Nekilnojamas turtas

Įgriuvus Visoriuose statomo mokslo paskirties pastato konstrukcijoms pradėtas tyrimas

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija pradėjo tirti sausio 14 d. Vilniuje, Mokslininkų g. 6 įvykusią statomo mokslo paskirties pastato avariją. Artimiausiu metu rizikingiausi statybos dalyviai ir objektai sulauks daugiau patikrinimų.

Pirminiais duomenimis, incidentas įvyko dėl įgriuvusios statomo statinio trečiojo aukšto atraminės kolonos. Minimo statinio statytojas – UAB „Inovacijų ir verslo centras“, projektuotojas – UAB „Baltic engineers“, statinio karkaso montavimo darbus atlieka UAB „Litvija“.

Sudaryta statomo statinio avarijos tyrimo komisija, inspektoriai įvykio vietoje užfiksavo faktines aplinkybes, iš statybos dalyvių pareikalavo pateikti tyrimui reikiamą statybos dokumentaciją.

 

Statybos inspekcija pažymi, kad naujai statomų aukštesnių nei dviejų aukštų pastatų avarijos įvyksta išskirtinai retai – per pastaruosius 5 metus statomų daugiaaukščių avarijų nefiksuota. 2017–2021 m. laikotarpiu fiksuotos 6 avarijos – 2 vykdant kapitalinio remonto darbus valstybinės reikšmės keliuose, kitos – statant, rekonstruojant ar griaunant gyvenamuosius namus ne aukštesnius kaip du aukštai.

Atlikus statomo statinio avarijos tyrimą bus išaiškintos konstrukcijų įgriuvimą lėmusius priežastys, normatyvinių statybos techninių dokumentų pažeidimai ir dėl įvykio kalti asmenys. Nustačius atestuotų statybos dalyvių padarytus pažeidimus, informacija bus perduota statybos dalyvius atestuojančioms institucijoms, kurios spręs dėl statybos dalyvių kvalifikacijos atestatų sustabdymo ar atėmimo.

Tyrimo rezultatai ir priimti sprendimai bus paskelbti viešai pabaigus avarijos tyrimą.

 

Pasak specialistų, Lietuvoje daugiaaukščių pastatų statybai keliami griežti reikalavimai, juos projektuojantys, projektus ekspertuojantys, statybos darbus vykdantys, jų techninę ir projekto vykdymo priežiūrą atliekantys subjektai privalo būti atestuoti, atitikti aukštus kvalifikacijai, kompetencijai, žmogiškiesiems ištekliams ir profesinei patirčiai keliamus reikalavimus.

Statybos inspekcijos viršininkė Eglė Kuklierienė pažymi, kad grubūs statybos darbų pažeidimai atliekant tokio dydžio statinių statybos valstybinės priežiūros patikrinimus pastaruoju metu nustatomi retai, tačiau, jos nuomone, net ir vienetiniai atvejai lemia būtinybę stiprinti valstybinę priežiūrą.

Siekiant didinti Statybos inspekcijos veiklos efektyvumą, inicijuotos ir Seime jau priimtos įstatymų pataisos, kuriomis dalis įstaigos vykdomų funkcijų perduodamos verslo subjektams – ekspertizės įmonėms.

 

Nuo šių metų gegužės įsigaliojus Statybos ir Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros įstatymų pataisoms, net ir su turimais ribotais žmogiškaisiais resursais Statybos inspekcija turės galimybę patikrinti daugiau didžiausios rizikos statybos dalyvių veiklą, rizikingiausius statybos objektus jų statybos metu.

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
8 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Red wing
Red wing
3 mėnesius

Reiktų dar pradėti tyrimą, kodėl buvo duotas leidimas statyti šį pastatą prie pat sankryžos, kur turėjo eiti būsimo Šiaurinio aplinkelio transporto arterija ir viadukų sistema, neaišku kaip dabar viską įkomponuos…

Nereikalingas
Nereikalingas
3 mėnesius
Atsakinėti į  Red wing

Kokio dar būsimo šiaurinio aplinkelio? Nėra tokio, yra tik Mykolo Lietuvio g-vė ir Šiaurinė gatvė (kuri net pro ten neina).

Kitas
Kitas
3 mėnesius
Atsakinėti į  Nereikalingas

Panašiai gali būti apstatyta Kareivių – Žirmūnų gatvių sankryža, kur planuoja įsilieti Šiaurės gatvės pabaiga

Kitas
Kitas
3 mėnesius
Atsakinėti į  Nereikalingas

Šiek tiek suklydo dėl pavadinimo, planas yra sujungti Vakarinį aplinkkelį su Molėtų plentu per Mykolo Lietuvio g ir Mokslininkų g.
Analogiška situacija su Žirmūnu – Kareivių g sankryžą, kur turi įsilieti Šiaurinė gatvė – yra suprojektuoti daugiabučiai prie pat sankryžos

Red wing
Red wing
3 mėnesius
Atsakinėti į  Nereikalingas

Yra toks Šiaurinis aplinkelis, pasigoglink jei žinių trūksta…

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button