MiestasNekilnojamas turtas

Konfliktas tarp savivaldybės ir NT vystytojo dėl iškirstų medžių: prašė leidimo, bet jo vietoje gaus baudą

Antradienio rytą Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasidalino skandalinga naujiena: NT vystytojas „REWO” projekte ,,Skvero namai” Ševčenkos gatvėje nelegaliai svetimame sklype nukirto tris medžius. Meras neslepia savo pykčio ir sako, kad įmonei toks įžūlumas gerai nesibaigs. Įmonės atstovai aiškina, kad medžiai faktiškai buvo jų sklype – ten buvo jų ‘šaknys.

Nežinau, ką galvojo įmonė iškirsdama medžius netgi ne savo sklype, bet jai tai nesibaigs gerai. Jei įmonei brangi jos reputacija, tai ji turės ne tik sumokėti solidžią baudą, kurios dydį dar skaičiuojame, bet ir savo nuožiūra papildomai pasodinti bent 1000 medžių Vilniuje”, – rašė miesto meras. 

Mūsų portalas susisiekė su įmonės atstovais, kurie paaiškino, kad po atliktos ekspertizės paaiškėjo, jog medžiai bet kuriuo metu galėjo užvirsti ant gretimų namų, parkuojamų automobilių, žmonių arba į statybvietę. Sprendimas iškirsti medžius buvo priimtas atsižvelgiant į gyventojų saugumą ir tik tada, kai įmonė gavo eksperto įvertinimą.

 

„Medžių augimvietė atsidūrė statybų viduryje, tarp „Skvero namų“ ir parkavimo aikštelės, kurią įsipareigojome įrengti greta esančių daugiabučių gyventojams. Kilus dvejonių dėl trijų medžių – tuopos, kaštono ir beržo, kai jie ėmė svirti žemyn, metų pradžioje atlikome papildomą arboristinį jų vertinimą. Sausio 6 d. gavome atestuoto arboristo perspėjimą, kad pradėjus statyboms reikalingus grunto kasimo darbus, pablogėjo prie sankasos esančių medžių stabilumas. Jis informavo mus, kad gruntas yra nestabilus, didžiąją jo dalį sudaro smėlis. Besikeičiant oro sąlygoms ir atėjus atlydžiui, pietinės sklypo dalies birus gruntas pradėjo čiuožti ir šie medžiai pasviro į kaimyninių daugiabučių pusę. Reaguodami į susiklosčiusią situaciją, kai medžiai tapo pavojingais ir baimindamiesi jų nuvirtimo įvykdėme šalinimo darbus”, – komentuoja Edvinas Malevskis, „REWO” vadovas.

Įmonė taip pat pasidalino su portalu arbotristo vertinimu: „Gruntui stipriai pakenkė ir gausūs krituliai, lietus. Tęsiant tolesnius kasimo darbus tuopos, kaštono ir beržo stabilumas gali būti kritinis, sustiprėjus šiaurinių krypčių vėjui medžiai gali išvirsti, o arboristinėmis priemonėmis padidinti medžių stabilumą galimybių nėra“.

Projekto vystytojas greta sklypo, kuriame vykdomi statybos darbai, iškirto tris brandžius medžius: tuopą, beržą, kaštoną. Anot partijos „Nacionalinis susivienijimas“ nario, Aleksandro Nemunaičio, „REWO prieš tai prašė leidimų kirsti šiuos medžius. Leidimų negavo. Tada REWO paėmė ir nusikirto medžius be leidimų”. Verslininkas šią situaciją jau prieš keletą dienų dalijosi savo socialiniuose tinkluose, išreikšdamas nepasitenkinimą. Kaip portalui MadeinVilnius.lt paaiškino „REWO” atstovai – savivaldybė jau pernai buvo perspėta, kad medžiai kelia pavojų.

 

„Kad medžiai kelia pavojų, savivaldybei pranešėme dar praėjusių metų lapkričio pabaigoje. Jau tada specialistai perspėjo, kad atlikus statybos darbus šiems medžiams neužteks augimvietės dydžio, dėl pačių medžių dydžio ir  atstumo iki planuojamo pastato pamatų, bei šalia planuojamos automobilių stovėjimo aikštelės kaimynams. Tačiau savivaldybės nuomone buvo, kad reikia stengtis juos išsaugoti. Toliau tęsėme statybos darbus ir stengėmės šiuos medžius išsaugoti“, – komentuoja įmonės vadovas.

Nors sostinės meras tokį įmonės poelgį pavadino „įžūlumu“, įmonė tikina, kad pasielgė atsakingai ir perspėjo savivaldybę apie planuojamą medžių kirtimą.

„Sausio 10 d. kreipėmės į Vilniaus savivaldybę pranešimu, kad šie medžiai turi būti pašalinti, siekiant išvengti tiesioginio pavojaus ir bet kokios realios grėsmės ir žalos tretiesiems asmenims ir jų turtui, taip pat esamiems aplinkiniams statiniams. Paprašėme, kad medžių šalinimo darbų stebėti atvyktų savivaldybės specialistai“, – pažymi E. Malevskis.

 

Medžiai yra nukirsti valstybiniame sklype. Anot mero šiuo metu vyksta konsultacijos su Nacionaline žemės tarnyba ir Aplinkos ministerija. Siekiama, kad šalia administracinės baudos būtų iškeltas ir civilinis ieškinys dėl žalos atlyginimo. Vilniaus miesto savivaldybė vertina, ar incidentas nesukelia baudžiamosios atsakomybės.

„Suskaičiavome padarytą žalą dėl nupjautų trijų medžių. Nacionaliniai teisės aktai šiuo atveju numato juokingai mažą 3006 eur žalą – tokia ir būtų išieškoma bet kurioje kitoje Lietuvos vietoje, bet ne Vilniuje. Pagal mano inicijuotą ir Vilniaus miesto savivaldybės patvirtintą tvarką, Vilniaus miesto biologiniam turtui padaryta 117 359 eur žala (paprastasis kaštonas 51 cm skersmens – 31 591 eur, balzaminė tuopa 97 cm skersmens – 59915 eur, kapotasis beržas 42 cm skersmens – 25 942 eur)“, – pasidalino Facebooke miesto meras.

Centrinėje miesto dalyje, T. Ševčenkos gatvėje, planuojamas „Skvero namų” projektas apsuptas Vytenio, Švitrigailos, A. Vivulskio gatvėmis. Bendras sklypo plotas: 42 a. Projektas numato įrengti 130 25-95 kv. m butus, jame atsiras 100 parkavimo vietų. Statybas planuojama baigti šių metų trečiąjį ketvirtį.

 
Nuotr.: Oksana Bogdziewicz
MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
14 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
XmXm
XmXm
14 dienas (-ų)

Tikrai ne veltui po Šimašiaus LGBT kvietimu neleidžia komentuoti 😀 Medžiofilų savivaldybė, kodėl tik 120k už 3 medžius? Gal geriau 3 mln. EUR. prašyti, 40 k. čia tik už tuja…

Robert
Robert
14 dienas (-ų)
Atsakinėti į  XmXm

ir ka protingo ten butum pakomentaves?

zita
zita
14 dienas (-ų)

Kodėl Šimas miškininku neeina dirbti arba į aplinkos apsauga, nes kitkas jam nelabai sekasi ar lgbt oficialiu atstovu vietoj ar kartu su Raskevičium.

mhm
mhm
14 dienas (-ų)
Atsakinėti į  zita

o kas tamstai sekas? komentuotojos magistras?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button