Nekilnojamas turtas

Lietuvos architektų sąjunga nepritarė sklypo virš Geležinio Vilko gatvės detaliojo plano pakeitimui

Lietuvos architektų sąjungos Vilniaus skyriaus architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba ketvirtadienį, rugsėjo 19 d., svarstė siūlymą keisti sklypo virš Geležinio Vilko gatvės detalųjį planą. Siūlyme buvo siekiama įteisinti galimybę ilginti Geležinio Vilko gatvės tunelį, o virš jo statyti aukštybinius pastatus. Vis dėlto tunelis būtų prailgintas ar ne, paaiškėtų po architektūrinio konkurso.

Siūlyme nurodyta, jog sklypo teritorija būtų suskirtyta į dvi zonas, kuriose būtų leidžiama skirtingo aukštingumo statyba: zona 1a – pastatų aukštis būtų iki 61 metro (iki 16 aukštų), zona 1b – pastatų aukštis iki 26 metrų (iki 7 aukštų).

Tunelio ilginimui linkstama pritarti

Svarstymo metu posėdžio nariai pažymėjo, jog naujai parengtuose Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrojo plano sprendiniuose, kurie šiuo metu jau suderinti su institucijomis, šioje teritorijoje atsisakyta aukštybinių pastatų (didesnių kaip 35 m).

„Rekomenduota, išnagrinėjus Naujamiesčio Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos aktą dėl vietovės vertingųjų savybių, inicijuoti ne tik minėto sklypo, bet ir visos gretimos teritorijos konkursą užstatymo koncepcijai ir architektūrinei idėjai nustatyti ir tik po to koreguoti detalųjį planą. Numatant pastatų aukštį, neviršyti 35 metrų ribos“, – rašoma posėdžio metu priimtame sprendime.

Sklypo detaliojo plano keitimui buvo nepritarta – laukiama konkurso

Šiuo išaiškinimu ekspertai nurodė, jog aukščiausias pastatas galės būtų 9-10 aukštų, bet ne aukščiau nei 35 metrai. Ekspertai taip pat pažymėjo, jog būtina inicijuoti visos teritorijos konkursą užstatymo koncepcijai ir architektūrinei idėjai nustatyti ir tik po to inicijuoti detaliojo plano pakeitimus.


MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

5 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Jonas
Jonas
1 metus

Absurdas. Architektu sajunga gali tik stiklines dezutes patvirtinti. Laikas i pensija sajungos architektams, gyvenimas eina, o su tokiu poziuriu Vilnius taps tik dezuciu miestu

Vilniujad
Vilniujad
1 metus
Atsakinėti į  Jonas

Pritariu

vardas
vardas
1 metus
Atsakinėti į  Jonas

O ar ne dėžutę pastatytų virš tunelio? Abejoju. Ne architektų sąjunga dėžutes stato.

hmm
hmm
1 metus
Atsakinėti į  Jonas

tai, kiek suprantu, dėžutėms ir nepritarė:)

Back to top button