„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2021 metų rugpjūčio mėnesio reikšmė išaugo 2,4% (2021 metų liepą buvo fiksuojamas 1,6% augimas). Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per pastaruosius 12 mėnesių augo 17,9% (2021 metų liepą metinis augimas sudarė 15,3%).

2021 metų rugpjūčio mėnesį butų pardavimo kainos šalies sostinėje augo 2,6% ir vidutinė kvadratinio metro kaina pasiekė 1.951 Eur (+50 Eur/m²). Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje rugpjūčio mėnesį atitinkamai užfiksuotas 2,7%, 1,9%, 1,6% ir 1,4% butų kainų augimas ir vidutinė kvadratinio metro kaina atitinkamai pakilo iki 1.373 Eur (+37 Eur/m²), 1.334 Eur (+25 Eur/m²), 900 Eur (+15 Eur/m²) ir 887 Eur (+12 Eur/m²).

Per metus (2021 metų rugpjūčio mėnesį, palyginti su 2020 metų rugpjūčio mėnesiu) butų kainos didmiesčiuose augo dviženkliu tempu: Vilniuje – 18,2%, Kaune – 17,4%, Klaipėdoje – 17,0%, Šiauliuose – 18,1% ir Panevėžyje – 19,5%.

„Pastaruoju metu šalyje fiksuojamas spartus ne tik būsto kainų, bet ir kitų vartojimo prekių ir paslaugų kainų augimas. Vis tik statistiškai atotrūkis tarp prekių ir paslaugų kainų ir butų pardavimo kainų ir toliau didėja.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2021 metų rugpjūčio mėnesį pagal suderintą vartotojų kainų indeksą apskaičiuota metinė infliacija sudarė 5,0%. Tuo pat metu butų kainos šalies didmiesčiuose per tą patį laikotarpį vidutiniškai išaugo 17,9%. Vadinasi, realiosios butų pardavimo kainos, eliminavus infliaciją, per metus šalies didmiesčiuose ūgtelėjo 12,3% arba daugiau nei trigubai sparčiau nei kitų prekių ir paslaugų kainos šalyje. Pastarąjį kartą didesni realiųjų butų pardavimo kainų pokyčiai buvo fiksuojami 2003–2008 metų laikotarpiu, kuomet butų pardavimo kainos augo dar sparčiau nei šiuo metu.

Atsižvelgiant į infliacijos prognozes ir stebint šiuo metu sudaromus butų įsigijimo susitarimus bei aukštumose besilaikančius pardavėjų – tiek plėtotojų, tiek ir privačių asmenų – lūkesčius, tikėtina, kad artimiausiu metu šis atotrūkis gali ir toliau didėti“, – teigia Raimondas Reginis, „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.