Vienos didžiausių Lietuvoje gamybos, prekybos, nekilnojamojo turto ir žiniasklaidos grupių „MG grupė“ savininkas Darius Mockus teigia, kad karas Ukrainoje pristabdė nekilnojamojo turto (NT) rinkos vystymąsi – stringa brangaus NT pardavimai.

„Mes dabar susiduriame su išlaukimu ir dėl to yra pastrigę ypatingai brangesnieji pardavimai, nes žmonės lūkuriuoja, čia natūralu“, – antradienį „Verslo žinių“ metinėje ekonomikos konferencijoje Vilniuje teigė D. Mockus.

„Ilgoje perspektyvoje nėra didelės problemos, bet bėda yra ta, kad trumpoje perspektyvoje gali būti tam tikrų nemalonumų, dėl to, kad išlaukimo taktika yra natūrali žmogiška reakcija“, – pridūrė „MG grupės“ savininkas.     

Vertindamas dabartinę situaciją rinkoje D. Mockus sakė, kad „dabar visiems baisu“. 

„Baisu, nes kiekvienas protingas lietuvis pradeda pastebėti, kad Graikija, Ispanija, Italija, Portugalija vis tiek yra toliau nuo tų raketų (Rusijos karo Ukrainoje – BNS) ir ten butas nėra labai stipriai brangesnis nei Lietuvoje“, – sakė D. Mockus.

Vis dėlto, verslininko teigimu, „MG grupė“ kitąmet nesirengia stabdyti investicijų į NT projektus: „Mes niekur nesame užtraukę rankinio (stabdžio – BNS), todėl tikėtina, kad ir kitąmet investuosime“. 

„Didžiosios mūsų investicijos yra susijusios būtent su nekilnojamuoju turtu, o NT projektai įprastai trunka 3-5 metus. Tu pradedi investuoti, vėliau gali ir pastabdyti“, – pridūrė jis. 

Pasak D. Mockaus, šiuo metu „MG grupė“ baigia biudžetų formavimą kitiems metams – esant nepalankioms aplinkybėms jie galėtų būti koreguojami pasibaigus pirmajam 2023 metų ketvirčiui. 

„Ko ko, o jau drąsos per brūkšnelį durnumo man pakanka, todėl kitąmet vis dėlto esu linkęs investuoti“, – sakė „MG grupės“ savininkas.    

„MG grupės“ valdomos NT plėtros bendrovės „Darnu group“ valdomo turto vertė 2021 metų pabaigoje siekė 220 mln. eurų, pernai ji investavo 65 mln. eurų, o šiemet planuoja 80 mln. eurų investicijas.

„Darnu group“ jungia 30 nekilnojamojo turto, sporto bei viešbučių ir restoranų valdymo bendrovių. Ji plėtoja būsto ir komercinį kvartalą „Paupys“, būsto kvartalą Lazdynuose, pastatė Vilniaus verslo parką ir skelbė vystanti dar du tokius pat projektus Vilniuje, be to, ji įgyvendino arba įgyvendina SEB arenos, policijos komisariatų Vilniuje ir Panevėžyje, karinių miestelių, viešbučių „Artagonist“ ir „Urbihop“ projektus.

„MG grupė“ valdo didžiausią mažmeninės prekybos drabužiais bendrovę Baltijos šalyse „Apranga“, alkoholio gamyklas „Stumbras“, „Alita“, „Gubernija“ ir „Anykščių vynas“ kontroliuojančią „MV Group“, nekilnojamo turto vystymo ir statybų grupę „Darnu Group“, LNK žiniasklaidos grupę bei telekomunikacijų ir informacinių technologijų „Mediafon“ grupę. 

100 proc. „MG grupės“ akcijų valdo Darius Mockus.

Autorius Remigijus Bielinskas

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist