Nekilnojamas turtas

Ekspertai pritarė Žygimantų gatvės perimetriniam užstatymui

Praeitą savaitę įvykusiame Vilniaus urbanistikos ir architektūros ekspertų tarybos posėdyje buvo svarstomas projektuojamo užstatymo Žygimantų g. 12, 13,  perimetrinio užstatymo ir panoramos santykio bei Žygimantų gatvės išklotinės architektūros įvertinimas.

Visi posėdyje dalyvavę ekspertai, vertindami pateiktą Žygimantų g. 12 ir 13 siūlomo užstatymo, panoramos ir gatvės išklotinės medžiagą, vieningai pažymėjo, kad perimetrinis užstatymo tipas yra vienintelis teisingas kelias ne tik kvartalo užstatymo užbaigtumui ir vientisumui pasiekti, bet ir visos krantinės užstatymui, kaip vertybei, suformuoti. Konstatuota, kad tai kompromisinis variantas, minimaliai pažeidžiantis panoramos vertingąsias savybes ir išsaugojantis panoramos siluetą.

Projekto autoriams rekomenduota pastatų architektūrinėje išraiškoje mažinti atskirų stoglangių skaičių, atkreipti dėmesį į greta esančių pastatų karnizų žaismą ir tobulinti fasadų medžiagiškumą.

 

Medžiagą pristatė UAB „Architektūros kūrybinė grupė“ architektas Remigijus Bimba ir architektas Audrius Ambrasas. Recenzavo – Linas Naujokaitis ir Marija Nemunienė (paveldosauginė dalis). Objekto autoriai: Žygimantų g. 12 – architektai Remigijus Bimba ir Raimondas Gudauskas, Žygimantų g. 13 – architektas Audrius Ambrasas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
26 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Ra
Ra
1 metus

Toks pastatas kaip tik ir paliks neužbaigtumo, kiaurymes jausmą. Kaip ir tas Eiko’s daiktas prie Lukiškių aikštės.

petras
petras
1 metus

Suprantama, kad mūsų architektūros “asų” mentalitetas dagiau nedatraukia kaip iki kiaurai įstiklintų dėžučių. Tuo tarpu, kai XIX a. Vilniaus architektai projektavo ir statė pastatus su veidu, savo būsima istoriją ir galvojo apie ateities kartas.
Analfabetai ir miesto galvos, pradedant vyriausiu architektu

antanas
antanas
1 metus
Atsakinėti į  petras

nenusišnekėk, idiote

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button