verslo subjektų kaimynystė bei galimas kitų paslaugų paketas sukurs potencialiems naujakuriams papildomą naudą ir patrauklumą.

„Šis Technologijų vystymo centras – labai svarbi Vilniaus miesto inovacijų pramonės parko (VCIIP) ekosistemos dalis. Jis suteiks VCIIP galimybę ne tik pritraukti tvarias gyvybės mokslų srityje veikiančias įmones ir sudarys materialines sąlygas greitesnei jų vystomų inovacijų bei technologijų plėtrai, bet taip pat ir sustiprins inovacijų parke vystomos gyvybės mokslų industrijos įmonių tinklaveikos galimybes”, – teigia Dr. Gediminas Pauliukevičius, VCIIP Operatorės Všį „Northtown Vilnius” vadovas. Jis taip pat akcentuoja, kad Lietuvai, gyvybės mokslų industrijos stiprinimą įsivardinusiai strategine veiklos kryptimi, tokios dalinai paruoštos inovatyvių įmonių įsikūrimui infrastruktūros plėtra yra gyvybiškai svarbi ir efektyviai prisideda prie prioritetinių industrijų augimo tempų didinimo.

Pirmasis – 6 mln. Eur projektas įgyvendinamas Klaipėdoje

VšĮ „Northtown Vilnius“ projektas – antrasis pagal VIPA priemonę „Tipinės gamybos paskirties pastatų laisvosiose ekonominėse zonose, pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose įrengimas“ įgyvendinamas projektas. Pirmoji paskolos sutartis pasirašyta su UAB „Flex Start Two“, Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovės dukterine įmone, kuri Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) stato keturis sublokuotus gamybinius pastatus su juos lydinčia infrastruktūra. Klaipėdos LEZ vystomo projekto vertė siekia daugiau nei 6 mln. Eur, iš kurių 4,88 mln. Eur sudaro VIPA paskola.

Priemonės lėšomis tinkamos finansuoti tipinio gamybos paskirties pastato naujos statybos ar rekonstravimo išlaidos, įskaitant pasirengimo statybai (pastato techninio projekto parengimas, statybą leidžiančio dokumento gavimas), žemės sklypo sutvarkymo, infrastruktūros ir inžinerinių tinklų sklype, inžinerinių sistemų pastate įrengimo ir (ar) sutvarkymo, pastato statybos techninės priežiūros, projekto vykdymo priežiūros išlaidas.

Ilgalaikės iki 180 mėn. (15 metų) trukmės lengvatinės iki 10 mln. eurų paskolos teikiamos laisvųjų ekonominių zonų valdymo bendrovėms, jų dukterinėms įmonėms, pramonės parkų operatoriams (išskyrus fizinius asmenis) ir savivaldybėms.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist