Verslo centrui „Green Hall 2“ skirtas Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų apdovanojimas už pastate įdiegtas vokiškas energiją taupančias technologijas.

Nuo unikalaus specialiai šiam sudėtingos architektūros pastatui kurto stiklo fasado sistemos iki geoterminio šildymo, nuo rekuperatorių ir garso izoliacinių medžiagų iki modernios energijos suvartojimo vadybos sistemos – „Green Hall 2“ pastate sumontuota ne viena Vokietijoje kurta ir gaminta technologija.

„Žodžiai „Pagaminta Vokietijoje“ – seniai tapo  kokybės garantu, o vokiškos technologijos ir patirtis darnios energetikos srityje yra paklausios visame pasaulyje. Tad nieko nuostabaus, jog ieškodami unikalių technologinių sprendimų, pirmiausia jų dairėmės Vokietijoje. Kitą vertus, „Green Hall 2“ pastatui kėlėme tokius aukštus technologinius reikalavimus, kad nustebinome ir daug ko mačiusius vokiečių gamintojus“, – sakė „Green Hall“ verslo centrą vystančios bendrovės „Urban Inventors“ direktorius Lionginas Šepetys.

Green Hall 2
Nuotr.: Norbert Tukaj

Pavyzdžiui, specialiai „Green Hall 2“ pastatui buvo sukurtos upės vingį atkartojančios „Schuco“ stiklo aliuminio dvigubo fasado sistemos, kurios saugo verslo centrą nuo pietinės saulės ir gatvės triukšmo.

„Antrajame Green Hall pastate yra pritaikyta daugybė inovatyvių sprendimų, kad pastatas būtų kuo patogesnis jame dirbantiems žmonėms, kuo patrauklesnis miestiečiams, kaimynams ir miesto svečiams, ir paliktų kuo mažesnį poveikį supančiai aplinkai“, – priimdama apdovanojimą sakė Erikas Agurkis, „Green Hall 2“ statybų projekto direktorius.

Green Hall 2
Nuotr.: Norbert Tukaj

„Green Hall 2“ yra vienintelis verslo centras Vilniuje, kurio energetinius poreikius beveik 100 proc. tenkins geoterminis šildymas. Prie to irgi daug prisidėjo specialistai iš Vokietijos. Būtent po išsamių Vokietijos geotermijos specialistų tyrimų paaiškėjus, kad  galimas labai efektyvus geoterminės energijos panaudojimas, po pastatu ir aplink jį buvo išgręžti 39 gręžiniai nuo 75 iki 81 m gylio, suklota apie 7 kilometrus geoterminės sistemos vamzdžių.

Didžiajai daliai energetinių poreikių patenkinti naudojama šalia esančios upės giluminių vandenų šiluma. Tik išskirtiniais atvejais, esant pilnam pastato apkrovimui ir žemai lauko temperatūrai, kaip pagalbinį šaltinį numatyta naudoti miesto šilumos tinklų energiją. Vasarą geoterminė energija naudojama pastatą vėsinti.

Green Hall 2
Nuotr.: Norbert Tukaj

Didelis dėmesys buvo skiriamas pastato mikroklimatui. „Green Hall 2“ nuspręsta įrengti decentralizuotą vėdinimo sistemą. Kiekviename 1 000 kvadratinių metrų aukšte įrengti 2 rekuperaciniai vokiški „DencoHappel“ įrenginiai. Taip užtikrinami individualūs nuomininkų poreikiai ir maksimalus komfortas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist