Vilniaus miesto savivaldybės administracija kartu su Vilniaus pataisos namais įgyvendina projektą „Teritorijos šalia Vizitiečių vienuolyno Vilniaus m., Drujos g. 11, tvarkymas“. Jis vykdomas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ 05.6.1-APVA-V-020 priemonę „Užterštų teritorijų tvarkymas“.

Minėtasis žemės sklypas yra buvusi Griežtojo režimo pataisos darbų kolonijos (Vilniaus 2-ųjų pataisos namų) gamybinė teritorija. Netoli jos yra daugiabučių namų, netoliese veiklą vykdo Tarptautinė Amerikos mokykla, šalia įsikūręs Vilniaus M. Sopočkos hospisas. Buvusios gamyklos teritorijoje 2014 ir 2015 m. buvo atlikti ekologiniai tyrimai ir aptikta viršnormatyvinė požemio grunto tarša naftos produktais bei sunkiais metalais. Rūpindamasi išvengti pavojaus žmonių sveikatai ir aplinkai, Lietuvos Geologijos tarnyba nurodė parengti ir patvirtinti užterštos teritorijos sutvarkymo planą, tai ir buvo padaryta 2018 metais. Tvarkymo planas suderintas su Aplinkos apsaugos departamentu prie Aplinkos ministerijos.

Tvarkant teritoriją bus pašalinti virš užteršto grunto plotų esantys pastatai, pamatai, asfaltas, plytelių danga bei medžiai, trukdantys atlikti grunto šalinimo ir teritorijos tvarkymo darbus. Tada bus galima iškasti ir sutvarkyti sunkiaisiais metalais ir naftos produktais užterštą paviršinį gruntą. Numatytas ir sunkiaisiais metalais ir naftos produktais užteršto gilesniųjų sluoksnių, viršutinės aeracijos zonos dalies (0,25–4,5 m gylyje) grunto iškasimas ir tvarkymas. Bendras rekultivuotos žemės plotas sudarys apie 2365 kv. m, tūris apie 2288 kub. m.

Įgyvendinus projektą, bus išvengta pavojaus aplinkai ir žmonių sveikatai, įvykdytos priemonės, skirtos tinkamai grunto apsaugai, užterštų teritorijų atkūrimui ir pavojingiausių taršos židinių esančių miestų teritorijose sutvarkymui.

Projekto finansavimas – 247 659,10 Eur, iš jų Europos Sąjungos struktūrinių fondų (Sanglaudos fondo) lėšos sudaro 235 276,15 Eur. Vilniaus pataisos namų prisidėjimas – 12 382,95 Eur.

Numatoma projekto pabaiga – 2021 m. birželio 30 d.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist