Nekilnojamas turtas

LRT skelbia naujos būstinės architektūros konkursą

Vilniuje, S. Konarskio gatvėje esančiai Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) būstinei atnaujinti skelbiamas architektūros konkursas. Kartu su Lietuvos architektų sąjunga organizuojamo konkurso laureatui (-ei) numatyta 12 000 € premija.

Su konkurso laimėtoju neskelbiamose derybose bus deramasi dėl sutarties, kurios apimtyje –VšĮ Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija būstinės S. Konarskio g. 49, Vilniuje, projektinių pasiūlymų, techninio projekto, BIM modelio, pagrindinių pastato erdvių interjerų projekto parengimo, statybą leidžiančio dokumento gavimo bei statinio projekto vykdymo priežiūros paslaugos.

Naujasis LRT pastatas (t. y. esamas rekonstruojamas Lietuvos nacionalinio radijo pastatas ir naujasis LRT pastatas) yra orientuotas į esamus darbuotojų poreikius, tačiau apima ir medijos pokyčius ateityje. Projektas turi sutelkti administraciją, žurnalistus, turinio kūrėjus bei kitus, su turinio gamyba susijusius, specialistus vieningam darbui, naujovių skatinimui ir skirtingų specialistų bendradarbiavimui. Taip pat užtikrinti, kad LRT pastatas ir jo erdvės atspindėtų organizacijos misiją ir strategiją bei formuotų tinkamą įvaizdį.

 

Tikimasi, kad konkurso dalyviai sukurs įkvepiančią, patrauklią, reprezentatyvią ir ateities poreikius atitinkančią darbo aplinką; užtikrins visus su darbuotojų darbo efektyvumu, gerove ir sveikata susijusius aspektus; skatins naudotojų kūrybiškumą ir bendradarbiavimą; sieks tvarumo, naudoti ekologiškus pastato sprendimus bei atsinaujinančius energijos šaltinius jo inžinerinei infrastruktūrai aprūpinti; sukurs išskirtinį ir atpažįstamą architektūrinį objektą.

2019-aisiais atlikta LRT valdomo nekilnojamojo turto racionalaus panaudojimo galimybių studija, joje teigta, jog siekiant atpiginti LRT turto išlaikymą, reikėtų statyti naują pastatą, o dalį dabartinių pastatų nugriauti.

LRT būstinę tikimasi pastatyti iki 2025 metų, ji turėtų kainuoti apie 47,5 mln. eurų.  

 

Dabar kasmet LRT pastatų išlaikymui skiriama apie 1 mln. eurų, skaičiuojama, kad naujo pastato išlaikymo kaštai sumažėtų 365 tūkst. eurų iki maždaug 635 tūkst. eurų.  

Naujas pastatas galėtų būti keturių aukštų, 30 tūkst. kv. metrų ploto, iš jų ketvirtadalį užimtų požeminė parkavimo aikštelė, likusi dalis – veiklos ir turinio kūrimo bei administracijos patalpos. Radijo pastate galėtų įsikurti LRT muziejus. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
16 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Kęstutis

50 mln.mūsų eurų katei po uodega…

hmmm

savaime supranta, jūsų auditorijai pakanka ostankino tv kliedesių:D

kvc

na pinigai gal ir musu, bet nuomone tai jusu. gal laikas toliau savo uodegos paziuret?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button