Inovatyvioms gamybos įmonėms skirtame Gamybos inovacijų slėnio pastate jau rezervuotos pusė gamybos laboratorijų – čia veiklą vystys UAB „BaltLed“, UAB „Sprana“, UAB „Kemek Engineering“ ir su prekės ženklu „3D Bonum“ veikianti UAB „Opeksas“. Pastate taip pat veiks Prototipavimo laboratorija, kuria operuos UAB „Pažangios inovacijos“.

Gamybos inovacijų slėnio projektas – unikalus ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Vilniuje greta Molėtų plento būsiančiame 5000 m² pastate, kurį planuojama atidaryti kitų metų gegužės mėnesį, veiks Europos Sąjungos pramonės strategijos ManuFuture 2030 kryptis atitinkančios laboratorijos.

Optoelektronikos laboratoriją operuos UAB „BaltLed“ – vienas didžiausių LED apšvietimo sprendimų vystytojų Baltijos šalyse. Įmonė inovacijų ir atliekamų šviesos tyrimų dėka yra ateities LED sistemų kūrėjai, su savo energijos taupymo ir tvarių apšvietimo sprendimai esantys žingsniu priekyje kitų šio sektoriaus įmonių.

UAB „Sprana“ dirba taikomosios molekulinės spektroskopijos (UV-Vis-NIR-MIR) ir kompiuterinės regos srityse. Įmonė teikia procesų analizės technologijų (PAT) sprendimus, skirtus pramoninių procesų analizei ir stebėjimui. Naujų analitinių prietaisų ir sprendimų tyrimai ir kūrimas bei daugiamatis kalibravimas yra neatsiejama UAB „Sprana“ verslo dalis. Ši įmonė operuos pramonės analitikos srities laboratoriją.

Automatizacijos laboratoriją operuos UAB „KEMEK Engineering“, kuri yra viena iš lyderių Baltijos, Europos ir NVS šalyse diegiant specializuotus ir originalius mechatronikos bei robotikos sprendimus automatizacijos ir gamybos procesų valdymo srityse. KEMEK jau 30 metų diegia ir aptarnauja įvairiausią pasaulinio lygio gamintojų įrangą pramonės įmonėms.

Pridėtinės gamybos laboratorija operuos „3D Bonum“ – oficialus rinkoje pirmaujančių 3D spausdinimo ir 3D skenavimo paslaugų bei sprendimų platintojas Baltijos šalyse. Įmonė teikia tiek reikalingą įrangą ir medžiagas, tiek konsultacijas 3D technologijų pritaikymo ir įgyvendinimo klausimais.

Gamybos inovacijų slėnio direktorius Gintaras Vilda sako: „Džiaugiamės, kad mūsų vizija – sukurti gamybos inovatorių bazę – patiki vis daugiau Lietuvos įmonių. Dalis įmonių operuos gamybos laboratorijas, dalis veiks per mūsų sukurtą Inovatyvios gamybos klasterį. Kuriame ekosistemą, kur koncentruosis inovatyvios bendrovės, kurios galės išbandyti, tobulinti ir testuoti naujus skaitmeninius sprendimus, dalintis sukaupta patirtimi vieni su kitais ir taip siekti dar geresnių rezultatų, vykdant projektus tiek kartu, tiek atskirai. Tikiu, kad kompetencijų ir žinių dalijimasis taps puikiu akseleratoriumi įgyvendinti inovatyvius tarptautinius projektus ir čia veikiančios įmonės savo veikla realiai prisidės prie to, kad Lietuva taptų aukštųjų technologijų šalimi.“

Gamybos inovacijų slėnis jau teikia inovacijų ir technologijų konsultacijas. Taip pat organizuojami įvairūs edukaciniai, informaciniai, technologiniai renginiai, kuriuose gali dalyvauti visi, besidomintys skaitmeninimo, naujausių technologijų, verslo vystymo ir kitomis temomis.

Į Slėnio įrenginius bei technologinę infrastruktūrą ir inovacijų konsultacijas taip pat investuoja projekto partneriai UAB „BaltLed“, UAB „Aedilis“, UAB „Elinta“, UAB „Precizika Metrology“, UAB „Proftools“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

12 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist