Nors 2020-ieji bus pažymėti kaip koronaviruso pandemijos metai, Vilniuje buvo gausu naujų NT objektų statybų. Nepaisant visko šiemet buvo skelbta apie ne vienų įspūdingų statybų pabaigą.

MadeinVilnius.lt pristato šiemet labiausiai sužibėjusius architektų kūrinius.

Kvartalas „Paupys“

Senamiestyje, 7 hektarų teritorijoje, kuriamas Paupys yra vienas didžiausių Lietuvoje konversijos projektų.

„Paupio“ konversija į daugiafunkcinį rajoną yra dalis į 2010-2020 metų Vilniaus miesto savivaldybės strateginį planą įtraukto „Architektūros parko“ projekto, kuriuo siekiama atskirais etapais pertvarkyti istorinę teritoriją tarp Vilnios upės, Maironio, Subačiaus ir Pavilnio gatvių, iškeliant čia buvusias pramonės įmones ir integruojant šią vietą į vientisą miesto architektūros kontekstą.

Iš viso į „Paupio“ rajono konversijos projektą „Darnu Group“ investuoja per 150 mln. eurų. Numatoma rajono statybų pabaiga – 2022 metai.

Projekto autoriai: T. Balčiūno architektūros biuras, architektūros studija „JP architektūra“, studija „Arches“, studija „Eventus Pro“, A. Ambraso architektų biuras, studija „Architektūros linija“, Kančo studija.

Vainių rūmų konversija „Senatorių pasažas

Liepos mėnesį, pačioje senamiesčio širdyje, atidaryta unikali kulinarinėms patirtims dedikuota erdvė – „Senatorių pasažas“. Didžioji šios vietos dalis yra skirta maistui ir gastronominėms patirtims.

Vienos seniausių Vilniaus Vainių giminės rūmų transformacija į gyvybingą senamiesčio kvartalą. Remiantis daugybe istorinių, architektūrinių, polichrominių tyrinėjimų buvo ieškomas giluminis santykis tarp brangaus paveldo ir ryškios, šiltos, išraiškingos moderniosios architektūros eksponuojant 400 metų istorinius sluoksnius. Atkūrus pamirštą jungtį tarp Dominikonų ir Stiklių gatvių, sukuriamas gyvybingas pėsčiųjų pasažas su 21 autentišku šiuolaikinėmis dealėmis išryškintu įėjimu, sklendžiančiomis betono terasomis, gatvės bromos židiniu.

Projekto autorius – DO ARCHITECTS

Biurų pastatas „U219“

Ukmergės gatvėje, šiemet baigtas statyti 8 aukštų verslo centras U219.

Bendras pastato plotas siekia 23 tūkst. kvadratinių metrų, iš jų nuomininkams skirta daugiau nei 15 tūkst. kv. m. Po pastatu įrengta kelių aukštų, 6,4 tūkst. kv. m. ploto požeminė automobilių stovėjimo aikštelė. Iš viso automobiliams pastate ir greta jo skirta 315 parkavimo vietų.

U219 dar projektinėje stadijoje atkreipė tarptautinės architektų bendruomenės dėmesį. Verslo centras buvo pristatytas lankomiausioje architektūros ir dizaino naujienu platformoje „Archdaily“. Objektas taip pat įtrauktas į knygą „Office Design: Architecture today“ kartu su ryškiausiais naujais biurų pastatais iš viso pasaulio.

Projekto autorius – „Cloud architektai“.

SEB banko centrinė būstinė

A klasės biurų kompleksas pradėtas vystyti 2016 metais, o šią vasarą į jį sėkmingai persikraustė ir nuo rugpjūčio vidurio klientams duris atvėrė vienintelis pastato nuomininkas – SEB bankas.

Tarp Nacionalinės dailės galerijos ir „Forum Palace“ pastatyto biurų komplekso bendras plotas – apie 12,9 tūkst. kvadratinių metrų, įrengta 268 automobilių parkavimo vietos ir viena pirmųjų Lietuvoje padelio aikštelių.

Kompleksas suprojektuotas taip, kad dalis jo būtų atvira visuomenei. Pagrindinius įėjimus į pastatą jungia per du aukštus besitęsiantis amfiteatras, suformuojantis savotišką tik pėstiesiems skirtą naują vidinę Vilniaus miesto gatvę. Į čia veikiančias maitinimo, susitikimų bei bendravimo erdves banko darbo valandomis gali užsukti vilniečiai ir miesto svečiai.

Projekto autoriai: Remigijus Bimba (UAB „Architektūros kūrybinė grupė“) ir Gilma Teodora Gylytė (UAB „DO Architects“)

Biurų pastatas „Uptown Park“

Švitrigailos ir Naugarduko gatvių sankryžoje šiemet pastatytas – verslo centras „Uptown Park“. Erdviame, daugiau nei 20 000 kv.m ploto pastate, turinčiame A+ energinio naudingumo klasę, jau įsikūrė mūsų šalies vienaragis „Vinted” bei JAV kapitalo IT bendrovė „Bentley Systems“.  

Šalia verslo centro Vilniaus savivaldybė yra suplanavusi įrengti parką, kuris ir lėmė projekto pavadinimą.

Projekto autorius – UAB “Architektūros kūrybinė grupė”

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

33 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist