Nekilnojamas turtas

Kokiuose miestuose gyvensime ateityje?

Kokiuose miestuose turėsime gyventi ateityje tam, kad būtų užtikrintas tvarumas ir atsakingas vartojimas? Koks miestas yra tvarus miestas? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų atsakė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Kūrybiškumo ir inovacijų centro „LinkMenų fabrikas“ inovacijų strategas Matas Olendra, kovo 2 d. vykusios virtualios paskaitos „Miestai ir skaitmeninė gamyba“ metu.

VILNIUS TECH „LinkMenų fabriko“ inovacijų strategas M. Olendra atviros paskaitos metu aptarė žmonių prigimtinį norą kurti ir ieškoti sprendimų, ir kaip šį suvokimą keičia ketvirtoji pramonės revoliucija. 

Paskaitos „Miestai ir skaitmeninė gamyba“ metu inovacijų strategas trumpai apžvelgė ir skaitmeninių gamybos laboratorijų (angl. Digital Fabrication Lab arba Fabrication Laboratory „Fab Lab“) atsiradimo istoriją bei papasakojo, kaip prie šios istorijos prisidėjo Neilas Adamas Gershenfeldas, MIT Bitų ir atomų centro direktorius su savo paskaita „Kaip pagaminti (beveik) bet ką“. 

 

Paskaitos metu aptartas ir Pažangios architektūros instituto Katalonijoje (IaaC Barcelona) inicijuotas „FabCity“ iššūkis, kurio tikslas – iki 2054 m. miestuose pagaminti viską, ką jie suvartoja. Paskaitos pabaigoje M. Olendra pabrėžė generatyvinio dizaino ir architektūroje naudojamų elementų gamybos optimizavimo teikiamą naudą. 

Pasak „LinkMenų fabriko“ inovacijų stratego, medžiagų optimizavimas leidžia mažinti reikalingų medžiagų kiekius. Optimizuoti ištekliai sugeneruoja mažiau atliekų, sutrumpina laiką, praleistą statybos aikštelėje, o visa tai mažina neigiamą įtaka miestui, jo gyventojams ir klimatui. 

Paskaitos pabaigoje M. Olendra pažymėjo, kad nesvarbu ar statome pačius tvariausius pastatus, ar kuriame mažiausiai resursų naudojančią sistemą, svarbiausia – nepamiršti, kad miestai kuriami žmonėms. Todėl svarbu įgalinti žmones keisti miestus į tvaresnius ir darnesnius. 

 

Galiausiai inovacijų strategas M. Olendra pakvietė studentus naudotis VILNIUS TECH „LinkMenų fabriko“ erdvėmis ir suteikiamomis kūrybinėmis galimybėmis, nes, pasak jo, inovacijos ir kūrybiškumas lemia adaptyvumą šiuolaikiniame ir greitai besikeičiančiame pasaulyje. 

Visą paskaitos įrašą galite rasti čia. 

Paskaita „Miestai ir skaitmeninė gamyba“ – studentų idėjų konkurso „Tvarus demonstracinis pastatas“, organizuojamo VILNIUS TECH ir Lietuvos žaliųjų pastatų tarybos, dalis.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button