MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Šalia Naugarduko ir Vytenio gatvių sankryžos atsiras aštuoniaaukštis daugiabutis
Nekilnojamas turtas

Gruodį didmiesčiuose fiksuojami nedideli butų kainų pokyčiai

„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2018 metų gruodžio mėnesio reikšmė išaugo 0,2%. Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per pastaruosius 12 mėnesių augo 3,9% (2018 metų lapkritį metinis augimas sudarė 3,8%).

2018 metų gruodžio mėnesį butų pardavimo kainos šalies sostinėje augo 0,2% ir vidutinė kvadratinio metro kaina pasiekė 1.512 Eur (+3 Eur/m²). Nuo pastarojo žemiausio butų kainų lygio Vilniuje, kuris buvo pasiektas 2010 metų gegužę, butų kainos vidutiniškai išaugo 31,0% (+358 Eur/m²). Kaune ir Šiauliuose gruodžio mėnesį užfiksuotas 0,3% butų kainų augimas ir vidutinė kvadratinio metro kaina atitinkamai pakilo iki 1.074 Eur (+2 Eur/m²) ir 666 Eur (+2 Eur/m²). Tuo tarpu Panevėžyje užfiksuotas butų kainų sumažėjimas, kur kainos smuktelėjo 0,1% ir vidutinė kvadratinio metro kaina per mėnesį sumažėjo iki 643 Eur (-1 Eur/m²). 2018 metų gruodžio mėnesį Klaipėdoje butų kainų pokyčių nebuvo užfiksuota ir vidutinė kvadratinio metro kaina sudarė 1.076 Eur.

Per metus (2018 metų gruodžio mėnesį, palyginti su 2017 metų gruodžio mėnesiu) butų kainos augo visuose šalies didmiesčiuose: Vilniuje – 3,0%, Kaune – 4,2%, Klaipėdoje – 3,7%,  Šiauliuose – 8,9% ir Panevėžyje – 11,6%.

„2018-ieji metai baigėsi pakankamai ramiai ir šalies didmiesčių butų rinkai gruodis neatnešė didesnių pardavimo kainų pokyčių. O žvelgiant į visus jau praėjusius metus, tai 2018 metų pradžioje Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje buvo galima stebėti pakankamai vangias butų kainų pokyčių tendencijas, kuomet per pirmuosius tris metų mėnesius buvo fiksuojami tik itin nedideli tiek teigiami, tiek neigiami pokyčiai. Tačiau per likusius 2018 metus butų pardavimo kainos trijuose didžiausiuose šalies mietuose sugrįžo į nuosaikaus augimo etapą ir bendras metinis augimas išsilaikė 3–4% ribose, tai yra kainos augo beveik tokiais pačiais tempais kaip ir 2017 metais.

Tuo tarpu daug žemesniu kainų lygiu pasižyminčiuose miestuose Šiauliuose ir Panevėžyje beveik visus metus buvo fiksuojamas spartesnis butų pardavimo kainų augimas, kuris lėmė jau daug didesnį metinį rezultatą, palyginti su Vilniumi, Kaunu ar Klaipėda. Taip pat šiuose miestuose tai yra didžiausias teigiamas metinis butų pardavimo kainų pokytis per pastaruosius dešimt metų“, – teigia Raimondas Reginis, „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Verslo centrui „Narbuto 5“ suteiktas BREEAM pastatų tvarumo sertifikatas

ELTA

Įsibėgėja Vilniaus kogeneracinės jėgainės statybos darbai

Made in Vilnius

„Hanner“ ir „Spark“ investuoja į infrastruktūrą darbuotojams: verslo centre įrengta elektromobilių stotelė

Evaldas Činga

„Darnu group“ ir Telecentras skundžia teismo sprendimą dėl statinių Viršuliškėse sandorio

BNS

Daugiabučių renovacija sostinėje: tinkamomis įgyvendinti pripažintos 58 paraiškos

Donatas Andrijauskas

Sostinėje bus grąžinti sovietų nusavinti sklypai

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika