Keičiasi lietuvių požiūris į būsto įsigijimą su visa apdaila – ateityje tokių butų bus parduodama vis daugiau. Tuo įsitikinę nekilnojamojo turto ekspertai. Jų teigimu, įsigyjant būstą Lietuvoje, vis labiau skaičiuojamos ne tik finansinės išlaidos, bet ir sugaištas laikas  pirkėjai įvertina, ar pačiam atlikti apdailą, ar pirkti jau įrengtą butą?

 Atsižvelgdama į besikeičiančius vartotojo poreikius, šiuo metu nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eika“ sostinės Pilaitės mikrorajone stato namą, kuriame visi 64 butai parduodami tik su visa apdaila. Tai reiškia, kad pirkėjai įsigis butą su įrengtomis sienomis, lubomis, grindimis, taip pat su sumontuotais šviestuvais, jungikliais, vonios ir tualeto įranga, o naujakuriams pageidaujant bus galima įrengti ir virtuvę su baldais bei buitine technika.

Kiekvienas pirkėjas galės pasirinkti iš 3 skirtingų visos apdailos lygių, kur kiekviename iš jų siūlomi keli grindų, sienų, plytelių, virtuvės baldų pasirinkimai – teoriškai galimi net 240 skirtingų interjero sprendimų.

Kol namas statomas, tinkamiausią apdailos derinį klientui išsirinkti padės virtualios realybės įranga, kuri leidžia ne tik pamatyti, kaip atrodys butas su konkrečiais, realybėje naudojamais, virtuvės  baldais ar pasirinktomis plytelėmis, bet ir „pasivaikščioti“ po butą, pajuntant jo išplanavimo ypatumus bei erdvę.

Jau apžiūros metu klientas tiksliai žinos ne tik savąjį medžiagų pasirinkimą, tačiau ir pasirinkto derinio kainą. Pastaroji bus konkurencinga ir, priklausomai nuo apdailos elementų pasirinkimo, svyruos nuo 199 iki 359 Eur už kvadratinį metrą. Apdailai, kaip ir visam butui, bus suteikiama 2 metų garantija.

„Jau ne pirmus metus parduodame butus su visa apdaila ir pastebime, kad jų poreikis auga. Daliai klientų tai finansiškai patraukliau, nes butui su visa apdaila įsigyti reikia dvigubai mažiau santaupų – buto įrengimo kaina yra dengiama būsto paskola. Tai ypač aktualu ekonominės klasės būsto pirkėjams“, – sako „Eika“ plėtros direktorius M. Žibūda.

Kitaip nei anksčiau, visi namo Pilaitėje butai bus įrengiami vienu metu. Vadinasi, gyventojai nuo pirmos įsikraustymo dienos nesusidurs su kaimyninių butų įrengimo triukšmu ar statybinėmis dulkėmis laiptinėse.

Su visa apdaila parduota dvigubai daugiau

„Eika“ duomenimis, per 10 šių metų mėnesių bendrovė su visa apdaila pardavė dvigubai daugiau butų nei pernai. 2016 metais tai sudarė apie 10 proc. nuo visų pardavimų, kai šiemet šis skaičius gali siekti apie ketvirtadalį.

M. Žibūdos teigimu, nė vienoje kaimyninėje šalyje būstas su daline apdaila nėra toks populiarus kaip Lietuvoje.

„Viena iš pagrindinių priežasčių – susiformavusios tradicijos, kad būstas yra šeimininko individualumo išraiška. Mes būstą labai suasmeniname, priimame jį kaip saviraiškos priemonę, tuo tarpu kai kitose šalyse žmonės individualumą sukuria baldų ir kitų interjero priemonių pagalba. Be to, daugelis linkę manyti, kad patys atlikdami apdailą sutaupo, tačiau neretai pamiršta tinkamai įvertinti laiką bei pastangas, skirtas šiems darbams atlikti“, – sako „Eika“ plėtros vadovas.

Straipsnis paruoštas pagal pranešimą spaudai

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate Vilniaus gatvėse įrengiamus greičio matuoklius?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist