Didžiuliai reorganizaciją išgyvenančio Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rūmai atiteks Vilniaus kolegijai – pasitarime nusprendė Vyriausybė.

„Siekiant sudaryti tinkamas sąlygas vykdyti studijas ir efektyviai naudoti valstybės turtą, siūloma į LEU centrinį pastatą perkelti didžiąją dalį Vilniaus kolegijos patalpų, kurių vien mokomieji korpusai šiuo metu yra keturiose skirtingose Vilniaus vietose. Ministrų Kabinetas pasitarime šiam siūlymui pritarė“, – rašoma Vyriausybės pranešime.

ELTA primena, kad perduoti LEU rūmus švietimo reikmėms prašė ir Vilniaus miesto savivaldybė. Su ja premjeras Saulius Skvernelis buvo apsižodžiavęs – abi pusės kaltino viena kitą vaizduotės trūkumu.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Vytautas Mitalas, pateikęs rezoliuciją dėl LEU rūmų perdavimo savivaldybei, teigė, kad sostinė negali pasigirti erdvių gausa švietimui Vilniuje, todėl, jei Vyriausybė neturi „fantazijos, kaip panaudoti LEU centrinius rūmus“, juos reikėtų perduoti miesto savivaldybei.

Ministras pirmininkas Tarybos nariui netiesiogiai atsakė priekaištaudamas, kad sostinės Savivaldybė, pritrūkusi fantazijos, nesugebėjo pabaigti Vilniaus „Genio“ progimnazijos renovacijos, todėl Vyriausybė geranoriškai leido mokyklai pasinaudoti LEU pastatu.

„Kadangi trūkstant fantazijos nesusitvarkė su mokyklų remontu, įleidome vieną mokyklą („Genio“ progimnaziją. – ELTA) geranoriškai, kad vaikai nebūtų statybų aikštelėje, o galėtų palaukti, kol atsiras fantazija ir baigsis renovacijos darbai. Tai nereiškia, kad geranoriškai įleidus ir ištiesus pagalbos ranką dabar galima įkišus pirštą bandyti praryti visą pastatą ir tada jį nugriauti ir kažkur panaudoti. Tikrai taip nebus. Viskas, kas susiję su šiuo turtu, turi likti švietimui, ir tai bus užtikrinta“, – piktinosi S. Skvernelis.

Vilius Petkauskas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist