„SBA Urban“ verslo centrai Vilniuje „Green Hall“ 1 ir 2 įvertinti vienu aukščiausių tvarumo sertifikato lygiu „BREEAM In-Use Excellent”. Šis standartas pabrėžia efektyviai veikiančių pastatų vertę viso jo naudojimo metu, o energijos kainoms mušant rekordus, taupyti energiją pasitelkus išmaniąsias technologijas tampa ypač svarbu. 

Tvarumas rinkoje lieka prioritetu

Tarptautinis sertifikatas BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method), vertinantis daugiau kaip 50 tvarumo aspektų, pažymi, kad pastatas laikosi aukščiausių energijos vartojimo efektyvumo ir tvarumo standartų, užtikrinant darbuotojų komfortą ir gerovę.

„Tvarūs sprendimai nuo pat pirmojo projekto yra svarbiausias mūsų komandos prioritetas kuriant miestams ir verslo bendruomenėms. Mūsų pastatai turi tarnauti žmogui – padėti jam efektyviai dirbti, taupyti kaštus, tačiau ir būti draugiški supančiai aplinka ir daryti kuo mažesnį poveikį jai. Tarptautinis pripažinimas mūsų pirmajam biurui Vilniuje, pastatytam prieš 12 metų, yra svarbus įvertinimas, įrodantis, kad naudoti technologiniai sprendimai vis dar yra aktualūs, padeda racionaliai ir taupiai naudoti energiją. Taip pastatas išlieka konkurencingas ir paklausus tarp nuomininkų ir klientų“ – sako „SBA Urban“ vadovas Giedrius Muliuolis.

Pasak pastatų tvarumo sertifikavimo ir konsultavimo įmonės „Vesta Consulting“ vyresniojo tvarios plėtros konsultanto Eugenijaus Šapel, pastaruosius dvejus metus Lietuvoje atsakingai į tvarumą ir darbuotojų gerovę žiūrinčių pastatų valdytojų gretos nuosekliai auga.

„Vertinant net ir šiandienos rinkos situaciją – geopolitinius ir ekonominius iššūkius – jau pastatytų ir eksploatuojamų pastatų savininkai, vystytojai ir toliau noriai sertifikuoja objektus ir ieško sprendimų, kurie mažina pastato poveikį aplinkai ir užtikrina klientų komfortą. Tai tapo svarbu ne tik patiems vystytojams ar savininkams, bet ir verslams, kurie nuomojasi biurus. Trečiosios šalies auditas yra taip pat ir  patvirtinimas, kad pastate iš tiesų naudojami vieni ar kiti tvarūs sprendimai, valdytojai iš tiesų įdiegę tas sistemas, kurias teigia įdiegę. Taip užkertamas kelias vadinamajam „green-washing“ ir kurdamas savo verslą atitinkamoje aplinkoje vadovas gali būti tikras dėl savo darbuotojų gerovės“, – teigia E. Šapel.

Efektyvūs sprendimai padės taupyti žiemą

„Green Hall“ verslo slėnio vadovės Robertos Lekavičienės teigimu, šiandien tvaresni ir lankstesni sprendimai biuruose tampa itin aktualūs, kadangi gali padėti dar labiau taupyti energijos sąnaudas. 

„Sertifikavimo procese aukštus įvertinimus pelnė abiejų pastatų energinis efektyvumas, šildymui naudojama geoterminė energija. Visa tai ir išmaniosios sistemos, padedančios apšvietimą, vėdinimą, šildymą, kondicionavimą reguliuoti realiu laiku pagal žmonių skaičių biuruose padės dar efektyviau taupyti energiją šaltuoju sezonu. Brangią elektros energiją taupyti padeda ir dienos šviesa, kurios biuruose – itin daug. Tad tvarūs sprendimai, kurie mums buvo svarbūs prieš dešimtmetį, yra dar aktualesni šiandien, kuomet skaičiuojame kiekvieną kilovatvalandę“, – sako R. Lekavičienė.

„Green Hall“ verslo centruose aukštus įvertinimus pelnė mikroklimatas ir darbuotojų patogumai – geras pastato išplanavimas, natūrali šviesa biure, vaizdas pro langus, apsauga nuo akinančios saulės, poilsio erdvės. Taip pat ir užtikrinama biologinė įvairovė žaliosiose erdvėse greta pastatų – čia gausu įvairių vertingų augalų, žaliųjų sienų, ant vieno iš stogų – bičių aviliai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist