Nekilnojamas turtas

Medinukas Polocko gatvėje. Kaip jis atrodys po restauracijos?

Viešumoje pasirodė vizualizacijos, kaip atrodys jau ilgą laiką apleistas Užupyje, Polocko gatvėje stovintis medinis namas, įtrauktas į saugomų kultūros vertybių sąrašą.

2017 metais savivaldybės išpirktame pastate planuojama įkurti baltarusių kultūros centrą, tačiau jo remontui vis nerandamos lėšos. Viso projekto suma siekia apie 1,4 mln. iš jų, apie 280 tūkst. eurų turėtų prisidėti savivaldybė.

 

Projekto iniciatorius, Vilniaus savivaldybės tarybos narys Liutauras Stoškus savo Facebook profilyje paskelbė, kad kol kas nepavyksta gauti planuoto finansavimo.

Buvęs gyvenamasis namas Polocko gatvėje 52 yra unikalios medinės architektūros pavyzdys Vilniuje. Pastatas pradėtas statyti dar 1876 metais. Tai – ypatingos architektūrinės vertės medinis pastatas, puoštas menine drožyba, kuriai Vilniuje neprilygsta joks kitas medinis paminklinis namas. Jame tarpukariu gyveno visuomenės ir kultūros istorijai svarbios asmenybės – menininkai Konstantinas Markovskis, Jadvyga Minska, rašytoja Sofija Bykova, lankėsi tapytojas Ferdinandas Rusčicas ir fotografas Janas Bulhakas. Namas 2006 metais buvo įtrauktas į Kultūros vertybių registrą.

 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dalius

Leiskite makabriškai pasidžiaugti. Retai taip darau, bet užkliuvau va už NK vizualizaciju…Polocko g . Čia gi naujas namas. Nereikia ten tokio. Ir nevadinkite to restauravimu..čia jau net ne rekonstrukcija ir nėra kito pavadinimo, kaip kad nauja statyba. Taip ir vadinkite. Apie ką nors arčiau naujos statybos čia net kalbėt neverta. Tik va projekto stilistika kiek atsilieka nuo XXI a pradžios:))

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button