Statybų inžinerijos bendrovė „Caverion Lietuva“ užbaigė švarių patalpų (angl. Cleanrooms) projektą „Light Conversion“ lazerių mokslinių tyrimų centre, Vilniuje.

„Naujas „Light Conversion“ pastatas – ambicingas statybų projektas. „Caverion Lietuva“ per sutartą terminą įrengė švarias patalpas, įdiegė „Light Conversion“ švarių patalpų techninius sprendimus. Laboratorijos gali būti pritaikomos prie besikeičiančių poreikių – patalpos paruoštos greitam ir patogiam perplanavimui, darbo vietų didinimui ar mažinimui,“ – pasakoja Rimgaudas Žaliauskas, „Light Conversion“ infrastruktūros grupės vadovas.

Švarios patalpos įrengtos ketvirtajame naujai statomo lazerių gamybos pastato aukšte. Jos užima 1.800 kv. m. plotą ir atitinka ISO7 švarumo klasę. Greta švarių patalpų įrengtos ir pagalbinės techninės erdvės (angl. grey zone). Darbų apimtį sudarė būsimų laboratorijų patalpų darbo projekto parengimas, visų inžinerinių sistemų integravimas su esamomis pastato sistemomis, švarių patalpų konstruktyvo įrengimas, paleidimo – derinimo darbai, darbo vietų įrengimas bei galutinis patalpų paruošimas eksploatavimui. Turnkey principo projektas įgyvendintas per 6 mėn., kaip ir numatyta sutartyje.

„Kiekvienas projektas reikalauja vis kitokių sprendinių, todėl per daugelį metų jau esame išmokę įsiklausymo ir lankstumo įsigilinant į unikalius užsakovų poreikius. „Light Conversion“ projektas ypatingas tuo, kad įrengėme ne tik švarių patalpų inžinerines sistemas, bet taip pat pasirūpinome ir darbo vietų paruošimu: lazerių testavimams pritaikytų paviršių baldai, traukos spintos, osmosinio vandens tiekimas, persirengimo patalpų baldai ir kita specializuota įranga. Džiaugiamės, kad pavyko atliepti užsakovo poreikius, nes patalpos parengtos taip, kad būtų patogu jas perplanuoti, tuo tikslu lubose įrengtos komutacinės dėžės, kad būtų galima be ypatingų pastangų atlikti visų sistemų pajungimus, prie įėjimo į švarias patalpas sumontavome oro dušus, kurie užtikrina paviršinių teršalų pašalinimą nuo darbuotojų. “ – įspūdžiais apie užbaigtą projektą dalijosi „Caverion Lietuva“ pramonės objektų skyriaus vadovas Povilas Stočkus.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

11 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist