SBA grupės netiesiogiai valdoma įmonė „Upės projektai“ fasadų gamintojai „KG Constructions“ už jos paslaugas statant biurų pastatą „Green Hall 2“ Vilniuje liko skolinga beveik keturis kartus mažiau nei prašė stiklininkai – per 60 tūkst. eurų, galutinai nusprendė teismas.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) lapkričio 16 dieną panaikino pernai gruodį Lietuvos apeliacinio teismo priimtą nutartį – pagal ją įmonei „KG Constructions“ turėjo būti sumokėta per 112 tūkst. eurų. LAT paliko galioti Vilniaus apygardos teismo 2021 metų sausį priimtą nutartį, pagal kurią jai priteista 60,5 tūkst. eurų skola. 

„Apeliacinės instancijos teismas (…) padarė nepagrįstą išvadą, kad ieškovė („KG Constructions“ – BNS) atliko dalį perdaromų darbų už 60,6 tūkst. eurų. Nustatyti pažeidimai sudaro pagrindą panaikinti skundžiamą apeliacinės instancijos teismo sprendimą ir palikti galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą“, – rašoma LAT nutartyje.

Pasak „SBA Urban“ vadovo Liongino Šepečio, vystytojams pavyko įrodyti, kad vėlavęs ir darbus nekokybiškai atlikęs rangovas buvo neteisus.

„Pasiekėme pergalę prieš atsakomybės bandžiusį išvengti rangovą. Aukščiausiasis Teismas negrįžtamai konstatavo, kad savo įsipareigojimų nevykdančiai bendrovei už su defektais atliktus darbus neturi būti mokama“,– pranešime teigė SBA grupės atstovas.

Ginčas tarp stiklo fasadų gamintojos ir užsakovės kilo dėl beveik 9 tūkst. kv. metrų ploto „Green Hall 2“ sostinės Upės gatvėje statybų. Pastatas baigtas statyti 2017 metais, o į jį investuota daugiau nei 18 mln. eurų.

Teismuose „KG Constructions“ teigė, jog atliko sutartyje numatytus fasado ir stogo projektavimo bei įrengimo darbus, tačiau su užsakovu kilus ginčui dėl kai kurių darbų kokybės ir terminų, „Upės projektai“ jai liko skolingi beveik 202 tūkst. eurų.

Užsakovė teisme aiškino, kad rangovė iš esmės neatliko kai kurių darbų, todėl priskaičiavo jai per 153 tūkst. eurų netesybų ir šių pinigų nesumokėjo galutinai atsiskaitant už darbus.

Vilniaus apygardos teismas (VAT) pernai sausį iš dalies tenkino „KG Constructions“ ieškinį – tris kartus sumažino netesybas ir fasadų gamintojai priteisė beveik 52 tūkst. eurų skolą, tačiau Apeliacinis teismas tų pačių metų gruodį iš dalies pakeitė VAT nutartį ir nurodė sumokėti įmonei dar beveik 61 tūkst. eurų.

Autorius Remigijus Bielinskas

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris Vilniaus projektas nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist