Gera mokykla šalia namų, naujai besiformuojančiame mikrorajone Vilniuje – retas ir iš tiesų išskirtinis reiškinys. Per visą nepriklausomybės laikotarpį sostinėje iki šiol yra pastatyta tik viena nauja mokykla, nors miestas intensyviai augo ir tebeauga. 

Individualių namų projekto „Sklypai Kalnėnuose“ plėtotojai, kompanija REWO, savo teritorijoje, viename iš sklypų pagal miesto bendrąjį planą privalėję pastatyti visuomeninės paskirties objektą, pasitelkė partnerius, kurie stato mokyklą.

Privataus ir rizikos kapitalo fondų valdytoja „BaltCap Infrastructure Fund“ stato mokyklos pastatą, kuriame įsikurs „Karalienės Mortos“ mokykla ir vaikų darželis „Vaikystės sodas“. Mokykla yra akredituota ugdyti pagal Kembridžo ugdymo programą ir yra kandidatė tapti Tarptautinio Bakalaureato mokykla.

Mokykla – traukos centras

„Mūsų tikslas yra išugdyti drąsias, kūrybingas, pasitikinčias savimi ir mokančias atrasti savo vietą pasaulyje asmenybes. Ugdome kartą, kuri sieks mokytis visą gyvenimą ir keis Lietuvą bei Pasaulį“, – sakė „Karalienės Mortos“mokyklos vykdančioji direktorė Jurga Busilienė.

„Geras išsilavinimas yra viso gyvenimo pagrindas, kuris nulemia žmogaus likimą, sėkmę gyvenime. Mokykla ir darželis, kuriuos savo pašonėje turės „Sklypų Kalnėnuose“ gyventojai yra pats didžiausias privalumas, koks tik gali būti renkantis vietą šeimos gyvenimui“, – pastebėjo REWO pardavimų vadovas Paulius Čereška.

Šiuo metu vyksta mokyklos vidaus įrangos darbai. Duris mokiniams ir mokytojams planuojama atverti 2020 metųpradžioje. 

Kodėl  mokykla pasirinko Kalnėnus? Pasak mokyklos vadovų, sprendimui įsikurti šioje miesto dalyje įtakos turėjo patogi vieta. „Apie ugdymo reikmėms pritaikytą pastatą, kuriame tilptų ir pradinė, ir pagrindinė mokykla, ir gimnazija – svajojome jau ne vienerius metus. Vietą Kalnėnuose pasirinkome dėl kelių priežasčių: patogi vieta visai netoli miesto centro – nuo Katedros aikštės 12min. automobiliu, patogus susisiekimas – daug atvažiavimo kelių iš visų Vilniaus miesto dalių, mažiau spūsčių nei miesto centre, o sutvarkius Liepkalnio sankryžą susisiekimas dar pagreitės. Kalnėnuose švarus oras, čia niekada nebuvo pramonės, šalia yra parkas“, –privalumus vardijo mokyklos vadovė.

Didžiausias privalumas – inovatyvi mokykla

Idėjos, kaip suprojektuoti mokyklos pastatą, po kruopelę surinktos iš viso Pasaulio šiuolaikinių mokyklų, o ir patys mokiniai prisidėjo prie idėjų kuriant mokyklos projektą, planuojant erdves. Naujame mokyklos pastate bus erdvios ir modernios klasės, daug poilsio erdvių savarankiškam mokymuisi tiek viduje, tiek lauke, specialiai įrengtos laboratorijos, didžiulė sporto salė ir sporto aikštynas lauke.

​„Pasaulyje itin vertinamas patogumas ir funkcionalumas – erdvės planuojamos ir įrengiamos taip, kad padėtų ugdymo procesui. Aplinka yra tarsi dar vienas pedagogas – ji turi prisidėti prie ugdymo, būti funkcionali“, – pasakojo J. Busilienė.

Mokyklos plotas – 7431 kv.m, pastato energinė klasė – A+. Joje galės mokytis 800 vaikų.

Plėtojami darniai

„Kalnėnuose sklypus perka jaunos, išsilavinusios šeimos, kurioms inovatyvi,aukščiausius tarptautinius standartus atitinkanti ugdymo įstaiga yra labai aktuali. Esu tikras, kad mokykla darys didžiulę įtaką tam, kokia susiformuos mikrorajono bendruomenė, nes gera ugdymo įstaigapati yra stiprus traukos centras, pritraukiantis intelektualinį ir socialinį visuomenės elitą“, – sakė REWO atstovasP. Čereška.

Pastaraisiais metais sparčiai besikeičiančio rytinio Vilniaus priemiesčio–Kalnėnų plėtra įgauna vis didesnį pagreitį. Išskirtinai arti istorinio  sostinės centroesančiame mikrorajone intensyviai vyksta miesto infrastruktūros statybos darbai. Be mokyklos ir darželio jame atsiras  dar vienas visuomeninės paskirties objektas – šiuo metu projektuojami dengti „Balžeko Teniso akademijos“ kortai. „Sklypų Kalnėnuose“ kvartalo pirmajame etape jau nutiestos naujos gatvės, sklypai paruošti individualių namų statybai – prie kiekvieno atvestos visos komunikacijos: vandentiekis, elektra, dujos, nuotekos, pradedami antrojo plėtros  etapo komunikacijų statybos darbai. Pabaigtoje ruošti namų satybai projekto dalyje visi sklypai jau beveik parduoti. Šiuo metu yra palankios sąlygos rezervuotis sklypą antrojo etapo dalyje.  

Geros verslo ir savivaldos partnerystės dėka šio mikrorajono plėtra vyskta darniai, o tai reiškia, kad naujakuriams nereikės metų metais laukti švarios gatvės, šaligatvių, kitų miesto patogumų, visos galimybės šalia ir socialinei infrastruktūrai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

12 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist