MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Nacionalinis stadionas
Nekilnojamas turtas

Ginče dėl Nacionalinio stadiono konkurso – procesiniai sprendimai

Ginče dėl Nacionalinio stadiono statybų konkurso šią savaitę atmesti tiek Vilniaus valdžios, tiek į konkursą siekiančios grįžti bendrovės Vilniaus nacionalinis stadionas prašymai.

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį atmetė savivaldybės prašymą įpareigoti Vilniaus nacionalinį stadioną garantuoti 34,6 mln. eurų atlyginimą dėl galimos žalos, laikinai uždraudus savivaldybei pasirašyti sutartį su konkursą laimėjusia koncerno „Icor“ bendrove „Axis industries“.

„Buvo prašoma įpareigoti Vilniaus nacionalinį stadioną pateikti nuostolių, galinčių atsirasti dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, atlyginimo užtikrinimą. Teismas nutarė savivaldybės prašymo netenkinti“, – BNS informavo teismo pirmininko padėjėja Lina Nemeikaitė.

Pasak jos, kol kas neaišku, kada Vilniaus nacionalinio stadiono inicijuota byla teisme bus pradėta nagrinėti iš esmės.

Tuo metu Apeliacinis teismas ketvirtadienį atmetė Vilniaus nacionalinio stadiono skundą dėl vykdomojo rašto išdavimo. Šiuo raštu, bendrovės teigimu, antstolis turėtų įpareigoti savivaldybę priimti įmonės preliminarų pasiūlymą ir jį vertinti.

Pasak teismo, savivaldybė įvykdė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2018 metų spalio sprendimą ir priėmė Vilniaus nacionalinio stadiono preliminarų pasiūlymą bei informavo įmonę, kad ji neatitinka  atrankos kriterijų, taip pat apie priimtą sprendimą nekviesti jos dalyvauti tolesnėse procedūrose.

Kovo pradžioje teismas yra uždraudęs savivaldybei pasirašyti sutartį su „Axis industries“.

Vasario pabaigoje Vilniaus nacionalinis stadionas teismui pateikė teismui ieškinį, kuriuo siekia grįžti į konkursą.

Vasario pabaigoje Vilniaus taryba pritarė 79,9 mln. eurų vertės Nacionalinio stadiono statybų sutarčiai su „Axis industries“. Ją planuota pasirašyti per mėnesį.

Vilniaus nacionalinį stadioną konkurso komisija antrą kartą iš pirkimo pašalino sausio pabaigoje dėl nepakankamos kvalifikacijos ir galbūt melagingai teiktų duomenų. Anot savivaldybės, įmonė per daugiau nei du mėnesius taip ir nepateikė įrodymų, kad jos ar jos partnerių pajėgumai yra realūs, užtikrinti ir pakankami sėkmingam projekto įgyvendinimui, o tai darydama klaidino vertinimo komisijos narius ir ekspertus.

Derybose su „Axis industries“ savivaldybės ir Vyriausybės institucijų komisija sutarė kompleksą pastatyti už 79,9 mln. eurų.

Pagal projektą, komplekse su stadionu dar būtų lengvosios atletikos aikštė, įvairios treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės, vaikų darželis, biblioteka.

Planuojama, kad 36,5 mln. eurų investuos valstybė, 33,5 mln. eurų bus Europos Sąjungos parama, 2,96 mln. – savivaldybės lėšos.

Tarptautinius reikalavimus atitinkantį stadioną sostinės Šeškinės mikrorajone bandoma pastatyti nuo 1987-ųjų, pastarąjį kartą statybos pradėtos 2008-aisiais, tačiau sustabdytos nutraukus finansavimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

„Workland“ išsirinko vietas naujiems biurų centrams

ELTA

Liepą Vilniuje duris atvers „Hilton“ tinklo viešbutis – ketinama sukurti iki 70 darbo vietų

Evaldas Činga

Bendradarbystės erdvių populiarumas Vilniuje pasivijo Skandinavijos didmiesčius

Evaldas Činga

„3BURĖS“ verslo centras pripažintas „žaliausiu“ Baltijos šalyse

ELTA

„Ober-Haus“: butų kainos kovą sostinėje augo 4,2%

Donatas Andrijauskas

Prie Lazdynų ligoninės rekonstruos automobilių parkavimo aikšteles, įrengs naujus pėsčiųjų bei dviračių takus

Aidas Pelenis

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika