Jau kurį laiką nerimsta aistros dėl projekto priešais Vilniaus bastėją, kuris vadinsis „Misionierių sodais“. Darbai kaip reikiant įsibėgėjo ir iškastos nemenkos duobės, kurios tarnaus kaip požeminis parkingas. Praeitą savaitę grupė aktyvistų protestavo prieš šio projekto tolimesnį vykdymą. Kaip sakoma, kiek žmonių, tiek ir nuomonių. Šiandien norėtume apžvelgti, koks tai projektas, kiek kainuos butai ir apskritai, kodėl pasirinkta, būtent ši vieta?

Kalbinome UAB „Misionierių sodų“ įgaliotą atstovę Mariną Ziuriną.

Kiek butų bus projekte? Kokios bus orientacinės kvadratinio metro kainos?

Teritorijoje suprojektuoti penki dviaukščiai aukštesnio ekonominio segmento kompleksai su mansardomis. Viso statinio plotas bus apie 9,5 tūkst. kv. metrų. Bendros investicijos į projektą siekia apie 40 mln. eurų. Būsto kaina priklausys nuo rinkos situacijos.

Misionierių sodai

Kokie istoriniai pastatai išliks? Ar tokių buvo nustatyta prieš imantis projekto vystymo?

XVIII amžiuje šioje teritorijoje veikė Vaikelio Jėzaus prieglauda. Tačiau sovietmečiu, 1976 m., šiaurinė prieglaudos dalis buvo nugriauta, prie jos pristatytas naujas ligoninės korpusas, įrengta požeminė slėptuvė, sujungusi prieglaudos pastatus su netoliese buvusiu Misionierių vienuolynu, tuo metu rekonstruotu į ligoninę. Mums vertinant teritorijos perspektyvas, kartu su Lietuvos architektų sąjunga buvo rengtas viešas architektūrinio projekto konkursas. Vienuolika konkursui pateiktų idėjų buvo eksponuojamos Lietuvos architektų sąjungos būstinėje, tad visi norintys galėjo susipažinti su siūlytais sprendimais. Konkursą laimėjo projektas, kurio autoriai pasiūlė 1978 m. statytą ligoninę rekonstruoti į atskirus gyvenamųjų namų komplekso korpusus, vietoje dabartinės slėptuvės formuoti viešąją erdvę, tokiu būdu teritoriją vizualiai suderinant su miesto planuojamais atkurti Misionierių sodais. Projekto autoriai taip pat pasiūlė neatstatyti prieglaudos, kadangi ji būtų konkuravusi su kitais miestui svarbiais objektais – Vilniaus bastėja ir Vienuolyno ansambliu. Iškeltas tikslas atliekant rekonstrukciją išsaugoti vertingąsias pastato savybes, išlikusią prieglaudos pastato sienų ir fasadų apdailą, pamatų liekanas, šalinant sovietiniu laikotarpiu padarytas rekonstrukcijas. Pagrindinis viso projekto siekis – kad šiuolaikinis pastatas nuosaikiai ir darniai susilietų su aplinka. Suprasdami, kad Misionierių vienuolyno kaimynystėje esančios teritorijos yra svarbios Vilniaus miestui, mes papildomai inicijavome tyrimus, kuriuos atliko tokios organizacijos kaip UNESCO patariamasis komitetas, vienijantis kultūros paveldo apsaugos specialistus, ICOMOS, taip pat VGTU mokslininkai. Atlikti architektūros, polichromijos, geologijos ir detalūs archeologiniai tyrimai. Archeologinių tyrimų metu vertingų statinių nerasta.

Misionierių sodai

Kada planuojama baigti šio projekto įgyvendinimą?

„Misionierių sodų“ statybos darbai prasidėjo šių metų sausį, planuojama statybos darbų pabaiga – 2019-ųjų metų gruodis.

Koks bus pastatų aukštingumas? Kiek bus parkavimo vietų?

Siekiant darnos su Vilniaus senamiesčio reljefais, projektuojamų pastatų aukštis siejamas su teritorijoje istoriškai buvusiu užstatymu ir buvusiu Vaikelio Jėzaus vaikų prieglaudos aukštingumu. Komplekse planuojama įrengti 122 vietas automobiliams.

Misionierių sodai

Kaip suprantu, jog tai bus uždaras kvartalas, ar planuojate įtraukti ir aplinkines erdves? Gal planuojate sutvarkyti kažkurias viešąsias erdves? Gal tvarkysite aplinkines apleistas teritorijas?

Projektuojant pastatus siekta, kad jų tūriai bei fasadai užtikrintų darną su Vilniaus senamiesčio reljefais ir su aplink esančiais miestui svarbiais objektais – Misionierių bažnyčia bei Vilniaus bastėja. Vienas iš projekto etapų – teritorijoje įrengti bendruomenės erdvę su vaikų žaidimų aikštele, kuri šviesiu paros metu bus atvira visiems miestiečiams ir miesto svečiams. Šiuolaikinis pastatų kompleksas bus nuosaikus, darniai susiliejantis su aplinka, ne taip kaip buvusi sovietiniu laikotarpiu statyta ligoninė. Tikimės, kad nauja gyvenamoji erdvė prisidės prie to, kad Vilniaus senamiestis būtų gyvybingesnis ne tik savaitgaliais.

Dėkojame pašnekovei už atsakymus ir tikimės, jog šis projektas bus dar vienos darnios miesto plėtros pavyzdys. Taip pat norėtųsi, kad ši graži teritorija netaptų uždariu rezervatu, kuris būtų nepasiekiamas eiliniams miestiečiams ir svečiams. Džiaugiamės, kad pateikti atsakymai, leidžia žiūrėti į projektą pozityviai.

Misionierių sodai

Misionierių sodai

Misionierių sodai

Misionierių sodai

Misionierių sodai

Autorius: Aidas

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist