Lietuvos radijas ir televizija (LRT) ieško, kas surengs naujos būstinės Naujamiestyje, Konarskio gatvėje, architektūros konkursą. Jo rengėjui ketinama sumokėti 30 tūkst. eurų (be PVM).

LRT administravimo ir veiklos vystymo departamento vadovas Tomas Rytel BNS sakė, kad norima  išrinkti organizaciją, kuri padėtų LRT profesionaliai surengti konkursą: atrinkti vertinimo komisiją, paskelbti konkursą bei atlikti kitus organizacinius darbus.

„Kai tik bus atrinktas projekto organizatorius, jis kartu su LRT komanda parengs reikalavimus architektūriniam konkursui“, – BNS teigė T. Rytel.

„Labai tikimės, kad dar šių metų paskutinį ketvirtį jau turėsime patvirtintą architektūrinio projekto laimėtoją“, – pridūrė jis.  

Anot T. Rytel, naują LRT būstinę tikimasi pastatyti iki 2025 metų, ji turėtų kainuoti apie 47,5 mln. eurų.

„Kol kas investicijos nesikeičia, tai paaiškės kituose etapuose. Šiuo metu svarstome įvairius finansavimo modelius, bus reikalinga ir Vyriausybės pagalba“, – BNS sakė jis.

2019 metų rugsėjį pristatytoje galimybių studijoje dėl LRT nekilnojamojo turto optimizavimo teigta, jog siekiant atpiginti LRT turto išlaikymą, reikėtų statyti naują pastatą, o dalį dabartinių pastatų nugriauti.

Dabar kasmet LRT pastatų išlaikymui skiriama apie 1 mln. eurų, o naujo pastato išlaikymo kaštai sumažėtų 365 tūkst. eurų iki maždaug 635 tūkst. eurų.  

LRT teigė, kad šiuo metu jos pastatai nebeatitinka šiandieninių poreikių, vienam darbuotojui tenkanti bendro pastato ploto dalis yra per didelė.

Naujas pastatas galėtų būti keturių aukštų, 30 tūkst. kv. metrų ploto, iš jų ketvirtadalį užimtų požeminė parkavimo aikštelė, likusi dalis – veiklos ir turinio kūrimo bei administracijos patalpos. Radijo pastate galėtų įsikurti LRT muziejus. 

Pasiūlymus konkursui galima teikti iki kovo 15 dienos.

Autorė Izabela Kuzmicka

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kuris metų įspūdis (įvykis) nusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.