Nekilnojamas turtas

Karoliniškės populiarėja tarp būsto ieškančių vilniečių

Sovietmečiu susiformavę senieji mikrorajonai daugeliui gyventojų tradiciškai vis dar asocijuojasi su  užkištomis parkavimo aikštelėmis ir neatnaujinta infrastruktūra – pamažu tai tampa praeitimi. Bene geriausias pavyzdys – Karoliniškių mikrorajonas, į kurio infrastruktūros gerinimą investuoja tiek statytojai, tiek savivaldybė, atnaujindami ir pritaikydami aplinką šiuolaikinių žmonių poreikiams. Prognozuojama, jog pokyčiai per ateinančius keletą metų Karoliniškių veidą stipriai pakeis ir Žvėryno tęsiniu tampanti vieta dar labiau vilios naujakurius ir verslo plėtotojus. Šias tendencijas išryškino ir pandemija.

„Karoliniškėse per keletą metų išdygo nauji daugiaaukščiai biurų pastatai, o šiuo metu kyla ir nauji daugiabučiai namai. Naujos statybos būstai Karoliniškėse atgaivina rajono veidą savo architektūra bei investicijomis į infrastruktūrą, kuri vilioja naujakurius ir prikelia naujam gyvenimui vietos bendruomenes. Dėl savo patogios lokacijos ir gero susisiekimo Karoliniškės gali tapti vienu mėgstamiausių mikrorajonų mieste“, – įsitikinęs „NT valdymo koncerno LT“ vadovas Rimantas Jurkšas.

Dažniausias jaunų šeimų pasirinkimas

Pasak R. Jurkšo, šiandien Karoliniškėse naują būstą siekia įsigyti jauni žmonės, kurie ieško būsto šalia miesto centro, tačiau žemesne kaina, ir tikisi tų pačių centro privalumų.

 

„Dažnai Karoliniškėse gyventi renkasi žmonės, kurie šiame mikrorajone užaugo ir yra ištikimi šiai vietai. Galimybė įsigyti naujai pastatytą būstą į šį rajoną sugrąžino jaunas šeimas, kurios įsikūrė netoli tėvų. Be to, Karoliniškės šiandien yra bene viena patraukliausių vietų ieškantiems likvidaus būsto. Būstas, kurį supa gera infrastruktūra, visuomet liks likvidus – netoli vaikų darželiai, mokyklos, puikus susisiekimas su Vakariniu aplinkkeliu, šiais metais įrengti dviračių takai, netoli statomas prekybos centras“, – svarbiausiu gyvenamojo rajono būsto likvidumo aspektus vardija R. Jurkšas.

Pasak NT vystytojo, būsto kainos naujos statybos namuose Karoliniškėse šiandien siekia nuo 50 000 eurų  iki 130 000 eurų, čia būstą galima įsigyti vidutiniškai 50 proc. pigiau, nei Vilniaus centre.

Pandemija išryškino gyvenimo būdo tendencijas

Senųjų mikrorajonų privalumus išryškino ir karantinas – nuotolinis darbas suteikė galimybių kai kuriems gyventojams kraustytis iš didmiesčių, o čia likę suprato, jog turint gerą susisiekimą, nebelieka poreikio gyventi pačiame centre. Būtent senuosiuose mikrorajonuose esančios didelės žaliosios zonos sudaro įspūdį, kad esi ne šalia miesto centro, o užmiestyje.

 

„Jei anksčiau gyventojai ieškodavo gero susisiekimo automobiliais ar viešuoju transportu, tai šiandien vis labiau vertinami rajone įrengti tvarkingi dviračių takai, kurie leidžia keliauti paspirtukais ar dviračiais. Karoliniškėse šie takai veda iki pat senamiesčio. Daugėjant aktyvų gyvenimo būdą propaguojančių žmonių, jiems bei jaunoms šeimoms su vaikais dideliu privalumu tampa šalia esanti gamta, kuria Karoliniškės apdovanotos – šalia namų driekiasi Karoliniškių kraštovaizdžio draustinis, netoliese – Gilužio ežeras“, – apie tai, kokius gyvenamojo rajono privalumus Karoliniškėse šiandien vertina gyventojai, pasakoja R. Jurkšas.

Pasak „NT valdymo koncerno LT“ vadovo, atsižvelgiant į kintantį žmonių gyvenimo būdą ir poreikius šiandien naujos statybos namuose yra projektuojamos pakankamą automobilių stovėjimo vietų turinčios požeminės aikštelės, kurios išsprendžia opią senųjų mikrorajonų parkavimo problemą, gyventojams sudaroma galimybė įsigyti dviračių saugyklas ar garažus: „Taip pat pastebime, jog jaunos šeimos pastaruoju metu yra linkusios įsigyti erdvesnį būstą, kad galėtų įrengti atskirą vaikų ar darbo kambarį – tikėtina, jog populiarėjant darbui iš namų ši tendencija ateityje tik stiprės“.

Naujų būstų patrauklumą senuose rajonuose atspindi ir statistika – vos tik prasidėjus statyboms buvo nupirkta apie 10 proc. būstų.

 

Nauda vietos bendruomenėms

Pasak R. Jurkšo, „Vystytojui ateinant į senos statybos daugiabučių rajoną statyti naujų pastatų dažnai neišvengiami konfliktai su vietos bendruomene, tačiau įsiklausius į bendruomenės poreikius ir visoms pusėms bendradarbiaujant laimi, pirmiausia, pati bendruomenė – visapusiškai atnaujinama rajono infrastruktūra, kartais išsprendžiamos daug metų nespręstos rajono problemos, bendruomenė atjaunėja, tampa aktyvesnė, gyvybingesnė, todėl yra užtikrinama rajono perspektyva ir ateitis“.

Dalindamasis savo patirtimi, vadovas pateikia šiuo metu Karoliniškėse vystomo „Kavoliuko 14“ projekto pavyzdį: „Mūsų vystomo projekto atveju, derindami veiksmus su bendruomene ir savivaldybe, daug lėšų investavome į modernią krepšinio aikštelę,  gatvės atnaujinimą ir privažiavimo kelio įrengimą, įrengėme šaligatvius iki viešojo transporto stotelių bei naujus LED šviestuvus. Ir tuo investicijos į aplinkines teritorijas nesibaigia – planuojame įrengti papildomas parkavimo vietas senų daugiabučių gyventojams bei naują treniruoklių aikštelę bendruomenei“, – naujoves rajone vardija R. Jurkšas.

Pasak vadovo, svarbu suprasti, jog naujuose būstuose apsigyvenus jaunoms šeimoms, mikrorajonas atgyja, tampa patrauklesnis, saugesnis ir turintis perspektyvą, tokiu būdu auga ir šalia esančių senesnės statybos daugiabučių patrauklumas.

 

Investicijos į Karoliniškėse naujai statomą naują gyvenamųjų namų kvartalą „Kavoliuko 14“ sieks apie 15 mln. Eur. Pirmas etapas jau yra baigtas, visi butai parduoti. Šiuo metu įgyvendinamas II etapas, kurį planuojama užbaigti 2021 metų pabaigoje, jame bus pastatyta 110 butų.  

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
39 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
A. Kardas

Kraupus getas. Šalia miesto centro? 😀 Jis yra apie 4-5km nuo centro. Pažiūrėkite StreetView kaip turi atrodyti pusės milijono žmonių miestas tokiu atstumu nuo centro kokioj Vokietijoje (bet kuris). Bus vien mažaaukštė statyba arba jau pasibaigęs miestas. Pakalnis ir co. toliau leidžia tęsti sovietines klaidas kai užmiesčiuose laukuose buvo pristatyta aukštų pastatų ir sugrūsti žmonės. Jei sovietai taip statė tai reikia ir savo plane tokį patį aukštingumą ir tankį įkalti, nes nu sovietai gi blogai nedaro.

pranas

:DD labiau nusipezėt neįmanoma. Vokietijoj pusės milijono mieste 4km nuo centro pasibaitęs miestas?:DDD

A. Kardas

Yep. Įrašyk pvz ‘Eving Dortmund’ į Google Maps – jis yra pats miesto kraštas ir yra panašiu atstumu nuo Dortmund Hauptbanhof kaip Karoliniskes nuo Vilniaus centro. Tai galioja visiems puses milijono zmoniu vakaru Vokietijos miestams. 4-5 km nuo centro yra miesto galas arba visiskas priemiestis. “Karoloniskes Šalia centro” 😀

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button