Praeitą savaitę įvykusiame Vilniaus urbanistikos ir architektūros ekspertų tarybos posėdyje buvo svarstomas projektuojamo užstatymo Žygimantų g. 12, 13,  perimetrinio užstatymo ir panoramos santykio bei Žygimantų gatvės išklotinės architektūros įvertinimas.

Visi posėdyje dalyvavę ekspertai, vertindami pateiktą Žygimantų g. 12 ir 13 siūlomo užstatymo, panoramos ir gatvės išklotinės medžiagą, vieningai pažymėjo, kad perimetrinis užstatymo tipas yra vienintelis teisingas kelias ne tik kvartalo užstatymo užbaigtumui ir vientisumui pasiekti, bet ir visos krantinės užstatymui, kaip vertybei, suformuoti. Konstatuota, kad tai kompromisinis variantas, minimaliai pažeidžiantis panoramos vertingąsias savybes ir išsaugojantis panoramos siluetą.

Projekto autoriams rekomenduota pastatų architektūrinėje išraiškoje mažinti atskirų stoglangių skaičių, atkreipti dėmesį į greta esančių pastatų karnizų žaismą ir tobulinti fasadų medžiagiškumą.

Medžiagą pristatė UAB „Architektūros kūrybinė grupė“ architektas Remigijus Bimba ir architektas Audrius Ambrasas. Recenzavo – Linas Naujokaitis ir Marija Nemunienė (paveldosauginė dalis). Objekto autoriai: Žygimantų g. 12 – architektai Remigijus Bimba ir Raimondas Gudauskas, Žygimantų g. 13 – architektas Audrius Ambrasas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

26 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist