Kokie aspektai svarbūs regionui, kad jame būtų gera gyventi? Lengvai pasiekiamos paslaugos, išvystyta viešojo transporto infrastruktūra, pažangūs pastatai. Taip pat gyvenimo regione kokybei neabejotinai svarbios žaliosios ir rekreacinės erdvės, pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūra. Tai yra vienas iš planavimo iššūkių šiandien – kaip išsaugoti, integruoti žaliąsias ir poilsio erdves, sukurti sąlygas aktyviam laisvalaikiui ir judėjimui, patogiai kasdienybei.

Kas turėtų užtikrinti, kad šie plėtros procesai vyktų sklandžiai? Esminis dalykas yra regiono savivaldos ir vystytojų (projekto partnerių) bendradarbiavimas, konstruktyvios diskusijos, dalinimasis idėjomis ir gyventojų poreikių įvertinimas. Pats regionas yra atsakingas už savo teritorijų planavimą, plėtros strategiją. Tačiau verslo įmonės taip pat gali svariai prisidėti prie šio proceso.

Vasario 20–27 d. vyks STRUCTUM projekto „Išmanusis miestas VI“ kūrybinių dirbtuvės. Esminis dalykas, kuris bus aptartas jų metu, projekto dalyvių – studentų ir profesionalų įžvalgos ir pasiūlymai. Kūrybinių dirbtuvių dalyviai taip pat turės galimybę susipažinti su Lietuvos savivaldybių, miestų bei regionų gerosiomis praktikomis ne tik teritorijų planavimo, tačiau ir verslo, kultūros srityse. Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvausianti Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko direktorė dr. Laima Kaušpadienė, Aplinkos viceministras Marius Narmontas, architektė Gražina Janulytė-Bernotienė išsakys mintis, kaip pakeisti miestų veidus ir padės išspręsti įsisenėjusias miestų problemas. Bus apžvelgti miestų plėtros procesai, ryškėjančios tendencijos. Ekspertai taip pat dalinsis įžvalgomis apie Europos šalių miestuose stebimas transformacijas, kurios neaplenkia ir Lietuvos.

Šiais metais prie „Išmaniojo miesto“ jungiasi ne tik savivaldybės dalyvės, partneriai, ministerijos, aukštųjų mokyklų komandos (VGTU, KTU, KU, VTDK, VDU, VDA), bet ir architektūros, urbanistikos bei kraštovaizdžio profesionalai. Komandos varžysis išmaniai kurdamos Klaipėdos, Biržų, Šilutės, Utenos, Mažeikių, Joniškio ir Jonavos rajonų savivaldybėse. Jiems į pagalbą ateis ir savo žiniomis, patirtini pasidalins „Išmanusis miestas VI“ partneriai: „COWI Lietuva“, SFS, „YIT Lietuva“, „Mida LT“ („Technonicol“), „Eternit Baltic“, STS („Scenos techninis servisas“), „Velux Lietuva“, „IMI Hydronic Engineering“, JUNG, „Baltic Master“, „Betono mozaika“, SKV („Specializuota komplektavimo valdyba“), „Schneider Electric Lietuva“, NIT, „Ronesa“, „Isort“, „Schomburg Baltic“, „Barema Rytai“, „Hexing Electrical“, „Hydro Building System Lithuania“, „Renson“.

Kūrybinės dirbtuvės puoselėja idėją, kad miestai ir miesteliai turi pritraukti gyventojų, įmonių, tad svarbu išlaikyti miestų erdves, tinkamas gyventi ir dirbti.

Renginys vyks vasario 27 dieną, 11 val., Vilniaus Gedimino technikos universitete (Naujų centrinių rūmų 1 a. hole, Vilnius).

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist