Nekilnojamas turtas

„Maskvos namams“ – dar vienas neigiamas atsakymas

Vilniaus apygardos administracinis teismas antradienį atmetė statytojų skundą dėl neišduoto statybos leidimo „Maskvos namams“.

Teismas konstatavo, kad Vilniaus savivaldybės administracijos sprendimas atsisakyti derinti pastato projektinius pasiūlymus, remiantis Valstybės saugumo departamento (VSD) informacija, yra pagrįstas.

„Tai, kad administracija atsižvelgė į VSD pateiktą informaciją, nesudaro pagrindo laikyti sprendimą neteisėtu ir nepagrįstu, kadangi nacionalinis saugumas yra susijęs su viešuoju interesu, kurio užtikrinimas nagrinėjamu atveju turi prioritetą prieš formalių teisės normų taikymą“, – rašoma nutartyje.

 

„Maskvos namų“ statybas vykdanti viešoji įstaiga „Maskvos kultūros ir verslo centras – Maskvos namai“ teismo prašė panaikinti savivaldybės sprendimą atmesti statinio projektinius pasiūlymus ir įpareigoti svarstyti juos iš naujo.

Savivaldybė tuomet aiškino nepritarianti statyboms, nes iš VSD gavo informacijos, kad projekto funkcija kelia rizikų šalies saugumui. 2018 metais meras Remigijus Šimašius sakė, jog „objektas yra Kremliaus propagandos įrankis ir kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui“.

2017 metų VSD Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime teigiama, kad „Maskvos namų“ projekto perspektyvos Vilniuje „turi palyginti didelę simbolinę ir praktinę reikšmę Rusijai kaip potencialus jos įtakos, tėvynainių politikos ir viešosios diplomatijos instrumentas“.

 

Dėl šios priežasties teismas VSD byloje buvo įtraukęs kaip trečiąjį asmenį.

Statytojai statybų leidimą iš naujo gauti turėjo po to, kai 2016 metais Vilniaus miesto apylinkės teismas iš dalies tenkino Statybos inspekcijos ieškinį bei panaikino 2008 metais išduotą pastato statybos leidimą.

Statytojai, savo ruožtu, buvo įpareigoti per trejus metus iš naujo parengti projektą, gauti statybos leidimą ir sumažinti statinį vienu aukštu. Statybos leidimo gavimo laikas turėjo baigtis šių metų lapkričio 30 dieną, o statinio nugriovimo – 2021 metų gegužės 30 dieną.

 

Šių metų kovą Vilniaus apygardos teismas nusprendė šį terminą pratęsti dvejiems metams.

Statybų inspekcija teismui buvo nurodžiusi, kad pagal savivaldybės patvirtintą detalųjį planą, A.Juozapavičiaus g. 30 Vilniuje turėjo būti pastatytas šešių aukštų pastatas, tuo metu „Maskvos namų“ projekte atsirado septyni aukštai. Inspekcija nurodė, kad pažeistas ir detaliajame plane nustatytas sklypo užstatymo tankumas – vietoj 70 proc. buvo 74 procentai.

VAAT sprendimas per 30 dienų nuo sprendimo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

 

Idėja Vilniuje pastatyti Maskvos namus gimė 2004 metų liepą, kai karaliaus Mindaugo karūnavimo 750 metų jubiliejaus iškilmėse lankėsi tuometis Maskvos meras Jurijus Lužkovas. Tuomet nutarta panašų projektą vykdyti ir Maskvoje.

Skelbta, kad šie namai būtų kultūros ir verslo bendradarbiavimo centras, kurio tikslas – sukurti ir toliau plėtoti gerus kaimyninius santykius tarp Maskvos ir Vilniaus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
22 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Arnas
Arnas
7 mėnesius

Labai gerai!

Jonelis
Jonelis
8 mėnesius

LOL. Tegul statosi savo šūdnamį kokiam nors maskvos priemiesty. Galės ten butirka su gazmanovu vietiniams koncertuoti.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button