MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Nuotrauka: Sauliaus Žiūros
Nekilnojamas turtas

LEU centrinius rūmus Vyriausybė perdavė Vilniaus kolegijai

Didžiuliai reorganizaciją išgyvenančio Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rūmai atiteks Vilniaus kolegijai – pasitarime nusprendė Vyriausybė.

„Siekiant sudaryti tinkamas sąlygas vykdyti studijas ir efektyviai naudoti valstybės turtą, siūloma į LEU centrinį pastatą perkelti didžiąją dalį Vilniaus kolegijos patalpų, kurių vien mokomieji korpusai šiuo metu yra keturiose skirtingose Vilniaus vietose. Ministrų Kabinetas pasitarime šiam siūlymui pritarė“, – rašoma Vyriausybės pranešime.

ELTA primena, kad perduoti LEU rūmus švietimo reikmėms prašė ir Vilniaus miesto savivaldybė. Su ja premjeras Saulius Skvernelis buvo apsižodžiavęs – abi pusės kaltino viena kitą vaizduotės trūkumu.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Vytautas Mitalas, pateikęs rezoliuciją dėl LEU rūmų perdavimo savivaldybei, teigė, kad sostinė negali pasigirti erdvių gausa švietimui Vilniuje, todėl, jei Vyriausybė neturi „fantazijos, kaip panaudoti LEU centrinius rūmus“, juos reikėtų perduoti miesto savivaldybei.

Ministras pirmininkas Tarybos nariui netiesiogiai atsakė priekaištaudamas, kad sostinės Savivaldybė, pritrūkusi fantazijos, nesugebėjo pabaigti Vilniaus „Genio“ progimnazijos renovacijos, todėl Vyriausybė geranoriškai leido mokyklai pasinaudoti LEU pastatu.

„Kadangi trūkstant fantazijos nesusitvarkė su mokyklų remontu, įleidome vieną mokyklą („Genio“ progimnaziją. – ELTA) geranoriškai, kad vaikai nebūtų statybų aikštelėje, o galėtų palaukti, kol atsiras fantazija ir baigsis renovacijos darbai. Tai nereiškia, kad geranoriškai įleidus ir ištiesus pagalbos ranką dabar galima įkišus pirštą bandyti praryti visą pastatą ir tada jį nugriauti ir kažkur panaudoti. Tikrai taip nebus. Viskas, kas susiję su šiuo turtu, turi likti švietimui, ir tai bus užtikrinta“, – piktinosi S. Skvernelis.

Vilius Petkauskas (ELTA)

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Sostinės savivaldybė perka vieno ir dviejų kambarių butus visose Vilniaus miesto seniūnijose

Donatas Andrijauskas

Naujos statybos būstai per metus pabrango 8,2 proc.

ELTA

„Netfundus“ ir „Vilnius property investment“ prašo leidimo įsigyti „Verslo investicijas“

BNS

„Park Town“ verslo centras sparčiai pildosi: persikels dar viena IT bendrovė

Evaldas Činga

Architektų rūmų taryba „k18b“ išduotą statybos leidimą laiko neteisėtu

Donatas Andrijauskas

Aukcione parduodamas senamiesčio širdyje esantis pastatas

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika