Nekilnojamas turtas

„Green Hall 2“ – pirmasis Lietuvoje verslo biurų pastatas gavęs A+ energetinį įvertinimą

Vilniuje, šalia Neries iškilęs „Green Hall 2“ verslo centras, tapo pirmuoju Lietuvoje biurų pastatu, kurį ekspertai įvertino A+ klasės energetiniu sertifikatu. Pasak projektą plėtojančios SBA koncerno įmonės

„Urban Inventors“ vadovo Liongino Šepečio, būsimiesiems nuomininkams šis įvertinimas reiškia mažesnes išlaidas. Skaičiuojama, kad „Green Hall 2“ įsikūrusių įmonių kaštai šildymui ir vėdinimui bus iki 50 proc. mažesni, nei kituose iki šiol veikiančiuose verslo centruose.

„Energetinis efektyvumas, tvarumas ir minimalus poveikis gamtai – tokius reikalavimus kėlėme sau ir architektams, projektuodami „Green Hall 2“ verslo centrą. Sudėtingos, Neries vingį atkartojančios fasado formos, daug stiklo turinčio pastato maksimalus energetinis efektyvumas buvo sudėtingas iššūkis specialistams ir čia Lietuvoje, ir Danijoje, Vokietijoje, kur konsultavomės bei gaminome konstrukcijas, stiklą. Džiaugiamės, kad pavyko įgyvendinti pirminį sumanymą, o „Green Hall 2“ ir mums, ir rinkai bus tam tikru etalonu plėtojant naujus projektus“, – sakė „Urban Inventors“ direktorius L.Šepetys.

 

„Green Hall 2“ yra vienintelis verslo centras Vilniuje, kurio energetinius poreikius 100 proc. patenkins geoterminis šildymas. Po pastatu ir aplink jį buvo išgręžta keturiasdešimt iki 100 m gylio gręžinių, suklota apie 7 km geoterminės sistemos vamzdžių. Šaltuoju metų laiku ši sistema tieks visą pastatui reikalingą šilumą, o vasarą geoterminė energija bus naudojama „Green Hall 2“ vėsinimui. Į geoterminio šildymo sistemą „Urban Inventors“ investavo apie 0,5 mln. eurų.

Dvigubas „Green Hall“ pastato fasadas, kurio bendras plotas viršija 5600 kv.m. yra tarsi energiją taupantis skydas, neleidžiantis pastatui vasarą perkaisti, o žiemą neišleidžiantis šilumos iš vidaus, tuo pačiu patikimai saugantis nuo  miesto gaudesio. Žiemą ši sistema leis pastatui saugoti šilumą ir naudoti mažiau energijos. „Green Hall 2“ fasadui panaudotas Vokietijoje pagamintos aliuminio ir stiklo konstrukcijos.

„Green Hall 2“ energetinį efektyvumą vertino „Akustinių tyrimų centras“ ir sertifikuotų ekspertų grupė. Buvo atlikti pastato sandarumo testai, projektinių skaičiavimų ir sprendinių vertinimai. Ekspertai vertino šilumines energijos sąnaudas pastatui šildyti bei vėsinti, taip pat elektros energijos sąnaudas patalpų apšvietimui ir karšto vandens paruošimui bei pastato į aplinką išmetamo anglies dvideginio kiekį.

 

8800 kv.m. ploto, 7 aukštų verslo centras „Green Hall 2“ iškilo Vilniaus Žvėryno mikrorajone, kur SBA koncerno įmonė „Urban Inventors“ plėtoja „Green Hall“ verslo slėnio projektą. Pirmajame „Green Hall“ pastate įsikūrė „Barclays“ bankas,  į “Green Hall 2“ pastatą pirmieji nuomininkai įsikels šių metų birželį.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Ruta
Ruta
4 metus

Pirmasis A+ energinės klasės komercinės paskirties pastatas – HIGHWAY. Green Hall geriausiu atveju antrasis 😉

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button